Prezentacja klubowicza

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice

W klubie od: 03.10.2008
Ilość komentarzy: 1035
Ilość postów: 3522
Ilość wyświetleń: 1245838

Formularz kontaktowy


Komentarze (1035)

drobnyzuczek

Zgonie z umową podaje moje personalia: Na imię mam Drobny, nazwisko Żuczek. Pozdrowienia dla ciekawskich!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Grzegorz! Nikogo nie atakuję personalnie, jako osoby prywatnej a władza musi się liczyć z krytyką swoich poczynań, mam prawo do komentowania wydarzeń w naszym Mieście.
Chcecie znać moje personalia? Proszę bardzo, ujawnię je o godzinie 15 30!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

junior! A cóż to za spotkanie jest dzisiaj w UM? Nikt mnie nie zapraszał. Czyżby chcieli się ze mną spotkać?

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Czekający na zmiany! Powoli, nie wszystko na raz. Zbyt wiele jest spraw do poruszenia i pytań. Ale ja będę pytał dalej, bez względu na wylewane na mnie pomyje!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Obserwator, szukajcie dalej ! Śmieszni jesteście wtym doszukiwaniu się kim jestem, zajmijcie się miastem, to Wam wyjdzie na zdrowie, ja jestem tylko drobny żuczek, a sprawy poważne!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

uważny obserwatorze! Chciałeś więcej, więc proszę. Zainteresuj się działkami wzdłuż Drogi Krajowej 1, kto je kupuje i w jaki sposób ?
Zainteresuj się, gdzie ma powstać nowa stacja paliw? A jak się dowiesz, czyj kolega jest właścicielem gruntu, spadniesz z krzesła!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

uważny obserwatorze! Dziękuję za miłe słowa, warto dla nich wyciągać te wszystkie brudy, widzę, że ma to sens, że mieszkańcom Czechowic- Dziedzic otwierają się oczy! To jest nasze miasto i nasz wspólny interes, aby ono się rozwijało dla dobra nas wszystkich, nie tylko garstki znajomków!!!
Jeśli chodzi o zastraszanie, ja się nie boję, piszę rzeczy sprawdzone, obronię się przed każdym Sądem, nawet Bożym!
Obrzucanie mnie inwektywami, utwierdza mnie w tym, że ruszyłem to urzędnicze bagno. Mogą mnie nazywać, jak chcą, jeśli jestem komunistą dlatego, że występuję w obronie interesów Miasta i Mieszkańców, to mogę być czerwony do szpiku kości!!
Niech szukają kim jestem, a może jestem jednym z nich, tylko nawróconym?
A nawet jeśli znajdą kim jestem, to myślą, że przestanę się upominać o nasze sprawy?
A jeśli mnie spróbują zniszczyć, to myślisz, że na moje miejsce nie ma innych ?
Poczytaj tylko na forum ilu jest ludzi o podobnych poglądach, nie strachliwych, oni też się nie boją, piszą o tym co ja, tylko może delikatniej, a jest o czym pisać.
Na Forum Czechowic piszę BAŚŃ O CHOTOWICACH, tam znajdziesz wiele ciekawych spraw, tak bardzo podobnych do naszego miasta.
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców, którym na sercu leży dobro naszego miasta!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

franek! A zadałeś sobie pytanie, dlaczego takie centrum nie powstaje na terenach po APOLLO? Bo zarobiłoby miasto!
niedrobny! nie zapomnij o 7 rano zameldować się w urzędzie!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

czak1! Twoje pojawienie się na forum, świadczy, że coraz mniej mogą robić "co chcą". Nie twierdź, że tak mogą robić! Następnym razem napisz po prostu: Nie ma mojej zgody, aby robili "co chcą" ! Każdy głos sprzeciwu na arogancję władzy się liczy. Jaśnie Panowie już wiedzą, że nie mogą tak robić, mieszkańcy Czechowic- Dziedzic zaczęli im patrzyć na ręce!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Tomky! Piszesz, że część terenu po APOLLO kupiła firma. A wiesz, kto i jakie korzyści miał z tego? Specjalna Strefa Ekonomiczna, tylko dlatego, że APOLLO jest pod jej skrzydłami skasowała ok. 200 000, 00 złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za co ? A wiesz ile to jest 200 000,00 złotych ? Dołożyć 40 000,00 złotych i są zapłacone roczne diety dla Radnych!!!! To są cztery mieszkania socjalne. Kto odpowie za tą niegospodarność? Pracując w zakładzie zniszcz coś wartości 2000 złotych, lecisz na bruk!! A i tak musisz pokryć straty, a tutaj 100 razy więcej miasto straciło!!!!!!!!!!!!!!!! Kiedy w końcu ktoś zacznie w tym mieście liczyć pieniądze??? Gdzie jest Skarbnik miasta?? Czy musi to zrobić Regionalna Izba Obrachunkowa?
A jeśli chcecie wiedzieć, jak to z APOLLO było, służę tekstem: PR O T O K Ó Ł Nr 81/06
z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 16 stycznia 2006 r.

W posiedzeniu Komisji wzięli udział – członkowie Komisji, Burmistrz Jan Berger, Z-ca Burmistrza Marek Kwaśny - wg załączonej listy obecności ( lista w załączeniu do protokołu – załącznik nr 1 ).

Posiedzenie prowadził Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć, który na podstawie listy obecności stwierdził prawomocność komisji.

3) Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości położonych w Czechowicach-Dziedzicach.
Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć przypomniał, że ww. projekt uchwały został złożony przez Burmistrza 6 grudnia 2005 r. Przewodniczący RM nie zwołał jednak sesji Rady Miejskiej w ubr. 6 stycznia 2006 r. Burmistrz wystąpił do Przewodniczącego RM o zwołanie sesji Rady Miejskiej w trybie art. 20 ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym, czyli w ciągu 7 dni od złożenia wniosku. Przewodniczący RM zwołał sesję Rady Miejskiej na 27 lutego 2006 r. Ponadto grupa radnych złożyła wniosek o zwołanie sesji Rady Miejskiej nt. ww. projektu uchwały w trybie art. 20 ust. 3 ustawy. Przewodniczący RM stoi na stanowisku, że termin 7 dni na zwołanie sesji Rady Miejskiej oznacza jedynie wyznaczenie w ciągu 7 dni terminu sesji, a nie odbycie sesji.
Burmistrz Jan Berger poinformował, że Podstrefa Jastrzębsko-Żorska Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zwróciła się z pismem w sprawie włączenia do strefy terenów po byłej Fabryce Rowerów „Apollo”, ponieważ zgłosił się inwestor zainteresowany realizacją dużej inwestycji na terenie naszej Gminy. Inwestor ten zadeklarował zatrudnienie ponad 800 nowych pracowników i zainwestowanie ok. 200 mln zł. Inwestorem tym jest TRW Steering Systems Poland Sp. z o.o. Siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych, a biuro na Europę znajduje się w Londynie. TRW dzierżawi hale produkcyjne, które znajdują się w pobliżu terenu po byłej Fabryce Rowerów „Apollo”. W związku z planowaną rozbudową ww. zakładu, najwygodniej dla zakładu byłoby ulokowanie inwestycji w pobliżu istniejącego zakładu. Ponadto na terenie po FR „Apollo” znajduje się podwykonawca TRW, czyli Zakład Usług Technicznych. Ponieważ TRW wie jaka jest sytuacja we władzach Gminy Czechowice-Dziedzice, zakład zwrócił się do Starosty Bielskiego o pomoc w realizacji zadania. Starosta Bielski zorganizował spotkanie w ww. sprawie na terenie TRW, na które zostali zaproszeni : Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej, Wiceprezes Zarządu KSSE Andrzej Zabiegliński oraz trzech przedstawicieli TRW. Przewodniczący Rady Miejskiej nie przybył na ww. spotkanie. Po otrzymaniu pisemnego wniosku KSSE przedłożył Radzie Miejskiej projekt uchwały. Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej wystąpił z pismem do Burmistrza o przedstawienie dodatkowych materiałów nt. planowanej inwestycji. Ponieważ partnerem dla gminy jest KSSE, odpowiedzi na ww. pismo udzielił Wiceprezes Zarządu KSSE Andrzej Zabiegliński. Przewodniczący RM wystąpił o przedstawienie kolejnych materiałów.
Zwrócił uwagę, że dotychczas żadna komisja Rady Miejskiej nie rozpatrywała złożonego projektu uchwały dotyczącego włączenia do KSSE terenu po Fabryce Rowerów „Apollo”. Na komisję można zaprosić przedstawicieli KSSE oraz inwestora, co pozwoliłoby na wyjaśnienie zgłaszanych wątpliwości i zastrzeżeń. Wskazał, że w przypadku nie rozpatrzenia projektu uchwały w najbliższym terminie, sprawa będzie nieaktualna i KSSE zaproponuje TRW lokalizację w innym miejscu. Po wybudowaniu zakładu w innym miejscu TRW przeniesie również dotychczasową produkcję, ponieważ w Czechowicach-Dziedzicach TRW nie posiada własnych hal, lecz jedynie dzierżawi pomieszczenia. Ponadto bez rozbudowy do TRW można przyjąć jeszcze dodatkowo 250 osób. Uwzględniając 800 nowych miejsc pracy po rozbudowie, łącznie może powstać ponad 1.000 nowych miejsc pracy. W przypadku nie realizowania inwestycji i przeniesienia TRW w inne miejsce, zostaną zlikwidowane dotychczasowe miejsca pracy w TRW, a także w ZUT. Ponadto będą mniejsze wpływy z podatku od nieruchomości oraz udziałów w podatkach od osób fizycznych i prawnych. Brak nowych miejsc pracy i likwidacja istniejących, spowoduje wzrost wydatków z budżetu Gminy na pomoc społeczną. Zwrócił uwagę, że inne zakłady na terenie Gminy restrukturyzują się i zmniejszają ilość zatrudnionych. W związku z tym torpedowanie propozycji ulokowania inwestycji na terenie po byłej Fabryce Rowerów „Apollo”, jest działaniem szkodliwym dla miasta.
Stwierdził, że przedstawianie przez niektóre media propozycji włączenia do KSSE terenów po byłej Fabryce Rowerów „Apollo” jako konfliktu między Burmistrzem a Przewodniczącym Rady Miejskiej, jest nieporozumieniem, gdyż jest to konflikt między władzami Gminy a mieszkańcami. Odnosząc się do wypowiedzi Przewodniczącego RM na konferencji prasowej zorganizowanej przez posła na Sejm RP Jacka Falfusa, że uzyskał telefoniczną informację w TRW w Londynie, że firma nie planuje żadnej inwestycji w Czechowicach-Dziedzicach, stwierdził, że żadna firma telefonicznie nie przedstawi osobie z zewnątrz informacji nt. planów inwestycyjnych. W związku z tym nie można twierdzić, że TRW nie zrealizuje na terenie po FR „Apollo” żadnej inwestycji. Ponadto decyzję w sprawie poszerzenia Strefy podejmuje Rada Ministrów, po analizie wniosku przez Ministerstwo Gospodarki. Jednakże wcześniej potrzebna jest uchwała Rady Miejskiej w sprawie włączenia terenu do strefy ekonomicznej. Ponadto jest rozważana propozycja włączenia do KSSE terenu przy ul.Bestwińskiej pod rozbudowę Valeo.
Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć stwierdził, że Przewodniczący RM powiedział, że nie jest przeciwny włączeniu terenów po Fabryce Rowerów „Apollo” do KSSE, lecz że ma zbyt mało dokumentów do podjęcia decyzji. Poinformował także, że proponował spotkanie z przedstawicielami TRW, lecz mu odmówiono. Następnie skontaktował się telefonicznie z biurem TRW w Londynie, gdzie stwierdzono, że nic im nie wiadomo o planowanej inwestycji. Zapytał Burmistrza czy prowadził rozmowy z przedstawicielami KSSE nt. proponowanej inwestycji na terenie po Fabryce Rowerów „Apollo”.
Burmistrz Jan Berger stwierdził, że KSSE poinformowała, że wpłynął do niej list intencyjny TRW w sprawie rozbudowy zakładu na terenie po Fabryce Rowerów „Apollo”. Wniosek o poszerzenie KSSE jest sprawdzany w Ministerstwie Gospodarki, a po weryfikacji jest rozpatrywany na Radzie Ministrów, która podejmuje decyzję o poszerzeniu strefy. W związku z tym nie można mówić, że propozycja jest niewiarygodna, ponieważ potencjalny inwestor funkcjonuje i planuje rozbudowę. Poseł Jacek Falfus zadeklarował, że może zorganizować spotkanie z przedstawicielkami Ministerstwa Gospodarki które będzie analizowało wniosek o poszerzenie KSSE. Jednakże wcześniej Rada Miejska musi podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na włączenie w obszar KSSE nieruchomości położonych w Czechowicach-Dziedzicach.
Członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Józef Grabowski poinformował o rozmowie z dyr. ZUT, który powiedział, że jeżeli na terenie po FR „Apollo” nie będzie specjalnej strefy ekonomicznej, to ZUT również zostanie przeniesiony w innej miejsce. Jeżeli do 30 stycznia br. Rada Miejska nie wypowie się nt. włączenia terenów po FR „Apollo” do KSSE, to sprawa będzie nieaktualna i nie tylko nie powstaną nowe miejsca pracy, lecz znikną dotychczasowe miejsca pracy w TRW i ZUT. Zapytał kto upoważnił Przewodniczącego RM do prowadzenia rozmów w TRW.
Z-ca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Damian Żelazny stwierdził, że Przewodniczący RM chce przejąć kierowanie miastem od Burmistrza. Zaapelował do Przewodniczącego RM by zajął się organizacją pracy Rady Miejskiej i nie wchodził w kompetencje Burmistrza. Przewodniczący RM działa na szkodę miasta, gdyż nie zwołując sesji Rady Miejskiej, uniemożliwia zajęcie stanowiska przez Radę w sprawie włączenia terenów po Fabryce Rowerów „Apollo” do KSSE. Zaproponował zwrócenie się do organów nadzoru nad samorządem w tej sprawie, gdyż jeden człowiek torpeduje sprawę ważną dla rozwoju miasta.
Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu zaproponował wystąpienie Burmistrza do KSSE o przedłużenie terminu podjęcia przez Radę Miejską decyzji w sprawie włączenia terenów po FR „Apollo” do KSSE, ponieważ sprawa jest niezwykle ważna dla rozwoju miasta. Wskazał na możliwość zaproszenia na sesję Rady Miejskiej przedstawicieli KSSE oraz TRW, celem wyjaśnienia zgłaszanych przez część radnych wątpliwości. Wyraził obawy, że rozpatrywanie sprawy w kontekście politycznym jest zagrożeniem dla możliwości powstania nowych miejsc pracy.
Członek Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Andrzej Kobiela stwierdził, że w Polsce zostało utworzonych wiele specjalnych stref ekonomicznych, lecz nie wszystkie zostały zainwestowane. Wskazał, że strefa ekonomiczna jest zainteresowana włączeniem gruntów do stref, ponieważ handluje gruntami. Nie ma gwarancji zainwestowania terenu po Fabryce Rowerów „Apollo”, a grunt może zostać sprzedany bardzo tanio. Jeżeli TRW jest zainteresowane inwestowaniem na terenach gminnych, to nie musi zwracać się do strefy ekonomicznej, lecz może bezpośrednio zwrócić się do Gminy. Ponadto władzę w gminie stanowi Rada Miejska i Burmistrz, stąd inwestor powinien zwracać się z pismem do Rady Miejskiej, a nie tylko do Burmistrza. Stwierdził, że należy prowadzić rzetelne rozmowy nt. rozwoju miasta i gospodarki, z pominięciem aspektu politycznego. Deklaracja utworzenia 1.000 miejsc pracy to przysłowiowe gruszki na wierzbie. Brak rzetelnych dokumentów świadczy, że jest to zagrywka przedwyborcza.
Burmistrz Jan Berger stwierdził, że specjalne strefy ekonomiczne najlepiej funkcjonują w województwie śląskim, ponieważ jest tutaj odpowiednie zaplecze techniczne i wyszkolona kadra pracownicza. Wskazał, że osobiście nie ma żadnego interesu w utworzeniu strefy ekonomicznej na terenie po FR „Apollo”, lecz jest to ważny interes miasta, a Przewodniczący RM nie dopuszcza do rozmów na temat przedstawionej propozycji. Na konferencji prasowej Przewodniczący RM powiedział, że „z biedakami rozmawiać nie będziemy”. Nie wie co miał na myśli. TRW nie zwróciło się bezpośrednio do gminy w sprawie włączenia terenu do KSSE, ponieważ jest zła opinia o gminie i nikt nie chce już rozmawiać z władzami gminy. Nie można uniemożliwiać wypowiedzenia się Rady Miejskiej w sprawie złożonej propozycji, co nie oznacza braku możliwości przedstawiania swoich argumentów.
Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć stwierdził, że grupa radnych złożyła wniosek o zwołanie sesji w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku, ponieważ jest to bardzo ważna sprawa dla przyszłości miasta. Ponieważ projekt uchwały złożony Radzie Miejskiej 6 grudnia 2005 r. nie został dotychczas rozpatrzony, stąd zastosowano tryb nadzwyczajny. Rada Miejska przed podjęciem decyzji musi wyrobić sobie określoną opinię. Być może komuś zależy by termin podjęcia decyzji przez Radę Miejską upłynął i by problem samorzutnie się rozwiązał.
Z-ca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Damian Żelazny zgłosił wniosek w sprawie wystąpienia do Przewodniczącego Rady Miejskiej o zwołanie w trybie pilnym sesji Rady Miejskiej z udziałem zainteresowanych stron nt. projektu uchwały w sprawie wyrażania zgody na włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości położonych na terenie po byłej Fabryce Rowerów „Apollo”, co umożliwi rozwiązanie problemu dla dobra miasta. Zaproponował by Burmistrz złożył skargę do Wojewody Śląskiego na działalność Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Józef Grabowski stwierdził, że radni mają działać w interesie miasta i mieszkańców. Przewodniczący RM ma reprezentować radnych w zakresie w jakim Rada upoważniła go do działania. Nie zwoływanie sesji przez Przewodniczącego RM, to unikanie odpowiedzialności i uchylanie się od swoich obowiązków. Są to działania destrukcyjne.
Przewodniczący Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Jerzy Sosna stwierdził, że Przewodniczący jest jednym z 21 radnych, którego zadaniem jest organizacja pracy Rady Miejskiej. Przewodniczący RM powinien działać zgodnie ze Statutem Gminy i ustawą o samorządzie gminnym, ale także przestrzegać ogólnie przyjętych wartości moralnych. Składając ślubowanie zobowiązał się do działania na rzecz społeczności lokalnej. Przewodniczący RM nie może decydować, które projekty uchwał ma rozpatrywać Rada Miejska. Decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu projektu uchwały złożonej przez Burmistrza podejmuje Rada Miejska. Wskazał, że obowiązkiem radnych jest tworzenie sprzyjających warunków dla tworzenia nowych miejsc pracy, a rzeczą wtórną jest np. walka z narkomanią, wprowadzanie monitoringu itp., ponieważ bezrobocie związane jest ze zjawiskami patologicznymi.
Członek Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Andrzej Kobiela stwierdził, że w działaniach Burmistrza w sprawie włączenia terenów po Fabryce Rowerów „Apollo” do KSSE jest więcej polityki niż gospodarki. Wyraził przekonanie, że z propozycji utworzenia nowych miejsc pracy i zainwestowania TRW na terenie po Fabryce Rowerów „Apollo” nic nie wyjdzie. Strefa ekonomiczna jest potrzebna firmom przede wszystkim do zwolnienia z podatków, a nie dla realizowania inwestycji i tworzenia nowych miejsc pracy.
Z-ca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu zapytał ile nowych miejsc pracy powstanie w przypadku realizacji koncepcji zagospodarowania terenu po byłej Fabryce Rowerów „Apollo” tj. Miejskiej Biblioteki Publicznej, hali widowiskowo-sportowej i centrum handlowego oraz jakie będą koszty realizacji tych inwestycji.
Członek Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Andrzej Kobiela stwierdził, że lokowanie przemysłu w centrum miasta nie jest najlepszym rozwiązaniem zarówno we względów estetycznych jak i ochrony środowiska.
Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć zapytał dlaczego nie dopuszcza się do debaty nt. propozycji włączenia terenów po Fabryce Rowerów „Apollo” do KSSE. Dlaczego komisje Rady Miejskiej nie rozpatrują złożonego projektu uchwały, mimo że 15 stycznia 2006 r. upływa termin zajęcia stanowiska przez Radę Miejską. Nie można podejrzliwie patrzeć na złożoną propozycję KSSE.
Członek Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Andrzej Kobiela stwierdził, że rozpatrzenie propozycji wymaga złożenia dokumentów. Przewodniczący RM nie twierdzi, że jest przeciwny propozycji KSSE, lecz że brak dokumentów uniemożliwia jej rozpatrzenie.
Członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Józef Grabowski zapytał radnego A.Kobielę czy na zebraniu wiejskim w Ligocie powie mieszkańcom, że ze względów estetycznych i zdrowotnych na terenie po byłej Fabryce Rowerów „Apollo” nie mogą powstać nowe miejsca pracy. Zwrócił uwagę, że wielu młodych ludzi oczekuje z nadzieją na nowe inwestycje na terenie Gminy, które stworzą im szansę znalezienia miejsca pracy. Dodał, że radny Kobiela jest już emerytem i być może nie rozumie tych potrzeb.
Członek Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Andrzej Kobiela stwierdził, że względy estetyczne i ochrona środowiska nie są najważniejsze w omawianej sprawie. Pismo KSSE w sprawie inwestycji TRW na terenie po Fabryce Rowerów „Apollo” jest spreparowane. Jeżeli TRW ma dobre intencje, to już dawno przedstawiłoby Radzie odpowiednie dokumenty. Zapytał czy w przypadku wyrażenia zgody na włączenie terenów po Fabryce Rowerów „Apollo” do KSSE, będzie zawarta umowa z gminą.
Z-ca Burmistrza Marek Kwaśny stwierdził, że podjęcie przez Radę Miejską uchwały w sprawie wyrażenia zgody na włączenie w obszar KSSE terenów po byłej Fabryce Rowerów „Apollo” ma charakter intencyjny, a decyzję podejmuje Rada Ministrów. Zwrócił uwagę, że wokół Gminy Czechowice-Dziedzice znajdują się specjalne strefy ekonomiczne, które przyciągają inwestorów i wysysają miejsca pracy z terenu naszej Gminy. Włącznie części terenów naszej Gminy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stworzy szansę rozwoju miasta.
Członek Komisji Samorządności i Porządku Publicznego Andrzej Kobiela zapytał dlaczego do tej pory na terenie naszej Gminy nie została utworzona specjalna strefa ekonomiczna, skoro może to korzystnie wpłynąć na rozwój gminy.
Burmistrz Jan Berger stwierdził, że specjalne strefy ekonomiczne można tworzyć na terenach gminnych, lub na gruntach, których właściciele wyrazili zgodę na sprzedaż nieruchomości. Dotychczas gmina nie miała odpowiednich gruntów i nie było potencjalnego inwestora.
Z-ca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Damian Żelazny ponowił wniosek w sprawie wystąpienia do Przewodniczącego Rady Miejskiej o pilne zwołanie sesji Rady Miejskiej celem rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości położonych w Czechowicach-Dziedzicach i zaproszenie na sesję zainteresowanych stron.
Komisja Oświaty, Kultury i Sportu wnioskuje do Przewodniczącego Rady Miejskiej o pilne zwołanie sesji Rady Miejskiej celem rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości położonych w Czechowicach-Dziedzicach i zaproszenie na sesję zainteresowanych stron ( za – 3, przeciw – 0, wstrzymujących się – 1 ).
Komisja Samorządności i Porządku Publicznego wnioskuje do Przewodniczącego Rady Miejskiej o pilne zwołanie sesji Rady Miejskiej celem rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na włączenie w obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości położonych w Czechowicach-Dziedzicach i zaproszenie na sesję zainteresowanych stron ( za – 2, przeciw – 0, wstrzymujących się – 1 ).
Zwróćcie uwagę na nazwiska, przyda się Wam to przy wyborach!!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

asd ! Piszesz, że Kablownia została przeniesiona do Warszowic i masz rację. Idź dalej tropem warszowickim, a dowiesz się wielu ciekawych rzeczy, związanych cała sprawą! Masz internet, poszukaj.

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Anonim! Dlaczego nie APOLLO? Wszystko jest wyjaśnione na Forum Czechowice w Baśni Chotowickiej i innych tematach!!! Zapraszam do lektury!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Czechowiczanin z krwi i kości!
Nie mam takich ambicji, aby zasiadać w Radzie, są lepsi ode mnie, mądrzejsi, tylko musimy ich dobrze wybrać! I w tej Radzie są ludzie godni szacunku, ale nie czuli naszego poparcia. Teraz, po tym, jak ludzie w Czechowicach- Dziedzicach się zaktywizowali będzie im łatwiej stanąć okoniem karierowiczom! Proszę, oto nazwiska Radnych, których uważam za godnych reprezentantów nas, mieszkańców:
1. Zygmunt Mizera
2. Alicja Ogiegło
3. Fryderyk Czader
4. Bogusław Kopeć
5. Grzegorz Kotowicz
6. Grzegorz Lubecki
7. Jerzy Durajczyk
8. Franciszek Foltyn
9. Zbigniew Stanisz
Oczywiście, jak każdy człowiek i oni mają wady, i nie we wszystkim się z nimi zgadzam, ale według mnie, najlepiej reprezentują interesy mieszkańców naszego miasta!!!!
Nie znaczy to, że pozostali są niegodni, nie myślę tak, ale wiele razy pokazali, że ważniejsza jest dla nich niezdrowa lojalność, niż my. Muszą popracować nad zmianą swojego wizerunku, a okazji mają sporo! A czasu jeszcze jeszcze więcej do nowych wyborów, mają szanse na zmianę swojego wizerunku!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

CO NALEŻY ZROBIĆ, ABY NASZE MIASTO NIE STRACIŁO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH???

Jak zapewne niektórzy wiedzą, termin zakończenia budowy sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 został przekroczony, i zgodnie z umową firma ma zapłacić ok. 500 000,00 złotych kary umownej.
Jak mi wiadomo, nie zostały jeszcze zapłacone wszystkie faktury. Co należy zrobić, aby tych pieniędzy nie stracić?
Panie Burmistrzu!!!
Należy złożyć pozew o zapłatę kary umownej, z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia na tych niezapłaconych fakturach !!!!
Sąd rozpoznaje takie sprawy w bardzo krótkim terminie, i wydaje postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia.
I w tym momencie nie musi Urząd płacić tych faktur, do czasu rozpoznania sprawy.

Co się może stać, jesli Pan tego nie zrobi?
Zapłaci Pan firmie wszystkie faktury, firma (właściciele) mogą wyprowadzić majątek, sprzedać udziały i głupka powołać na Prezesa Zarządu. Uzyskany wtedy wyrok można sobie w buty włożyć, bo firma nie ma pieniędzy.
Polecam się!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Tomky! Właśnie w tym rzecz, że teren Kablowni też jest terenem przemysłowym. To jak to, Kablownia może być w przyszłości HIPER MARKETEM, a APOLLO nie ? Firma, która kupiła teren wiedziała o tym lepiej, niż ktokolwiek inny, zaręczam Ci. Dlaczego nie ma być terenem handlowo usługowym APOLLO? Bo to miasta, a ono ma się utrzymywać z dotacji unijnych? Nie, nie i jeszcze raz nie!!!! Miasto ma zarabiać pieniądze, chociażby po to, aby budować mieszkania socjalne, by było za co budować DOM SPOKOJNEJ STAROŚCI! Wiem, że urzędników interesuje aby pensja była na czas, ale trzeba to zmienić!!!!
Piszesz, że zyskają wszyscy. Spytaj handlowców z ulicy Kolejowej, co o tym myślą, spytaj właścicieli nieruchomości wynajmujących pomieszczenia na sklepy!!!!
Dlaczego dla prywatnej firmy są naruszane procedury? Dlaczego Burmistrz najpierw protestuje przeciw Super Marketowi, a potem przekonuje, że to jest dobre dla miasta ? Czy dlatego, że kiedy protestował też był handlowcem i jego interes był zagrożony, a teraz jako Burmistrz ma gdzieś handlowców, bo liczy się biznes kumpla?
Jest całe mnóstwo jeszcze innych pytań, będę je zadawał sukcesywnie, może w końcu któreś Was obudzi!!!!!!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

I jeszcze jedno!
Kupując zakład nie wiedział, że w naszym mieście jest ograniczenie do 2000 m2?
Podobno od trzech lat robił badanie rynku i nie wiedział?
Wiedział, bo wraz z obecnym Burmistrzem Błachutem w tej sprawie interweniował u Burmistrza Bergera i wice Burmistrza Kwaśnego!
A skąd ten pośpiech?
Dlaczego nie obowiązują tej spółki takie same prawa, jak innych w Czechowicach- Dziedzicach?
Dla jednych zatrzymuje się wyłożenie planu, a inni muszą spokojnie czekać i przechodzić całą procedurę?
Czy mamy w Polsce dwa prawa, jedno dla nas, gawiedzi, drugie dla swoich?
Dlaczego nie reprezentuje spółki w rozmowach z Miastem osoba uprawniona, czyli Prezes Zarządu, tylko Pełnomocnik, który według Kodeksu Spółek Handlowych nie ma mocy sprawczej? Jego słowa nie są wiążące dla Miasta, jak również wszelkie oświadczenia, nie mówiąc o podpisywaniu umów, czy porozumień!!!!!!
Czy wiesz co to jest monopolizacja?
Po wybudowaniu HIPER MARKETU faktycznie będą powierzchnie do wynajęcia, ale po jakich cenach????? Aby funkcjonować, handlowcy zostaną przez to zmuszeni do podwyższenia cen. Na kim się to odbije ? Zastanowiłeś się ?
A budowa nowego kina w tzw centrum handlowo- usługowo- rozrywkowym?
Czy znasz motywację Burmistrza Błachuta ?
Nowe kino będzie komercyjne, czyli zarabiało pieniądze, a kino Świt będzie wynajmowane na seanse studyjne, czyli już zakłada, że miasto będzie dopłacało do niego. Po cóż więc remont, taniej wyjdzie zburzyć DOM ROBOTNICZY!!!!
Pytań mam mnóstwo, na które w zasadzie znam odpowiedzi, ale chcę, abyście Wy również poznali prawdę!!!
Proszę o czytanie ze zrozumieniem, Tomky!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Tomky! Przeczytaj z uwagą, a potem wyrażaj swoja opinię! W obronie czego, lub kogo stajesz? Jesteś związany z ta sprawą, bo dziwnie reagujesz. Teren na taką działalność jest w posiadaniu miasta, to APOLLO. Dlaczego miasto nie sprzeda terenu i nie zarobi? Jedną uchwałą wciąga się teren ze STREFY, drugą robi się to, co próbują zrobić z Kablownią, a chętnych na zakup można ustawić w kolejkę.
Burmistrz ma być menedżerem, a nie administratorem majątku miejskiego. Jak nie umie zarabiać dla miasta pieniędzy, to co on tam robi?
I jeszcze raz powtarzam: Z Miastem może zarobić każdy, na Mieście nikt !!!!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

zainteresowany! Jesteś co najmniej chamski, nie osądzaj ludzi według siebie, ty "sponsorze"!!!!!! Szkoda na Ciebie słów!!
Ablue, pecte canem, canis est et permanet idem!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Kibic BKS ! Masz rację, z Bielska- Białej jest BKS, a Pod coś tam jest z Komorowic!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Nie byłbym pewien, że powstanie coś, co jest niezgodne z obowiązującym prawem!!!!!! A to, dlaczego:
W dniu 26 06 2006 roku Rada Miasta Czechowice- Dziedzice, podjęła uchwałę nr XLVII/488/06, według której na terenie Czechowic- Dziedzic nie przewiduje się lokalizacji obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży większej, niż 2000m2. Uchwała ta została podjęta po interwencji między innymi obecnego Burmistrza, Pana Mariana Błachuta oraz Pana Marka Gałuszki- obecnego pełnomocnika spółki BJG, chcącej budować HIPER MARKET. Panowie ci byli przeciwni powstaniu Marketu, o ile sobie dobrze przypominam "PLUS"
JAK TO SIĘ ZMIENIA PUNKT WIDZENIA, W ZALEŻNOŚCI OD PUNKTU SIEDZENIA, PANIE BŁACHUT?????!!!!!
Następną ciekawą sprawą, jest powstrzymanie wyłożenia gotowego planu zagospodarowania miasta!!!!!! Jakie to rodzi skutki i dlaczego?
Po pierwsze primo(sic):
Plan zagospodarowania powinien zostać wyłożony do publicznej wiadomości, i wtedy zainteresowani mają 21 dni na wniesienie uwag i zastrzeżeń. Po czym należy opracować nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Czechowice- Dziedzice. Zatwierdzić uchwałą nowy plan zagospodarowania, czyli około roku do półtora. Tak by było, gdyby to normalny obywatel wystąpił z takim wnioskiem
Po drugie primo(sic):
Wyłożenie gotowego planu zostało powstrzymane, aby spółka BJG mogła zrobić swoje w mieście należącym do.....? Właśnie, kogo? Mieszkańców? Chyba nie!!! Jedziemy dalej! Powstrzymano wyłożenie planu, po to, aby wyłączyć z niego teren kablowni, zmienić uchwałę, zabraniającą budowy powyżej 2000m2, prawdopodobnie na sesji jeszcze w tym miesiącu. Znając życie, działkowicze zabezpieczą się przed protestami następującą formułką: UCHWAŁA WCHODZI W ŻYCIE Z DNIEM JEJ PODJĘCIA, czyli pod koniec października, chyba 29!!!!!!! Potem, Szanowni właściciele sklepów i lokali przy ulicy Kolejowej możecie pakować manatki, bo stracicie swoje miejsca pracy i dochody z wynajmu lokali!!!!!! Potem będzie późno na protesty, blokady dróg etc. Na próżno, właściciele okolicznych domów będziecie protestować, budowa ruszy, rozwalą Wam ogrody, domy, Wasz dorobek życia zostanie zniszczony dla biznesu paru znajomków!!!!!!!
A wystarczy się wybrać na sesję Rady Miejskiej, otwartej dla wszystkich, zgłosić chęć zabrania głosu, i to wszyscy, ilu Was będzie, to Wasze, niezbywalne prawo!!!!!! Zapytajcie Burmistrza i Radnych, dlaczego chcą Was zniszczyć? Dlaczego taki pośpiech???? Po trzecie primo(sic):
Artykuł 27 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym mówi wyraźnie, że zmiana studium, czyli planu, następuje w takim trybie, w jakim jest ono uchwalone. Przekładając na prosty język, opisałem to w "Po pierwsze primo"!!!!!!! Nic innego, jak chce się OBYWATELI CZECHOWIC- DZIEDZIC POZBAWIĆ PRAWA, DLA PARTYKULARNYCH INTERESÓW "ELITY CHOTOWIC"

Panie i Panowie Radni!!!!
Nie zawsze się zgadzam z Waszymi decyzjami, często krytykuję je, ale zawsze moim celem nadrzędnym jest równe traktowanie obywateli naszego miasta I JEGO DOBRO!!! Różnię się z niektórymi z Państwa w ocenie spraw i problemów naszego miasta. Jednakże nigdy nie zarzuciłem Wam łamania prawa i naginania go dla własnych interesów!!
Proszę Was, aby tak pozostało!!! Nie zapominajcie, że to obywatele tego miasta Was wybrali, abyście godnie nas reprezentowali!
Obdarzyliśmy Was zaufaniem, wierząc głęboko, że jesteście najlepszymi z najlepszych, najuczciwsi z uczciwych!!!!! Zastanówcie się, skąd ten pośpiech? Dlaczego dla jednych robi się wyjątek, podczas gdy inni muszą zmierzyć się z procedurą i widzimisię urzędników?
Czy my jesteśmy faktycznie przez Was odbierani, jako GAWIEDŹ, potrzebna tylko do oddania głosu????
Zwróćcie uwagę, jak zostaliście wmanewrowani w sprawę pomnika i jakie to skutki przyniosło!!!!
Czy naprawdę leży Wam na sercu dobro mieszkańców?
Ilu handlowców zamknie swoje małe biznesy?
Co z centrum miasta, które umrze?
I w końcu:,
CO Z SZACUNKIEM DLA SAMYCH SIEBIE, PO DWÓCH Z GÓRĄ LATACH GŁOSOWANIE PRZECIWKO SOBIE! TO PRZECIEŻ WY PODJĘLIŚCIE TAMTĄ SŁUSZNĄ UCHWAŁĘ, CHRONIĄCĄ NASZYCH HANDLOWCÓW!!!!!!
Pytań jest całe mnóstwo, ale powoli, na razie tyle!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW CZECHOWIC- DZIEDZIC, KTÓRYM LEŻY NA SERCU DOBRO NASZEGO MIASTA I JEGO OBYWATELI!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

KOREKCJA ILOŚCI MIESZKAŃ! Nie miałem informacji o dotacji z ministerstwa, po uzyskaniu jej rzecz wygląda następująco: zza kwotę ok miliona złotych, która byłaby przeznaczona na zniszczenie jednego pomnika i budowę nowego, plus dotacja z ministerstwa, przy wykorzystaniu biurowca APOLLO, który jest własnością miasta, można oddać mieszkańcom 26 mieszkań socjalnych!!!!!!!!!!!!!! Ludzie ! Upomnijcie się o te mieszkania i nie dajcie sobie wcisnąć ciemnoty, że miasto nie ma pieniędzy!!!! Nasze miasto jest bardzo bogate, jeśli chce wydawać miliony na pomniki!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

A co my z tego mamy? Na mecz nie możemy wejść, bo miejsca są tylko dla Klubu KIBICA z Bielska- Białej. Pieniądze na remont murawy kto wyłożył ? Podbeskidzie ???? My, mieszkańcy i kibice we własnym mieście możemy oglądać mecz zza płotu, to granda! Panie Dyrektorze Leśnik!!! Proszę się wypowiedzieć w tej sprawie, czekamy !!!! Czyżby dlatego nie mógł pracować w MOSiR Pan Jacek Puchała, aby Pan mógł się szarogęsić ? Jak to z konkursem było? Są ludzie, których rodziny wiele dobrego zrobiły dla naszego miasta i chociażby przez to, też mają swoje prawa. To są właśnie MAŁE OJCZYZNY! Ja sprawy pojmuję inaczej, nie tak, jak politycy dla których jest ważny głos w wyborach. Którzy obsadzają wszystkie możliwe stanowiska swoimi, słynne Wasze TKM. Oby się to nie obróciło przeciw Wam. Czekam na odpowiedź!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Oby wszystkim dobrze się mieszkało ! Panie Fartuszyński !!! Miasto ma pieniądze, jeśli inaczej twierdzą, to kłamią!!!! Na usunięcie pomnika i postawienie nowego mieli, a na nowe mieszkania nie mają? Bajki dzieciom !!!!!! A co z APOLLO i 6 milionami złotych ? Kablowni nie chcieli kupić, żeby zarobić na niej z 8 milionów na pewno. Dlaczego? Ano dlatego, że miała to kupić spółka, której właściciel "walczył" kiedyś, wraz z obecnym Burmistrzem o ograniczenie nowo powstających powierzchni handlowych w Czechowicach- Dziedzicach do 2000 m 2,a tu chcą wybudować 30 000 m2, 15 krotnie więcej, niż pozwalają obecne przepisy!!!!!!!!!!!!!! Budzi to we mnie odrazę! Prywata??? Ano zobaczymy, sprawy nie wygrają. W Czechowicach- Dziedzicach nie są potrzebne HIPER MARKETY!!!! One są 8- 10 km stąd, w Bielsku- Białej. Plan zagospodarowanie nie jest jeszcze wyłożony, a oni już mają do niego zastrzeżenia, na jakiej podstawie? Skąd spółka ma wiadomości, jak będzie wyglądał plan ??? Pieniędzy nie ma na nowe mieszkania ? Są !!!!! TYLKO WŁADZA TRAKTUJE NAS JAK BYDŁO, NIE MAJĄCE NIC DO POWIEDZENIA!!!
PANOWIE WŁADZA !!! KTO DLA KOGO? WY DLA NAS, CZY MY DLA WAS? Jak na razie "władza" jest zatrudniana przez NAS, i ich celem nadrzędnym ma być DOBRO MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA!!!! Nie zapominajcie o tym, wszyscy którzy czekacie na mieszkania, prowadzący mniejsze sklepy, czy jakikolwiek biznes i mieszkańcy Czechowic- Dziedzic!!! TO MY JESTEŚMY GOSPODARZAMI NASZEGO MIASTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Izka! Nie szperam w nazwiskach bez powodu. Szukam przegięć i piszę nazywając rzeczy po imieniu. Jeśli wywołany przeze mnie do tablicy z nazwiska twierdzi, że kłamię, droga do Sądu jest prosta!!!!! Używam nazwisk osób publicznych, lub podaję nazwisko z informacji ujawnionych w necie z podaniem źródła.

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

Pax! Na pewno staliśmy po jednej stronie barykady. Z nikogo personalnie się nie naśmiewam, a dyskusja czasami bywa nieco ostrzejsza. Nie deprecjonuję dokonań NSZZ Solidarność, ale jako ruchu robotniczego, natomiast późniejsza i obecna Solidarność jest nie do przyjęcia ze względu na swą instytucjonalność. Karierowicze wyjechali na plecach robotników i z nich będę szydził do oporu. Za "komuny" żyłem tak samo, jak miliony Polaków, miałem te same cele i ideały. I one pozostały, dlatego piętnuję prywatę, głupotę i arogancje władzy. Nie zależy mi na pełnieniu jakichkolwiek stanowisk, zajmuję najwyższe, jakie mogłem w życiu zająć, jestem mężem i ojcem szczęśliwej rodziny, i to mi wystarcza. Żyję na poziomie na jaki mnie stać, i to też mi wystarcza. Nie wywyższam się, a jeśli tak mnie odbierasz, to zwyczajnie jest mi przykro, bo zawsze szanowałem i szanuję wszystkich ludzi, bez względu na stan posiadania, czy wykonywaną pracę. Pozdrawiam i dziękuję za uwagi! Zastanowię się nad nimi, może masz racje!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

tl21 ! Popieram, nie daj się ! Nie kasa jest wykładnikiem człowieczeństwa, biedniejszy nie równa się gorszy. Spójrzcie tylko jak żyją ludzie starsi, którzy całe życie przepracowali, a ZUS roztrwonił ich pieniądze, spójrzcie na rodziny wielodzietne, to jest prawdziwe bohaterstwo w tych czasach mieć więcej jak dwoje dzieci! Nie piszcie głupot, nie obrażajcie ludzi, którzy żyją skromniej !!!!!!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

A dlaczego Ty, mądralo nie podpisałaś się nazwiskiem? To moja prywatna sprawa, dopuszczona przez dobre obyczaje, demokrację, regulamin forumu etc..

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

A z pieniędzy przeznaczonych na farsę z Pomnikiem, proszę wybudować następne 16 mieszkań (tak wynika z moich wyliczeń).
Panie Burmistrzu!!!! Ludzie będą wdzięczni za własne cztery kąty, to ma sens!

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

lol! Widzę, że chcesz dalsze nazwiska z Koliberka! Sprawa jest prosta, linki podane, wejdź na ich stronę, i pomyśl trochę, jak się ich dowiedzieć, to nie jest organizacja tajna i inteligencją nie grzeszą, więc....

zobacz komentowany news »

drobnyzuczek

A znicze przed pomnikiem nadal płoną!!!!!

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 558

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275