Klub czecho.pl

Brutalni kontrolerzy - ciąg dalszy

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

12 maja 2004

Po publikacji artykułu "Brutalni kontrolerzy" w Echu nr 16 z 21.04 do redakcji nadesłano pięć listów dotyczących tego tematu. Sprawa, o której pisaliśmy dotyczyła podjęcia przez radnych decyzji o odwołaniu dyrektora Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sylwestra Broncla. Bezpośrednim powodem odwołania było brutalne potraktowanie przez kontrolerów dzieci jadące bez biletów. Rodzice małych gapowiczów, zbulwersowani takim postępowaniem, zaprotestowali. Do władz miasta wysłano list, w którym opisano zdarzenie według relacji dzieci.

- Kontrolerzy zachowywali się chamsko i brutalnie. Na rozpaczliwy płacz i strach dzieci, w autobusie reagowały dorosłe osoby, m.in. nauczycielka i kierowca autobusu. Żadne uwagi nie docierały do kontrolerów, dobrze czujących się w roli gestapo - napisali rodzice w swym proteście. Okazuje się jednak, że po naszej publikacji znalazło się wielu świadków, którzy zdarzenia opisują inaczej. Dwa pierwsze listy przesłano pocztę e-mailową. Listy publikujemy w większych fragmentach. Zachowujemy oryginalną pisownię.

Pasjonuję się komunikacją miejską od dziecka (...)Z pani artykułu wynika, że to tylko wina rodziców, że nie zakupili biletów za tak śmieszne pieniądze 10 zł. Tak od młodych lat sami rodzice pokazują dzieciom, że można wykorzystywać przejazdy bez biletu w autobusach. Za kilka lat te dzieciaki będą jeździły pociągami bez biletów. Śmieszne jest dla mnie też to, że chce się odwołać dyrektora PKM-u.(...) Pewnie przeszkadza radnym, bo nie jest upolityczniony. (...) Radni też pewnie nie rozumieją spraw związanych z biletami, bo sami ich nie kupują, bo przecież mają bezpłatne przejazdy (przecież są biedni). Proszę dalej kontynuować tę sprawę, gdyż trzeba sprawdzić całą sytuację oraz rodziców, którzy umieją tylko nazywać kontrolerów gestapo. Chętnie ich bym przyjął na kanarka, dał legitymacje i mandaty, i wypuścił w trasę, tak żeby zobaczyli jaka to trudna praca! Będę śledził tę sytuację. (...) Informuję również że jestem członkiem Miłośników Komunikacji Miejskiej w Polsce i zapewniam, że w przypadku pisania bzdur na temat kontrolerów zaprotestujemy całą naszą organizacją w obronie pana dyrektora wraz z okupacją Urzędu Miasta w Czechowicach oraz redakcją waszej gazety.

Paweł Zaremba

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Powrót

Nowi klubowicze

Jama

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.05.07

Petryfikator

Kaniów
w klubie od: 2021.05.01

Ewellina

Bestwina
w klubie od: 2021.04.21

sylwiha112

Bielsko-Biała
w klubie od: 2021.04.17

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 665

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 292

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270