Klub czecho.pl

"Każdy pasażer autobusu to też pieszy uczestnik ruchu drogowego"

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

23 lipca 2021, 11:32

W czwartek, 22 lipca w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej odbyła się konferencja poświęcona czerwcowym zmianom kodeksu drogowego. Wziął w niej udział naczelnik bielskiej drogówki, a spotkanie skierowane było przede wszystkim do osób korzystających z komunikacji publicznej na terenie miasta i powiatu.
Konferencja prasowa w siedzibie bielskiego WORD - 22.07.2021 · fot. KMP Bielsko-BiałaWydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, we współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Bielsku-Białej i Komunikacją Beskidzką spotkali się, aby omówić możliwości szerszego informowania pieszych o ostatnich zmianach w kodeksie drogowym. W spotkaniu wziął udział dyrektor WORD Robert Knapek, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej nadkomisarz Krzysztof Stankiewicz, Przewodniczący Zarządu Komunikacji Beskidzkiej w Bielsku-Białej Radosław Ostałkiewicz oraz Kierownik Działu Eksploatacji MZK w Bielsku-Białej Jarosław Lobowiecki.

- Akcja informacyjna związana jest z potrzebą zwiększenia świadomości pieszych w zakresie obowiązujących przepisów, zasad korzystania z przejść dla pieszych oraz ogólnie pojętego bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Akcja jest prowadzona wspólnie z WORD, MZK i Komunikacją Beskidzką. Jest ona skierowana przede wszystkim do osób korzystających z komunikacji publicznej na terenie miasta i powiatu, które w sposób naturalny są też zwykle pieszymi uczestnikami ruchu drogowego - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Na spotkaniu zostały przedstawione możliwości szerszego informowania o ostatnich zmianach przepisów dotyczących bezpieczeństwa pieszych, a naczelnik bielskiej drogówki omówił, jak po zmianie tych przepisów kształtuje się poziom bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w naszym regionie.

- Partnerom wydarzenia zostały przekazane ufundowane przez WORD materiały promocyjne, które będą wykorzystywane w ramach ich statutowej działalności oraz udostępniane pasażerom autobusów, oraz w punktach recepcyjnych, przystankach i dworcach autobusowych. Dziękujemy przedstawicielom mediów za zaangażowanie się w przedsięwzięcie mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach naszego regionu - dodaje przedstawiciel bielskich policjantów.

mp / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Powrót

Nowi klubowicze

Bartek85M

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.05

michal830905

Kaniów
w klubie od: 2021.09.03

Melani

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.08.03

Dimas

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.07.13

Arass

Europa
w klubie od: 2021.07.08

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 667

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 323

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270