Klub czecho.pl

Automaty do lodów włoskich - jak to działa?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

29 czerwca 2021, 0:23

Początki włoskich lodów sięgają lat 30. XX w. Lody włoskie wyróżniają się szczególnie swoją miękką, kremową konsystencją, która w postaci zakręconego stożka serwowana jest w waflu. W automaty do lodów włoskich wyposażonych jest obecnie wiele lodziarni i kawiarni, a klienci rozkoszować się mogą rozmaitymi smakami. Jak powstają wyśmienite lody z automatów?
Automaty do lodów włoskich - jak to działa?

[h]Automaty do lodów włoskich - proces powstawania lodów[/h]

Automaty do lodów włoskich wyposażone są w jeden lub dwa pojemniki, w których to umieszcza się specjalne mieszanki i lodowe bazy. Na rynku dostępne są zarówno mieszanki w proszku, które wymagają połączenia z wodą, a także gotowe - w płynnej postaci. Najczęściej spotykanymi urządzeniami, są automaty do lodów włoskich posiadające dwie komory. Umożliwiają one wyprodukowanie lodów w dwóch smakach, np. śmietankowym i truskawkowym, a także tych mieszanych. Niektóre automaty do lodów włoskich posiadają funkcję, umożliwiającą przechowywanie mieszanki w nocy, kiedy maszyna nie jest użytkowana.

Wspomniana wcześniej mieszanka lodowa umiejscowiona w pojemnikach ma płynną postać. Końcowa, gęsta konsystencja to efekt pracy automatu - podczas dozowania lodów. Automaty do lodów włoskich wyposażone są także w cylinder, tj. wałek chłodzący, który odpowiada za schłodzenie i przez to również zagęszczenie mieszanki. Temperatura utrzymywana w cylindrze oscyluje w granicach między -16°C a -20°C. Oprócz chłodzenia lodów, w cylindrze dochodzi również do ich mieszania - a to wszystko za sprawą obracającego się ślimaka.

W efekcie pracy ślimaka, powstaje wspomniana charakterystyczna, napowietrzona, aksamitna konsystencja. Wyprodukowane automatów do lodów włoskich gotowe porcje zawierają zazwyczaj powietrze w ilości stanowiącej od 35% do 45% objętości. Lody porcjuje się przy pomocy dźwigni. Automaty do lodów włoskich w zależności od użycia dźwigni, napełnić mogą zarówno mały wafelek, jak i również pojemnik o pojemności kilku litrów.

[h]Automaty do lodów włoskich - największe zalety[/h]

Automaty do lodów włoskich to przede wszystkim możliwość uzyskania niepowtarzalnego smaku i konsystencji bez zbędnego wysiłku. Urządzenia wyposażone są w zautomatyzowane systemy chłodzenia i mieszania, co w efekcie oznacza tyle, że gotowa mieszanka zyskuje idealne właściwości za każdym razem. Automaty do lodów włoskich wyróżniają się także intuicyjną obsługą, która nie wymaga specjalnego przeszkolenia, a także kompaktowymi wymiarami, które pozwalają na umiejscowienie w dowolnym miejscu lokalu gastronomicznego.

Powrót

Nowi klubowicze

Bartek85M

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.09.05

michal830905

Kaniów
w klubie od: 2021.09.03

Melani

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.08.03

Dimas

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.07.13

Arass

Europa
w klubie od: 2021.07.08

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 667

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 323

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270