Forum

Temat: kazania

Magdaa

Czechowice

Postów: 5

Data: 28.11.2017; 21:53

Gdzie warto pójść na mszę, żeby posłuchać dobrego kazania?

Bary

Rudołtowice

Postów: 67

Data: 29.11.2017; 22:15

Zdzichu po flaszcze wina robi całkiem przyzwoite kazania.Po dwóch flaszkach nawet rozgrzesza z najcięższych grzechów. Także o 10.00 w niedziele za delikatesami centrum odbędzie się kazanie.Około 12.00 Zdzichu nawet różaniec robi.

AntySocjal

Taka tam dziura

Postów: 153

Data: 30.11.2017; 15:08

A możesz zdefiniować co masz ma myśli mówiąc dobre kazanie?
Jeśli chodzi o zgodność z Biblią to raczej pozostają Ci tylko zbory. Bo w kościele rzymskim to ciężko coś dobrego posłuchać.

Jeśli chcesz dobrych biblijnych kazań to polecam poszukać Dawida Wilkersona, Paul Washera, Mirosław Kulec.
Kilku pastorów z okolicy też miało fajne kazania.

Tomasz412

Cz-Dz

Postów: 183

Data: 01.12.2017; 09:23

Na Lesisku nowy wikary ks. Kamil robi dobre wrażenie. Kazania mówi z głowy, bez polityki, przekonywująco. Są do odsłuchania na stronie parafii. Wcześniej ks. Rafał tam miał świetne kazania, ale go przenieśli gdzie indziej na proboszcza (awansował).

Mickiewicz12

Developerowice-Lokowice

Postów: 187

Data: 01.12.2017; 15:06

Myślę że w Kościele św Barbary na Kopalni

JeNNy_forever

Czechowice-Dziedzice

Postów: 54

Data: 01.12.2017; 22:57

Nie wiem co do zawartości, ale zdecydowanie najdłuższe są na Lesisku, podobnie jak msze, gdzie co 2-3 niedziela ludzie czekają na zewnątrz kościoła, aż poprzednia zmiana opuści Kościół. Często msze są strasznie przeciągane...

919

****

Postów: 2284

Data: 02.12.2017; 00:40

Dzięki Bogu nie beczą !

OH__Kabaret

PułTusk

Postów: 86

Data: 02.12.2017; 12:00

no, nie beczą, ale niektórzy (np. 919e ułomki) ciągle wyją:


https://www.youtube.com/watch?v=RTpCO_GaTiM

i tak ciągle i bez końca, aż po kres swego marnego żywota....

919

****

Postów: 2284

Data: 02.12.2017; 13:12

Tańczący z wilkami ?? To mi się podoba !

Co do "kazań " polecam książkę " Celibat" Marcina Wójcika ,absolwenta Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i Polskiej Szkoły Reportażu.Sześc lat spędził w seminarium. Były dziennikarz "Gościa Niedzielnego", dzisiaj reporter "Dużego Formatu". Autor książki "W rodzinie ojca mego" i wydanego właśnie "Celibatu".

Ps.
rosicowa hałdentka kabaretowa "i tak ciągle i bez końca, aż po kres swego marnego żywota..." https://www.youtube.com/watch?v=HQiezmWy2Zw

Magdaa

Czechowice

Postów: 5

Data: 03.12.2017; 17:33

Nie chodzi mi o długość mszy ani o książki. Chcę sie zorientować, gdzie warto chodzić.

Tomasz412

Cz-Dz

Postów: 183

Data: 04.12.2017; 09:21

Gdzie warto to na pewno: Klasztor, Lesisko i Barbara. Co do innych to nie wiem.
Jeżeli chodzi o długość mszy, to jak się trafi na mszę proboszcza na Lesisku to on ma taki śpieeeew, że faktycznie msza trwa 10 minut dłużej. Ale mi to nie przeszkadza, jakoś jest odświętniej i donioślej po prostu.

gall

czechowice-dziedzice

Postów: 1496

Data: 06.12.2017; 12:55

"Wrocławcy biskupi: palenie śmieci to łamanie przykazania "nie zabijaj"

- "Zanim zostaną wdrożone nowe przepisy czy nowoczesne technologie, powietrze powinno zostać oczyszczone z ludzkiej lekkomyślności, która pozwala na spalanie w piecach: śmieci, odpadów czy plastikowych przedmiotów"

- "Jako mieszkańcy województwa dolnośląskiego nie możemy udawać, że problem ten nas nie dotyczy, tym bardziej że niektóre z naszych miast znajdują się w niechlubnej czołówce najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Polsce. Rodzi się zatem konieczność podjęcia wspólnych działań, których celem jest poprawa jakości powietrza, jakim oddychamy. Wzywa nas do tego nie tylko papież Franciszek w encyklice "Laudato Si", ale przede wszystkim zdrowy rozsądek i Dekalog, zawierający m.in. przykazanie: »Nie zabijaj«"

- "od każdego człowieka zależy czy powietrze, którym oddychamy w naszych miastach, będzie służyło zdrowiu i życiu, czy będzie przyczyną chorób i wcześniejszej umieralności."

- " Przywołując słowa papieża Franciszka, zachęcamy do podejmowania "małych kroków" na rzecz poprawy jakości powietrza: korzystanie z komunikacji zbiorowej, cieplejsze ubranie się zamiast odkręcania kaloryferów czy zaprzestanie spalania w piecach szkodliwych materiałów."

- "Możemy jedynie wyobrazić sobie, co by było, gdyby wszyscy katolicy w naszym kraju od dziś postanowili kierować się w swoich wyborach papieskimi wskazaniami. Możemy być pewni, że zmiana byłaby ogromna"

- " abp Józef Kupny - wiele dało mu do myślenia stwierdzenie papieża z encykliki "Laudato Si", że jeśli w jakimś miejscu na ziemi środowisko zostaje tak zanieczyszczone, iż przeobraża się w pustynię, należałoby zapytać, czy serca ludzi, którzy tam mieszkają, nie stały się pustyniami. – Jeśli ktoś podejmuje decyzję, by spalić w piecu szkodliwe materiały, wiedząc, że tym samym szkodzi zdrowiu i życiu swoich najbliższych, sąsiadów czy pozostałych mieszkańców dzielnicy i miasta, to znak, że w pracy z taką osobą należy skupić się nie na karaniu, ale na edukacji, formacji i zmienianiu jego myślenia"

- "Trzeba sięgnąć do serca człowieka, bo każda nasza decyzja i każdy czyn, pociągają za sobą konkretne konsekwencje, a ponieważ jako rodzina ludzka zamieszkujemy wspólny dom, konsekwencje naszych wyborów bardzo szybko do nas wracają"


TAKIE PRZESŁANIA są teraz i zawsze Polsce potrzebne, niestety to rzadkość. Jeszcze rzadsze jest słyszenie tego PRZEZ WIERNYCH, a o wdrażanie w życie codzienne ?? Brak słów.
Za to minister Szyszko i jego hunwejbini dają światu inne świadectwo i uświęcą swoją kościelną świtą suto opłacaną z naszych podatków.

Wiernych, co widać jw., najczęściej interesuje długość mszy,śpiewy i "doniosłość ".Zatrważające, że nie potrafią nic więcej powiedzieć o KAZANIACH swoich pasterzy.

viceczecho

Cz-Dz

Postów: 323

Data: 06.12.2017; 21:29

W czasach gdy bywalem w kosciele (obecnie przedstawicielstwo administracji rzadowej ds zapewnienia poparcia w zamian za przelewy) wiele razy slyszalem o mitycznym potworze GENDER (taki strach na owieczki co by nie pouciekaly z zagrody) natomiast ani razu nie slyszalem nie pal smieci, mie wyrzucaj ich w lesie czy cos podobnego. Coz owieczki maja sie bac a nie myslec.

Czuwaj !

Franio91

Miasto

Postów: 693

Data: 06.12.2017; 22:25

wicus - wacku , takie sprawy omawiało się na zebraniach partyjnych , już zapomniałeś ? a nie w kościele .

919

****

Postów: 2284

Data: 07.12.2017; 01:42

Franiu nie doczytał "Wrocławscy biskupi: palenie śmieci to łamanie przykazania "nie zabijaj"

ojciec

obok

Postów: 38

Data: 25.12.2017; 08:53

Kazania . ale jak jestes osoba obrządku rzymsko katolickiego to polecam Papieża, a jak innej wersjii chrześcijańskiej to wiadomo
Bóg w sercu rozum w głowie,pozdro ostro zmów za mnie paciorek gdyz wiem lepiej niz wierni a ateistą jestem . Bo Bóg to bajka

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275