Klub czecho.pl

Gorączka zakupów sprzyja złodziejom

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

1 grudnia 2008

W ostatnich dniach bielscy policjanci odnotowali liczne kradzieże kieszonkowe.
Sprawcy z powodzeniem wykorzystują pośpiech, roztargnienie, a czasem zwykłe niedbalstwo i lekkomyślność ofiar. Grasują wszędzie tam, gdzie można kogoś niespostrzeżenie okraść i zniknąć w tłumie: w centrach handlowych, sklepach, lokalach gastronomicznych, autobusach miejskich i pociągach.

Co bardziej zapobiegliwi rozpoczęli świąteczne zakupy. W sklepach i hipermarketach panuje już „gorączka przedświątecznych zakupów”. Pamiętajmy, że właśnie w tym czasie powinniśmy zwrócić baczniejszą uwagę na nasze mienie, gdyż okres ten niesie za sobą zwiększone ryzyko stania się ofiarą kradzieży. Przekonały się o tym liczne osoby.

Ważne natomiast, aby nie stać się kolejną ofiarą kieszonkowca. Nieuwaga przyszłej ofiary jest jedną z okoliczności sprzyjających działaniu kieszonkowców. Miejscem ich działania są środki komunikacji publicznej, sklepy, przystanki autobusowe czy dworce kolejowe. Działają oni zatem wszędzie tam, gdzie panuje tłok, można niepostrzeżenie kogoś okraść i szybko zniknąć w tłumie.

Stąd też - mimo wielu codziennych problemów, pośpiechu i braku czasu - zwracajmy baczną uwagę na to co się wokół nas dzieje. Nie afiszujmy się dużą ilością gotówki lub drogim telefonem. Pieniądze najlepiej trzymać przy sobie, ale nie całą kwotę w jednym miejscu. Wówczas, nawet kiedy padniemy ofiarą złodzieja strata będzie mniejsza. Z kolei torebkę należy trzymać blisko ciała, najlepiej “pod pachą”. Bądźmy wyczuleni na wszelkie poszturchiwania - być może właśnie w tym momencie jesteśmy okradani. Pod żadnym pozorem nie odkładajmy nigdzie torebki czy saszetki, bo możemy jej już nie odzyskać.

Należy pamiętać, że przestępcy ci “pracują” w zespole. Szczególnym ich upodobaniem cieszą się roztargnione lub nieostrożne osoby: mężczyzna z plecakiem, czy wypchaną tylną kieszenią spodni, z której wystaje portfel; kobieta z torebką zawieszoną na ramieniu – to istny ogród obfitości dla kieszonkowca.

KMP Bielsko-Biała

Powrót

Nowi klubowicze

Melani

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.08.03

Dimas

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.07.13

Arass

Europa
w klubie od: 2021.07.08

SCD

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.07.03

Bonaa

Dankowice
w klubie od: 2021.06.17

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 667

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 321

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270