Klub czecho.pl

Raper Biały: Król jest tylko jeden

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

15 lutego 2009

Publikujemy fragment rozmowy Gazety Czechowickiej z raperem Sebastianem Białkiem „Białym" oraz rozmowę zarejestrowaną na filmie i opublikowaną w serwisie youtube.com.
G.Cz.: Przygotowujesz się do nagrania nowej płyty.

Biały: Tak, będzie miała tytuł „Suma sumarum”. Płytę nagrywam po raz pierwszy w profesjonalnym studiu w Opolu i pod opieką dobrych ludzi. Poprzednie, choć dobre jakościowo, były nagrywane w domowych warunkach.

Myślę, że będzie to moja najlepsza płyta. Zostanie udostępniona bezpłatnie w Internecie, nie tylko na mojej stronie (www.patent.art.pl), ale również wydawcy. W sieci także będzie promowana. Oczywiście, wydam ją też na płytach, by móc rozdawać podczas koncertów.

Pomimo tego, jak bardzo na mnie najeżdżano i jakie były na mnie nagonki, udało mi się dotrzeć do tego, czego chciałem, czyli możliwości nagrania płyty w jak najlepszych warunkach. Chcę jeszcze, by ten materiał usłyszało możliwie najwięcej ludzi.

Raper Biały: Król jest tylko jeden


G.Cz.: Czym najnowszy krążek będzie się różnił od poprzednich?

Biały: Z reguły dotychczasowe płyty opowiadały o mnie, były bardziej rozrywkowe. Teraz zwrócę się do ludzi, zawrę więcej refleksji. Płytę będzie promował znany już niektórym kawałek „Modlitwa”. Wielu myślało, że wybiorę ostry utwór, a wybrałem najłagodniejszy, jaki nagrałem. Ten kawałek jest skierowany do Boga; ze względu na szacunek, nie ma w nim wulgaryzmów. Większość tekstów nie jest już tak łagodna, ale przede wszystkim – mniej wulgarna w porównaniu z innymi. Kiedyś przeklinanie w utworach mnie „jarało”, ale nie o to chodzi.

Muzycznie płyta oprze się na amerykańskich podkładach. Pomogą mi w tym też naprawdę dobrzy goście. Gościnnie wystąpi czechowiczanka Anna Wajdeczko, która ma naprawdę kawał głosu oraz Mariusz Kufel, który daje trochę rockowego klimatu.

Raper Biały: Król jest tylko jeden


G.Cz.: Nie tylko nagrywasz, ale i koncertujesz. W Czechowicach-Dziedzicach wielotysięczna publiczność mogła cię usłyszeć podczas Sport Music Festival. Uchodzisz za osobę kontrowersyjną, więc nie wszyscy byli zadowoleni, że pojawisz się na scenie, ale twój występ przeforsowała żona „Stachurskiego”.

Biały: Główną osobą, która mnie tam nie chciała i najbardziej się sprzeciwiała, był sam burmistrz. Zażyczył sobie, że jak tylko przeklnę na scenie, to „zdejmuje” mnie ochrona, jak jakiegoś bandytę. Zrobił tak, że w konkursie (MDK-owski „Przebój na lato”) nie dostałem się nawet do pierwszej piątki, choć miałem owację na stojąco. A dostał się na przykład gość, któremu brawa biła tylko jego rodzina. Tutaj może zaistnieć tylko ten, kto ma „chody”. Wszystko jest „ściemniane”. Gdyby nie żona Stachurskiego, to nigdy bym nie wystąpił na takim festiwalu. Na koncercie okazało się, że ludzie dobrze się bawili.

Raper Biały: Król jest tylko jeden


Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej.
  • Więcej materiałów filmowych znajdziesz w serwisie czechowice.tv

Powrót

Nowi klubowicze

Bartek85M

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.05

michal830905

Kaniów
w klubie od: 2021.09.03

Melani

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.08.03

Dimas

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.07.13

Arass

Europa
w klubie od: 2021.07.08

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 667

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 323

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270