Klub czecho.pl

Ogrodzenie panelowe jako idealny sposób grodzenia domu jednorodzinnego

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

30 lipca 2021, 23:26

Budowa domu jednorodzinnego to spore wyzwanie także pod względem finansowym. Zabezpieczenie terenu budowy ogrodzeniem jest obowiązkiem każdego inwestora. W tym celu stawia się płot tymczasowy, którego rolę pełni najczęściej ogrodzenie panelowe. Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych jednak widząc zalety paneli ogrodzeniowych, decyduje się zostawić je na stałe. Czy płot panelowy do dobry sposób na grodzenie domu jednorodzinnego? Sprawdźcie.
Whitpress

[h]Jakie zalety ma ogrodzenie panelowe?[/h]

Jeszcze niedawno ogrodzenie panelowe głównie stosowano na terenach przemysłowych oraz jako zabezpieczenie placu budowy, ale ze względu na liczne zalety zdobywa ono coraz większą popularność jako stałe ogrodzenie domu jednorodzinnego. Do jego największych zalet należą:

  • - nowoczesny estetyczny design


Ażurowy minimalistyczny wygląd panele zawdzięczają wypełnieniu stalowymi prętami prostymi 2d lub przetłaczanymi 3d o charakterze kratowanym, gdzie pionowe pręty przecinają się w kilku miejscach z poziomymi, tworząc prostokątne oczka o różnym zagęszczeniu, uzależnionym od grubości i rozstawienia metalowych elementów. W przypadku paneli przetłaczanych dodatkowo obserwuje się charakterystyczne i efektowne przetłoczenia w kształcie litery V.

  • - szybki i łatwy montaż


Ogrodzenie panelowe nie wymaga ciągłych fundamentów pod całą długością płotu. Lekka konstrukcja z powodzeniem stabilnie utrzymuje się przy zastosowaniu fundamentów punktowych jedynie pod słupkami, do których przytwierdza się gotowe panele za pomocą obejm. Wykwalifikowana ekipa postawi taki płot wokół domu jednorodzinnego nawet w jeden dzień. Z powodzeniem można też zrobić to samodzielnie w celu ograniczenia kosztów.
  • - wytrzymałość i odporność na korozję


Ogrodzenie panelowe domu jednorodzinnego wykonane z ocynkowanej ogniowo i pomalowanej proszkowo stali nie wymaga konserwacji, jak w przypadku ogrodzeń drewnianych, a jego wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne i korozję sięga, jak podkreślają eksperci, nawet kilkudziesięciu lat. Płot taki dzięki odpowiedniej sztywności jest również wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Zależy to jednak w dużej mierze również od grubości prętów, które nie powinny być cieńsze niż 5 mm.

  • - duże możliwości aranżacyjne i niska cena


Panelowe ogrodzenie domu jednorodzinnego może występować w wielu kolorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do innych elementów architektonicznych posesji. Nie musi mieć podmurówki, ale dla podniesienia walorów dekoracyjnych można oczywiście ją zamontować. Jeśli jednak ktoś woli ozdobić płot pnącą roślinnością i zapewnić sobie prywatność lepiej z podmurówki zrezygnować. Panele ogrodzeniowe można łączyć ze słupkami wykonanymi z betonu, czy cegły klinkierowej, a także wielu innych materiałów, co daje duże możliwości aranżacyjne. Niska cena płoty panelowego jest dodatkowym bodźcem, który ostatecznie przekonuje wielu inwestorów.

ogrodzenia-panelowe

[h]Czy warto postawić na panelowe ogrodzenie domu jednorodzinnego?[/h]

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - oczywiście, że warto. Można zyskać trwałe nowoczesne ogrodzenie, które sprawdzi się najpierw jako płot tymczasowy podczas budowy, a potem zostanie na stałe. Nie ograniczy widoku, chyba że właściciel zechce trochę prywatności i obsadzi je roślinami. Na rynku pojawiają się również panele z elementami wymiennymi, zawierającymi napisy, motywy świąteczne, czy roślinne, co może jeszcze bardziej uatrakcyjnić przydomowy płot.

Wszystko wskazuje na to, że ogrodzenie panelowe domu jednorodzinnego stanie się wkrótce powszechnym obrazkiem. I dobrze, ponieważ jego nienachalny nowoczesny design nie zakłóci wizualnie przestrzeni, ale będzie z nią idealnie współgrał.

Powrót

Nowi klubowicze

wojtas

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.28

kinga053

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

jolcia22

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

jolcia21

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

Agnieszka11

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.17

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 670

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 323

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270