Klub czecho.pl

Grażyna Bułka nominowana do Karolinki

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

20 lutego 2009

Mieszkająca w Czechowicach-Dziedzicach Grażyna Bułka, jest jedną z kandydatek do Karolinki Lutego, nagrody w plebiscycie organizowanym przez Telewizję Silesia.
Jego celem jest wyłonienie osobowości Śląska, Podbeskidzia i Zagłębia. Kandydatury zgłaszają instytucje, stowarzyszenia, grupy formalne i nieformalne. Telewidzowie, głosując sms-ami wybiorą Karolinki poszczególnych miesięcy. Wielki finał plebiscytu odbędzie się w maju 2009, wtedy spośród Karolinek poszczególnych miesięcy zostanie wybrana Karolinka Roku.

Grażyna Bułka pochodzi ze Świętochłowic, mieszka w Czechowicach-Dziedzicach, pracuje w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Absolwentka będzińskiego studium lalkarskiego całe swoje życie zawodowe związała z bielskim teatrem dramatycznym, w którym pracuje od 1985, mając na koncie wiele wspaniałych ról teatralnych w różnorodnym repertuarze: od Raniewskiej w „Wiśniowym sadzie” Czechowa, poprzez „Scenariusz…” Schaeffera po wiele znakomitych ról komediowych. Jej aktorskie poczucie humoru i talent wokalny sprawiają, że z wielkim powodzeniem w programach estradowych teatru wciela się w pastiszowe wersje Maryli Rodowicz, Ałły Pugaczowej, a ostatnio… Krzystofa Cugowskiego.

Bieżący sezon teatralny rozpoczęła przejmującą rolą w „Utarczkach” Catherine Hayes, która stanowi ważny punkt w jej biografii artystycznej.Punktem zwrotnym w jej karierze była jednak rola Świątkowej w słynnym „Cholonku” wg Janoscha, która przyniosła jej Złotą Maskę w 2005 roku. Zdaniem niektórych recenzentów stała się dzięki niej „ikoną” tradycyjnej śląskiej matrony. Zagrała w „Barbórce” i „Drzazgach” w reż. Macieja Pieprzycy oraz w kilku filmach telewizyjnych. Prowadzi śląski talk show w telewizji publicznej. Grażyna Bułka została zgłoszona do plebiscytu Karolinka TVS przez Teatr Polski w Bielsku-Białej.

Głos na Grażynę Bułkę można oddać za pomocą sms-a. Szczegóły na www.tvs.pl

Źródło: www.tvs.pl, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Powrót

Nowi klubowicze

wojtas

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.28

kinga053

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

jolcia22

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

jolcia21

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

Agnieszka11

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 670

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 323

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270