Klub czecho.pl

Nowe mieszkania i domy - na co zwracać uwagę?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

22 lipca 2021, 15:26

Znalezienie własnego "M" odpowiadającego wszystkim stawianym mu wymaganiom nie jest proste. Na szczęście dzięki nowoczesnym biurom nieruchomości szukanie lokali spełniających wszystkie kryteria jest znacznie prostsze. Sprawdź, jak znaleźć nowe mieszkania i domy o wysokim standardzie.
off-site

Pandemia i związane z nią przymusowe zamknięcie w domach pokazało, jak ważny jest komfort tzw. czterech kątów. Cechy mieszkań takie jak metraż, liczba pomieszczeń, widok za oknem czy dostępność balkonów i tarasów stają się kluczowe dla komfortu życia w danym miejscu. Jeśli nie wiesz, jak zacząć szukać własnego miejsca do życia (albo nieruchomości przeznaczonej do zainwestowania), przeczytaj poniższy artykuł.

[h]Rynek pierwotny vs. rynek wtórny[/h]

Pierwszą decyzją podejmowaną przy poszukiwaniu nieruchomości jest to, czy mieszkanie ma pochodzić z rynku wtórnego czy pierwotnego. W przypadku rynku pierwotnego nieruchomości kupowane są bezpośrednio od inwestora - dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej. Mieszkania z rynku wtórnego nabywane są od poprzedniego właściciela, zwykle osoby prywatnej. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodych ludzi cieszą mieszkania deweloperskie. Zaletą kupna nieruchomości na rynku pierwotnym jest możliwość pełnej aranżacji pomieszczenia według własnego gustu. Nowe mieszkania mogą być urządzone całkowicie z inwencją właściciela, włącznie z takimi elementami jak podłogi, drzwi czy urządzenia sanitarne. Przy urządzeniu mieszkania deweloperskiego odchodzi zatem koszt remontu mieszkania z rynku wtórnego - skuwania płytek czy zrywania podłóg.

Nowy domy to też atrakcyjna propozycja dla osób, które zniechęca zamieszkanie w miejscu, które było wcześniej eksploatowane. Tym bardziej, że mieszkania rynku wtórnego często mają wyraźne ślady użytkowania.

[h]Udogodnienia budynku[/h]

Kluczowym kryterium wyboru nowego domu są udogodnienia budynku. We współczesnym budownictwie dużą wagę przywiązuje się do praktycznych udogodnień, takich jak parkingi podziemne, podjazdy dla niepełnosprawnych czy windy. Mieszkanie na osiedlach powstałych kilkanaście lat temu i wcześniej często wiąże się z codzienną walką o miejsce parkingowe. Co więcej, osoby mniej sprawnie fizyczne, czy to z racji wieku, czy choroby, często zmuszone są opuścić stare mieszkanie przez problem korzystania ze schodów.

W przypadku budynków wolnostojących nowe domy posiadają udogodnienia nieznane poprzednim pokoleniom. Należą do nich m.in. inteligentne domy. Są to budynki wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, dzięki którym budynki są w stanie m.in. regulować temperaturę w budynku w zależności od pogody na zewnątrz. Inteligentne domy mają też bardziej rozbudowany system zabezpieczeń antywłamaniowych.

[h]Jak znaleźć mieszkania domy na sprzedaż?[/h]

Dużym ułatwieniem w poszukiwaniu mieszkań i domów na sprzedaż są specjalistyczne portale zawierające bazę domów i mieszkań. Nieruchomości można wyszukać według lokalizacji - miasta (np. Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Poznania), osiedla, powierzchni podanej w m?, liczby pokoi i ceny. Dzięki temu znajdowanie mieszkań z rynku pierwotnego jest znacznie prostsze.

Powrót

Nowi klubowicze

Bartek85M

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.05

michal830905

Kaniów
w klubie od: 2021.09.03

Melani

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.08.03

Dimas

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.07.13

Arass

Europa
w klubie od: 2021.07.08

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 667

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 323

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270