Prezentacja klubowicza

robek

Czechowice-Dziedzice

W klubie od: 10.11.2010
Ilość komentarzy: 50
Ilość postów: 62
Ilość wyświetleń: 22701

Formularz kontaktowy


Komentarze (50)

robek

Do jasko 1

To że pracowałeś na kilku kopalniach nie najlepiej świadczy o Tobie! Widać z Ciebie majowy robotnik! Nie zagrzałeś miejsca tam, nie zagrzejesz również w PG SILESIA. Nie pracuje w dozorze ani w związkach. Doceniam jednak to co zrobili i cieszę się że mam pracę, bo wcześniej układałem bruki pracując po 12 godz dziennie w świątek i niedzielę. O kasę i socjal nie pytaj. Tobie by się taka lekcja życia przydała wtedy może byś docenił swoja "ciężką" pracę.

zobacz komentowany news »

robek

Bob budowniczy!

Jak czytam takie wypociny jak Twoje, to zbiera mnie na wymioty! Dobrze że są związki bo inaczej nie byłoby kopalni i tak idiotycznych komentarzy jak twój! Debil to i tak małe słowo pasujące do Ciebie! Znasz się na wydobyciu tyle co na budowie dróg!

zobacz komentowany news »

robek

re czarny

Są tacy co wrócili ze spuszczoną głową. Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma! Może i zarabiasz, ale pracując 28 dni w miesiącu. Często czytam różne komentarze pod KHW, KW czy JSW i WSZĘDZIE są jakieś problemy! My je również mamy. Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Ja nie żałuję że się przyjąłem do PG SILESIA. Mam stałą pracę, płacę i trochę różnych dodatków. Cieszę się bo pracuje na nowoczesnym sprzęcie którego zazdroszczą mi koledzy z innych kopalń. Wszystko musi się dotrzeć, ludzie, sprzęt...Spółka ma dopiero trzy lata i już zainwestowała 750 mln zł.! A my Polacy ciągle narzekamy. Mamy to we krwi. Pozdrowionka.

zobacz komentowany news »

robek

Do hanys

A co czechowice będą miały z tej drogi? Odpowiedz poprawna brzmi NIC! Nie planuje się bowiem węzła w czecho. A czy pomyślałeś o tym że to Przedsiębiorstwo zatrudnia 60% ludzi z Czechowic-Dziedzic? Gdzie znajdą oni pracę? Skąd się biorą i to znaczne podatki w gminnej kasie? ? Z czego więc inwestycje miasta? Jesteś nienormalny!

Do czechowiczanin wrodzony!

Oj, zaprosili zaprosili... widać liczą się z nimi... oj liczą! Siedź Marianku na górniczej emeryturze i nie zabieraj głosu. Uważaj aby twoi bliscy którzy tam pracują również szczęśliwie dorobili. Gdyby nie związki tej kopalni nie byłoby nowych 1200 miejsc pracy a zakład byłby już dawno zlikwidowany! Więc czapki z głów!

zobacz komentowany news »

robek

To przykre ale....nic jej nie zrobią! Nie została "chwycona" na kierowaniu pojazdem pod wpływem alkoholu. Nawaliła się na basenie! Na parking wjeżdżała nieumiejętnie i każdemu może się to przytrafić. Takie niestety mamy prawo w Polsce. POpapranej Polsce! Będzie dalej jeździła po pijanemu i nie daj Boże kogoś zabije, a wtedy będzie lamentu!!! Oby nie było to jej dziecko lub wnuk! Takich powinni przymusowo kierować do opieki nad ofiarami przestępstw drogowych!

zobacz komentowany news »

robek

@kopalniok

A czy po zdaniu egzaminu na prawo jazdy jesteś już wspaniałym kierowcą? Pewnie nie! Liczy się więc doświadczenie kopalniok! Doświadczenie! Na PG SILESIA pracuje ok 1600 ludzi niecałe 180 osób to byli emeryci! To dużo kopalniok?

zobacz komentowany news »

robek

@Franek

Aleś Ty głupi!!! Niemcy są właścicielem SILESII?!!! Ha, ha, ha... większych głupot dawno nie słyszałem! Właśnie o to chodzi, aby nie zniszczyć Miedznej, Kaniowa, Bestwiny! Czytaj tekst ze zrozumieniem! Niech ta droga biegnie przez Małopolskę i omija nasze tereny. Czecho i tak nic z tego nie będzie miało bo GDDKiA nie planuje tu węzłów komunikacyjnych. Franku! Powiadasz emeryci? A niby skąd pozyskać naraz tylu młodych ludzi z doświadczaniem i wykształceniem górniczym? Pewnie za niedługo zastąpimy "starych" ale teraz są oni niezbędni w firmie. Innymi słowy.... opowiadasz głupoty!

zobacz komentowany news »

robek

@kopalniok

Ale brednie pleciesz. Jeżeli uważasz że 16mln ton węgla z obecnego obszaru to mało, to dołóż sobie jeszcze 120 mln pól rezerwowych na których będzie się opierała koncepcja budowy "Silesii głębokiej". Chłopie zasięgnij gdzieś info, bo jesteś śmieszny. Mapę mają w Solidarności lub poszukaj w dziale geologi. Pod warunkiem że w ogóle pracujesz w PG.

zobacz komentowany news »

robek

re Szczurek

A Ty byś chciał aby strajkowali na bezludnej wyspie? Komu miałoby to wtedy służyć? Kto by taki protest zauważył? Czy czasami Lufthansa nie strajkowała ostatnio nie szkodząc pasażerom? Czy strajk w zakładach we Włoszech odbywa się na oceanie? Czy manifestacje i protesty odbywają się w kosmosie? itd, itp.
A teraz stan zastany oraz postulaty strajkujących:

Całe życie odkładamy na państwo.
Składka na emerytury i renty, składka na opiekę zdrowotną, VAT, PIT i dziesiątki innych haraczy, i co z tego mamy?
W naszym regionie jest już prawie ćwierć miliona bezrobotnych.
Inne państwa w Europie chronią swój przemysł, dbają o miejsca pracy. Nasz rząd mówi, że go na to nie stać. Podobno w budżecie brakuje pieniędzy. Ale na premie dla urzędników nigdy nie brakuje.
Prawie 5 mln osób w naszym kraju pracuje na umowach śmieciowych.
Bez prawa do urlopu czy zwolnienia lekarskiego, bez szans na godną emeryturę w przyszłości.
Schorowani pracownicy tracą prawo do emerytur pomostowych.
Jeśli dożyją emerytury właściwej, to wcześniej będą latami wegetować bez pracy, na zasiłkach z pomocy społecznej
Polska służba zdrowia znajduje się w głębokiej zapaści.
Na wizytę u kardiologa na Śląsku trzeba czekać nawet 1,5 roku, a u endokrynologa prawie 3 lata

POSTULATY:

1. Stworzenie osłonowego systemu regulacji finansowych oraz ulg podatkowych dla
przedsiębiorstw utrzymujących zatrudnienie w okresie niezawinionego przestoju
produkcyjnego.
(Chodzi o to, aby przedsiębiorstwa nie zwalniały ludzi i nie likwidowały miejsc pracy w czasie kryzysu, tylko razem z rządem płaciły postojowe).
2. Wprowadzenie systemu rekompensat dla przedsiębiorstw objętych skutkami pakietu klimatyczno-energetycznego. (Chodzi o to, aby rząd wspierał przedsię-
biorstwa, które wykańcza zbyt drogi prąd, bo inaczej te zakłady i miejsca pracy zostaną przeniesione za wschodnią granicę).
3. Ograniczenie stosowania umów śmieciowych.
(Chodzi o to, aby ludzie mieli stałą i stabilną pracę, aby mogli odkładać na emerytury).
4. Likwidacja NFZ. (Chodzi o to, aby nasze składki trafiały na leczenie pacjentów
w naszym regionie, a nie były przejadane przez urzędników w Warszawie).
5.Utrzymanie rozwiązań emerytalnych, przysługujących pracownikom zatrudnio-
nym w warunkach szczególnych i szczególnym charakterze. (Chodzi o utrzymanie
emerytur pomostowych na wcześniejszych, sprawiedliwych zasadach, aby
ludzie przed emeryturą nie trafiali na bruk bez środków do życia).
6. Zaprzestanie likwidacji szkół i zaprzestanie przerzucania finansowania szkolnictwa
publicznego na samorządy.(Chodzi o to, aby rząd zwiększył poziom finansowania
polskiej oświaty. Dzisiaj większość kosztów związanych z utrzymaniem szkół
spada na samorządy)

Mógłbym jeszcze wspomnieć o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych, o zmianach w Kodeksie Pracy które wprowadzić chce rząd Popapraców (elastyczny czas pracy oraz zmniejszenie zapłaty za pracę w godz nadliczbowych) o pracy aż do śmierci itd, itp. Ale może o tym innym razem.

zobacz komentowany news »

robek

@rafik

Oczywiście że wiem kim jesteś! Myślałem że masz jaja i przyznasz się na forum jak się nazywasz. Przepraszam cię. Pomyliłem się. Jesteś nikim czyli zerem! Chcesz porównać PIT? Może brałeś jubileusz? Tego nie wiem... Jęczysz jak robak nabity na haczyk. Dobrze że odchodzisz. Nikt na PG SILESIA nie będzie za tobą płakał. Tego możesz być pewien. Ciesz się że dorobiłeś do emerytury, którą "załatwiły"ci związki!!! Szczęści Boże rafiku. Mnie zostało jakieś 22 lata jak POpaprańcy nie zmienią ustawy.

zobacz komentowany news »

robek

@rafik

ZWOLNIJ SIE JAK CI TAK NIEDOBRZE i ŹLE! Chłopie po co się meczysz?! Gdyby nie związki to robiłbyś za miskę ryżu! Szacun dla nich bo w obecnej sytuacji spółki to i tak wiele udało im się osiągnąć. Mam nadzieję że nie weżniesz 900 zł w czerwcu tylko przekażesz je np na Dom Dziecka! Kompania przymierza się do jednego dnia postoju w tygodniu, KHW do zwolnień a Tobie mało i mało. Czysty neptyk z ciebie! Droga wolna rafik. Na twoje miejsce jest dość chętnych!

zobacz komentowany news »

robek

Coś Ci powiem ŻYCZLIWY!

Została uratowana kopalnia która była przeznaczona do likwidacji! Wpompowano w nią grubo ponad 530mln zł! Przyjęto 1200 osób! Sprowadzono najlepszy sprzęt górniczy jaki obecnie jest na rynku. Oczywiście że każdy kto przychodzi chciałby zarabiać po 5 tys zł. Niestety na to trzeba czasu i doświadczenia! Pracowałem u prywaciarza po 12 godz dziennie w soboty i święta, bez ubrania roboczego, socjalnego, barbórki, premii czy nagrody. Słyszałem nieraz od szefa cyt... Sorki, ale zapłacę później, bo teraz nie mam kasy". Wiesz co ŻYCZLIWY?! Pracuje w PG SILESIA drugi rok mam 2.600 zł + premie, barbórkę, talony miesięczne, talony na święta wielkanocne, bożego narodzenia, wczasy pod gruszą, talony na barbórkę, nagrodę za metry, kasę za węgiel, dodatki do wynagrodzeń, ubranie robocze itd itp... i....WYPŁATĘ 10-tego na koncie! Przykro mi to powiedzieć, ale jeszcze nie nalała ci się woda do d...py! Wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. Jak ci nie pasuje i jest ci tak źle, to zawsze możesz się ZWOLNIC!

zobacz komentowany news »

robek

Do Kazika

Można to zrobić anonimowo a nie na forach internetowych!

zobacz komentowany news »

robek

stefan.

Możesz to zgłosić do działu BHP lub do ZSIP. On nie przebywa 24h na dobę na kopalni i nie może być wszędzie! Jeżeli jest coś nie tak, to powinien o tym widzieć. Szczekasz na forum, a co Ty zrobiłeś aby tego uniknąć? Gdzie wtedy byłeś? Jak wiedziałeś o tym to jesteś współodpowiedzialny za to co się stało. Milczenie nic nie daje. Ale czy starczy Ci odwagi aby takie problemy zgłaszać? Wątpię...

zobacz komentowany news »

robek

@tony

Pracuję na tej kopalni od ponad roku. Wiele zostało zrobione, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Nie zgadzam się z tobą że nic nie robią, aby było bezpieczniej i "normalniej". Niestety w tej walce spotykają się albo z obojętnością, albo z brakiem wsparcia ze strony innych kolegów i koleżanki. Troszkę zainteresuj się sytuacją, rozeznaj temat a potem wypowiadaj się na forach internetowych. Łatwo kogoś skrzywdzić a później ciężko powiedzieć... przepraszam pomyliłem się. Pomyśl o tym. Moim kolegom życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

zobacz komentowany news »

robek

pudelek wiesław!

Rozumie że nikt nie ma samochodów i domów na kopalni oprócz związkowców?! Cholera jasna to dlaczego parking jest taki zawalony a ludzie chcą deputatów węglowych! Chyba w bloku nie jest im potrzebny?!

Wiśniewski
Powiedz po co emerytom deputat jak ciągle pracują? Może po to aby mogli nim handlować? Czapki z głów dla tych którzy mają jeszcze dość siły aby walczyć z takimi idiotycznymi komentarzami jak twoje!

zobacz komentowany news »

robek

Do górnika
Wiesz co? Nie wiem co odpisać bo opadły mi ręce! Pracuj szczęśliwe tam gdzie robisz i przestan wypisywać bzdury bo się osmieszasz! Już dawno nie czytałem tylu glupot naraz

zobacz komentowany news »

robek

Te górnik!

A u mamy wszystko w porządku? Bardziej idiotycznego komentarza dawno nie czytałem! Rozumie że fabryka Opla w Gliwicach produkuje samochody TYLKO dla Polaków? Podobnie zresztą jak Fiat?! Hindusi (właściciele większości Hut w Polsce) również produkują stal tylko dla nas, a jak ją już wywożą to latają śmigłowcami ,aby nie niszczyć NASZYCH POLSKICH DRÓG!!!?!To chcesz powiedzieć? A to że ludzie mają pracę dla Ciebie się nie liczy?! Ponad 1000 osób przyjętych w ostatnich dwóch latach to oczywiście nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia?!? I jeszcze jedno.... Przestań pisać bajki o 2 tys złotych za pracę na dole kopalni. Część Boże pseudo górniku!

zobacz komentowany news »

robek

Demolant

Zaspokoję Twoją ciekawość. Składki na ZUS są przez kopalnie odprowadzane.

zobacz komentowany news »

robek

Do Pracownika PG

My Polacy umiemy dobrze tylko...narzekać. Jak jest źle, jak niedobrze jak inni mają lepiej itd,itp. Wiesz co? Ja cieszę się że tam pracuje. Mam 3600zł co miesiąc na wypłatę. Zawsze Czesi płacą na czas. Mam ubranie, mydło. 8 godz pracy, wczasy pod gruszą, Barbórkę, talony, paczki świąteczne , dodatki do wynagrodzenia, jubileusze, odprawy i może kiedyś nagrodę z zysku. Czesi zainwestowali w Silesię blisko 530mln zł środki te w większości pochodzą z pożyczek bankowych. Dziwisz się im że wymagają od wszystkich zaangażowania? Mamy jedne z najnowocześniejszych parków maszynowych, budowana jest nowa łaźnia, będzie robiony parking, nowy Skip, zmodernizowano przeróbkę i biurowiec! Naprawdę tego nie dostrzegasz? Ta kopalnia jeszcze(tylko) dwa lata temu była RUINĄ!!! Potrzeba czasu, aby ludzie i sprzęt dotarli się i aby czerpać mogli wszyscy garściami z tego co wyprodukujemy i sprzedamy. Spółka ma DOPIERO DWA LATA! Czy wszędzie jest tak dobrze? Otóż chcę Ci powiedzieć że nie! W Jastrzębskiej trwa spór zbiorowy o nowe umowy o pracę, ludzie poza przodkami i ścianami zarabiają po 2,400- 2,800 zł. Wystarczy otworzyć fora internetowe, aby o tym wszystkim poczytać. A my ciągle mówimy jak jest nam źle i nie dobrze... Nie mówię i nie twierdzę że wszystko jest cacy i nie wymaga poprawy, ale nie można wszystkiego krytykować tylko dla samej krytyki. Nie sra się we własne gniazdo. Strasznie wtedy cuchnie! Pracowałeś kiedyś u prywaciarza? Zatrudnij się a docenisz co straciłeś pracują w PG. Wiem co mówię, bo mam to już na szczęście za sobą! Zawsze masz jakiś wybór....droga wolna. Nikt Cię tu nie będzie trzymał na siłę, ani błagał abyś został.

zobacz komentowany news »

robek

Mam pytanko...

Czy nasi (bez)radni z klubu PO też głosowali za podjęciem tej uchwały???!!!

zobacz komentowany news »

robek

Wiesz co mizia...,

obraziłem debili. Przepraszam. Ty nawet nim nie jesteś! Zajmujesz miejsce pomiędzy kurą a padalcem! Trochę pokory synku i szacunku do śp Piotra. Debil dla Ciebie to i tak łagodne określenie! Rozumie jednak że w dalszym ciągu jesteś na haju więc Ci wybaczam...

zobacz komentowany news »

robek

Wiesz co emeryt KWK Silesia i cc?

Wy nawet głupi nie jesteście! Wy jesteście debilami! Siedmiodniowy tydzień pracy był przyczyną tego tragicznego wypadku?! A czy górnicy pracują przez siedem dni czy może pracuje tak kopalnia?! To Ty Emerycie (pawulonie) pracowałeś pod byłą KWK 7 dni w tygodniu!!!
Współczuje chłopakom przesłuchań w OUG, bo tam pracują ludzie którym zależy by wskazać winnych tej tragedii.
Zaczekajmy wszyscy na zakończenie dochodzenia a nie forujmy wyroków!
Jesteście jak dzieci które bawią się w głuchy telefon...
Ciekawe ilu z Was było dzisiaj na pogrzebie Piotra?
Jeszcze raz wyrazy współczucia dla rodziny.
Narka oszołomy!

zobacz komentowany news »

robek

Pytasz olkaa kto wymyśla takie plotki? Karol Bielas! Zamiast popytać w Urzędzie, rozeznać temat, próbuje zaistnieć na forum publicznym. Populista! Widać brakuje mu bardzo funkcji radnego...oj bardzo.

zobacz komentowany news »

robek

blizard25

No tak...WSZYSTKO TO WINA UNII i KRYZYSU gospodarczego oraz ogólnoświatowej recesji. Gdzieś to już słyszałem....Hmmm tylko gdzie? Czy mamy w takim razie jakiś wpływ na swoją gospodarkę?

zobacz komentowany news »

robek

odpowiadam blizard25

Konflikt z Rosją? Nie ma konfliktu! Idziemy do nich na kolanach! Tak jak nam karze matka Rosija. Przykłady? Gaz (rura Bałtycka), mięso, warzywa, Tu 154M...zabawa trwa. Podobnie rzecz ma się z Niemcami. Wszędzie na kolanach i po prośbie.

Teraz obiecany 1tys zł dla mnie. Zapomniałeś blizard25 jak za rządów PiS-u paliwo dochodziło do 5 zł i jakie wówczas larmo podnieśli POpaprańcy, aby rząd obniżył akcyzę?
Co zrobił PiS? Obniżył ją! Tego samego żądam od PO! Nic więcej!

Bezrobocie? Wybranych zawodów nie dotyczy jak sam zauważyłeś. Problem jednak polega na tym, że brak szkół które kształcą w wymienionych przez Ciebie kierunkach. A kto zarządza polskimi szkołami? Minister Hall? Czy ona jest z PiS-u? Nie! Jest z PO! Najwięksi ekonomiście na świecie zastanawiają się jak to możliwe? Jesteśmy "Zieloną Wyspą, wzrost gospodarczy ogromny a jednocześnie bezrobocie rośnie...hmmm...czy nie powinno być odwrotnie? Myślę jednak że to tylko kwestia czasu jak wyjdzie "szydło z worka". Efekt krótkiej kołderki ujrzy światło dzienne.

Ludzie młodzi wybierają kierunki które pozwalają im znaleźć pracę za granicami RP. Nie mogą doczekać się autobusów z Irlandii, więc uciekają gdzie pieprz rośnie...
Ja się im nie dziwie.

Obiecanego dużo się zmieści blizard25...oj dużo.

zobacz komentowany news »

robek

blizard25

Z czego tu się cieszyć? POpaprańcy górą, więc znowu pozostaną nam tylko obietnice... Przypomnę Ci więc jeszcze raz.

Pamiętam spot reklamowy PO w którym widać uśmiechniętą pielęgniarkę i czekającego lekarza w PUSTEJ poczekalni... Pamiętam powracające autobusy z Irlandii... Pamiętam TYSIĄCE kilometrów autostrad... Pamiętam niższe podatki i uśmiechniętą polską rodzinę... wszystko pamiętam jakby działo się to wczoraj. Co zostało z tych obietnic? NIC!!!
Zapamiętam za to panią Piterę i jej rozliczanie Dorszy z kart kredytowych. Zapamiętam Grabarczyka i PKP. Zapamiętam paliwo za 5,40. Zapamiętam Rostowskiego, stocznie i inwestora z Kataru. Zapamiętam "Zieloną Wyspę" i GIGANTYCZNE bezrobocie. Zapamiętam piłkarza Donia i podążające za nim (dziwnym trafem) media, tworzące mit i pijar "Premiera wszystkich Polaków", oraz to, że nie mogę związać końca z końcem.
Mogę jeszcze dodać autostrady z błota i ZMARNOWANE 70mld zł z Unii, bo na czas nie potrafiliśmy zorganizować przetargu.
Z powodu nieudolnych negocjacji pakietu klimatycznego zapłacimy wkrótce za prąd prawie 100% więcej. Brawo PO. Same sukcesy!

zobacz komentowany news »

robek

Brawo!

Brawo SILESIA brawo Czesi. Przynajmniej jeden zakład w Czecho się rozwija. To cieszy że tworzone są nowe miejsca pracy a nie likwidowane jak np w Walcowni, Rafinerii czy Zapałkach.

zobacz komentowany news »

robek

Do zainteresowanego

Tak. Mają strajkować ale.... miłośnicy Tyskiego, bo Bar "Mieszko" agencja mienia wystawiła na sprzedaż. Fajnie że kopalnia się rozwija a Czesi inwestują. Szkoda że państwo Polskie miało tą kopalnie w głębokim poważaniu. Jeszcze będą tego żałować.

zobacz komentowany news »

robek

Nic dodać nic ująć

Gratulacje! Przynajmniej jedna firma w czecho się rozwija. A tyle było niedowiarków... Trzymam za Was kciuki brać górnicza. Pokażcie wszystkim że można i trzeba inwestować w polskie górnictwo. Fedrujcie, bo węgla trza mi w piwnicy.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 562

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275