Prezentacja klubowicza

radny

Czechowice-Dziedzice

W klubie od: 06.02.2009
Ilość komentarzy: 116
Ilość postów: 77
Ilość wyświetleń: 29079

Formularz kontaktowy


Komentarze (116)

radny

Duszkomaniak,
ja akurat nie zajmuję się przystankami, nie jestem też fachowcem w tej dziedzinie.
Ale wiem do kogo powinieneś się udać. Przystankami zajmuje się Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego. Zdecydowanie polecam Ci spotkanie z pracownikami tego biura. Możesz też wysłać swoją ofertę na wykonanie wiaty. Jeśli Twoja oferta będzie dobra jakościowo i cenowo, to pewnie będziesz stałym wykonawcą wiat w naszej gminie. Możesz też wysłać do nich maila ze swoją ofertą.

Oczywiście należy pamiętać, że przy wyższych kwotach obowiązują przetargi, gdzie cena przy spełnieniu określonych wymogów, jest decydującym czynnikiem wyboru oferty.

zobacz komentowany news »

radny

Lulu, w Zabrzegu i w Bronowie są zaplanowane inwestycje, ale powiedz jakie są w Ligocie na ten rok? Chyba przesadziłeś. Dodajemy jeszcze, że w Bronowie nie będzie budowana kanalizacja.
Ulica Niepodległości zostanie rozkopana przez kanalizację, a następnie będzie na całej szerokości wybudowana nowa nakładka. Koszty nakładki są w ramach dużego projektu budowy kanalizacji, na który gmina pozyskała dofinansowanie.

Ceny biletów na lodowisko w tym roku nie zostały podniesione nawet o 1 gr. Koszty funkcjonowania lodowiska są większe lub równe wpływom za bilety. MOSiR nie zarabia na lodowisku. A ceny są porównywalne do cen innych, porównywalnych lodowisk. Wszelkie swoje uwagi możesz zgłaszać do kierownika basenu (np. dot. obsługi). Powinien wtedy wyciągnąć wnioski i konsekwencje.

Duszomaniak, podałeś ceny netto wiaty, której chyba sobie dokładnie nie obejrzałeś.
Wiaty przeszklone, które są stawianie w naszej gminie, w Bielsku-Białej i innych okolicznych kosztują znacznie więcej.
Wiata przeszklona jednomodułowa (najmniejsza) ze strony, którą podałeś kosztuje znacznie więcej, bo 6 tys. zł. Dochodzą koszty transportu, wybrukowania placu itp.
Kąpielisko na MOSiRze jest w nienajlepszym stanie. 100 tys . zł to "kropla w morzu potrzeb". Samochód dla SM nie będzie z fotoradarem. Kiedy jedziesz przez teren zabudowany, nie przekraczaj 70 km/godz. to SM nie zrobi Ci zdjęcia. Zresztą w zimie w ogóle nie robią zdjęć z uwagi na kwestie bezpieczeństwa. Kwota na PP6 nie jest zawyżona, bo to nie tylko termomodernizacja i wymiana okien ale wiele innych rzeczy (np. wymiana CO). Gmina stara się o środki zewnętrzne z WFOŚ na tą inwestycję.

zobacz komentowany news »

radny

Żegnaj więc drobny żuczku :-)

zobacz komentowany news »

radny

Nie martw się o moje nerwy.
Tak dla Twojej wiedzy, emotikon ":-)" oznacza dobry humor.
Po prostu najzwyczajniej rozśmieszyłeś mnie z tym ogonem. :-)

zobacz komentowany news »

radny

Drobny żuczku, każdy z nas może coś zrobić. Nawet Ty, zamiast jak to napisałeś "bić pianę z innymi forumowiczami". Siedzisz na forum i piszesz posty. Napisałeś już ich prawie 3 tys. (najwięcej ze wszystkich forumowiczów). A może zrób chociaż jedną oficjalną interwencję do powiatu, starosty, UM, burmistrza, radnych itp. Nie przedstawiłeś się, chociaż to obiecałeś. Napisz więc anonim. Zrób cokolwiek, drobiazg, który poprawi sytuację w naszej gminie. Pozdrawiam!

zobacz komentowany news »

radny

Drobny żuczku, nie musimy dyskutować. Ty przecież jesteś tylko drobnym żuczkiem, więc nie sięgasz ogona :-)

zobacz komentowany news »

radny

Przyjmijmy więc, że radny to tylko nick. I zamykamy śledztwo :-)

zobacz komentowany news »

radny

Drobny żuczku, tak sobie przypominam jak swego czasu wiele osób z tego forum bardzo chciało się dowiedzieć kim jest drobny żuczek. Była nawet cała śmieszna nagonka na Ciebie - prośby i groźby, domniemania. Nie jestem w stanie zliczyć ile różnych postaci przypisywano Tobie. A Ty konsekwentnie pisałeś, że jesteś tylko zwykłym drobnym żuczkiem. W pewnym momencie podczas krytyki ówczesnych/obecnych władz samorządowych, że nie mają szans na pozyskanie środków na kanalizację - dałeś przyrzeczenie, że ujawnisz się jeśli gmina pozyska środki na kanalizację.
I znowu ruszyły różne spekulacje. Pewnie byli też tacy, którzy trzymali kciuki za otrzymanie dofinansowania na kanalizację tylko po to żebyś się ujawnił :-)
Okazało się, że gmina pozyskała te środki. Stwierdziłeś, że to tylko propaganda przedwyborcza i ujawnisz się dopiero jak gmina podpisze umowę. Nie ma papierka - nie ma pieniędzy. Gmina podpisała umowę więc... nie ujawniłeś się :-) Pewnie zawiodłeś setki osób. W moim przypadku nie sądzę żeby kogoś interesowało kim jestem, może oprócz Ciebie. Obawiam się, że nie jestem tak interesującym człowiekiem jak Ty. Ale kto wie. Może mnie przekonasz i się ujawnię. Nie jestem nikim na tyle znaczącym żebym aż tak musiał skrywać swoją tożsamość.

Napisałeś "Jestem za tym, by Miasto przejęło Ogólniak, bo tylko bliski nadzór nad dyrekcją LO może coś zmienić. Dla Starosty nasze dzieci to tylko uczniowie jednego z wielu liceów." - Ale przecież niemal wszystkie powiatowe szkoły średnie są w naszym mieście. A co zrobić z resortówką, a z Silesią, a ZS4? Nie przejmować ich?

Może Twój pomysł przejęcia szkół średnich nie jest zły. Tylko że po przejęciu tych szkół po co nam będzie potrzebne starostwo? Chyba trochę jesteś niesprawiedliwy pisząc jakby starostwo nie było nasze. Czy w Zarządzie Powiatu nie ma przypadkiem naszych reprezentantów?

Mówisz, że czechowickie LO jest dla Starosty jednym z wielu. A czy wiesz ile liceów ma dzisiaj powiat bielski?

zobacz komentowany news »

radny

Slonce_Peru, domyśliłem się, że cyfry "2-3-5" to dla Ciebie rząd wielkości dlatego podesłałem Ci linki, żebyś zobaczył, że te wielkości są inne.

"Bardzo jesteś pan pewny siebie, ale odbiór tego co pan tu wypisuje jest jeden. zażenowanie" - Mam pomysł. Nie czytaj moich tekstów. Nie będziesz zażenowany. Nie che mi się z Tobą spierać. To nie ma sensu. Tak uważasz, więc przyjmijmy, że jest tak jak uważasz.

zobacz komentowany news »

radny

Drobny żuczku, tak sobie przypominam jak swego czasu wiele osób z tego forum bardzo chciało się dowiedzieć kim jest drobny żuczek. Była nawet cała śmieszna nagonka na Ciebie - prośby i groźby, domniemania. Nie jestem w stanie zliczyć ile różnych postaci przypisywano Tobie. A Ty konsekwentnie pisałeś, że jesteś tylko zwykłym drobnym żuczkiem. W pewnym momencie podczas krytyki ówczesnych/obecnych władz samorządowych, że nie mają szans na pozyskanie środków na kanalizację - dałeś przyrzeczenie, że ujawnisz się jeśli gmina pozyska środki na kanalizację.
I znowu ruszyły różne spekulacje. Pewnie byli też tacy, którzy trzymali kciuki za otrzymanie dofinansowania na kanalizację tylko po to żebyś się ujawnił :-)
Okazało się, że gmina pozyskała te środki. Stwierdziłeś, że to tylko propaganda przedwyborcza i ujawnisz się dopiero jak gmina podpisze umowę. Nie ma papierka - nie ma pieniędzy. Gmina podpisała umowę więc... nie ujawniłeś się :-) Pewnie zawiodłeś setki osób. W moim przypadku nie sądzę żeby kogoś interesowało kim jestem, może oprócz Ciebie. Obawiam się, że nie jestem tak interesującym człowiekiem jak Ty. Ale kto wie. Może mnie przekonasz i się ujawnię. Nie jestem nikim na tyle znaczącym żebym aż tak musiał skrywać swoją tożsamość.

Napisałeś "Jestem za tym, by Miasto przejęło Ogólniak, bo tylko bliski nadzór nad dyrekcją LO może coś zmienić. Dla Starosty nasze dzieci to tylko uczniowie jednego z wielu liceów." - Ale przecież niemal wszystkie powiatowe szkoły średnie są w naszym mieście. A co zrobić z resortówką, a z Silesią, a ZS4? Nie przejmować ich?

Może Twój pomysł przejęcia szkół średnich nie jest zły. Tylko że po przejęciu tych szkół po co nam będzie potrzebne starostwo? Chyba trochę jesteś niesprawiedliwy pisząc jakby starostwo nie było nasze. Czy w Zarządzie Powiatu nie ma przypadkiem naszych reprezentantów?

Mówisz, że czechowickie LO jest dla Starosty jednym z wielu. A czy wiesz ile liceów ma dzisiaj powiat bielski?

zobacz komentowany news »

radny

Gemini1Duo, wczytuję się w słowa moich rozmówców, w Twoje również. Nie mam nic przeciwko żebyś mi się przyglądał. Z tą Twoją teorią spiskową (jak to sam nazwałeś) trochę przesadziłeś, że cały sztab pracuje nad odpowiedziami na Twoje wypowiedzi. Muszę Cię rozczarować, ale jestem zupełnie sam :-) Moje czasami dłuższe wypowiedzi wynikają z szacunku do moich rozmówców, w tym do Ciebie. Ja zwyczajnie mam taki styl, że piszę całymi zdaniami, a nie półsłówkami.
Powiem Ci co mnie ucieszyło. Twoja ostatnia wypowiedź wreszcie miała w sobie coś pozytywnego. Napisałeś m.in., że bywasz elastyczny - to bardzo dobrze. Ja z założenia jestem bardzo otwarty na różne argumenty i kompromisy. Potrafię też przyznać się do błędu jeśli ktoś mi go wykaże. Bardzo nie lubię pychy i butności.

Napisałeś, że "nadejdzie czas pobudki z pomocą kubła zimnej wody i z rączkami w nocniku". Uważam, że każdy rozsądny człowiek, który podejmuje się działalności samorządowej i pełni funkcje publiczne musi sobie zdawać sprawę z tego, że jest kadencyjność. Funkcje pełni się przez jakiś czas z woli wyborców i w pewnym momencie z ich woli przestaje się je pełnić. Nawet bardzo dobry samorządowiec kiedyś może się zwyczajnie znudzić wyborcom i w konsekwencji przegrać wybory. Wówczas nie ma co mówić o "zimnym prysznicu" albo "ręce w nocniku". To po prostu zwyczajna kolej rzeczy. Uważam jednak, że jeśli ktoś jest bardzo pracowity, zaradny, a także zamiast tylko "politykować" zdobywa wiedzę w różnym zakresie - powinien sobie poradzić w nowej, już nie publicznej rzeczywistości.

Niektórzy przegranie wyborów traktują jako straszną klęskę osobistą. Czują złość do kontrkandydatów, że to przez nich przegrali. Czują złość do wyborców, że Ci są tacy "głupi", bo wybrali takich beznadziejnych ludzi. Uważam, że to bardzo złe podejście, które jest źródłem wielkiej, osobistej frustracji.

Na koniec dodam, że chyba za bardzo skupiłeś się na mnie. Nie przewiduję zwalczać Cię na forum. Nie uważam Cię za swojego wroga. Krytykuj co chcesz skoro lubisz, ale rób to rzetelnie i uczciwie, a nie będę miał nic przeciwko.

Oczywiście bardzo dziękuję za pozdrowienia od klasy średniej :-)

Słońce Peru, lubisz sobie ze mną porozmawiać, więc nie mam serca Ci odmówić odpowiedzi.
Zapytałeś "ile jest sekcji 2-3-5? ile? zamknięte sekcyjki dla chętnych, w tym kierunku uzdolnionych , z chęciami."
Na pewno jesteś bardzo sprawny w szukaniu w Internecie, ale może nie obrazisz się jeśli Ci podeślę kilka linków.

Tu masz tak ogólnie:
http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_2.0/index.php?option=com_content&task=view&id=51&Itemid=52

Oczywiście wszystkie te kluby są w przeważającej części finansowane przez miasto.

Tu masz stronę jednego z klubów, który jest wielosekcyjny:
http://mksczechowice-dziedzice.pl/

Samych trenerów na MOSiRze jest tak wielu, a zajęć tak dużo, że wg mnie ciężko "upchać" więcej. Skupiliśmy się tu akurat na sporcie, bo to jest jeden z przykładów, co ta biedna młodzież może zrobić w wolnym czasie. Ale możemy przejść też do innych dziedzin.
Bardzo Cię proszę poczytaj sobie trochę, a później porozmawiajmy.

"Piszesz tak jakbyś prowadził korespondencję gminną. sorry, ale to widać, słychać i czuć. to taki specyficzny styl więc może czas przestać ściemniać."
- Nie wiem za bardzo jak to skomentować, żeby Cię nie urazić. Masz chyba bardzo mało do czynienia z językiem urzędowym, więc to nie Twoja wina, że tak uważasz.

zobacz komentowany news »

radny

Natsumi, wiem że znasz się z Gemini1Duo, więc tłumaczysz jego zachowanie. To bardzo ładnie z Twojej strony. Warto mieć taką dobrą koleżankę.
Wybacz, ale jeśli ktoś pisze całkowicie jednostronnie, że "wszystko jest do kitu", to nie nazwałbym tego szczerością. Chyba, że jest wewnętrznie bardzo sfrustrowany. Tak się zastanawiam z czego to wynika...

Z moim nickiem masz rację. Taki sobie wybrałem, bo interesuję się sprawami samorządowymi i liczę się z konsekwencjami, że taki mam. Ale jak wiesz to jest tylko nick.
Nie prowadzę gry politycznej. Nikogo nie namawiam do głosowania na jedno czy drugie ugrupowanie. Nie krytykuję jakiegokolwiek ugrupowania. Nie czuję się przedstawicielem żadnej siły politycznej.

Słońce Peru,
spora grupa młodzieży trenuje w naszych klubach sportowych, w bardzo wielu dyscyplinach. Często nie ponosząc żadnych kosztów, bo kluby mają duże dotacje od miasta. Nie zawsze i nie od razu była to młodzież poukładana. Znam przypadki kiedy z patologicznej rodziny udało się z młodego człowieka zrobić dobrego sportowca.

Jeśli chodzi o Twoje wypowiedzi, nie uważam żeby to była polityczna nagonka. Masz takie zdanie. Jesteś przy tym bardzo konsekwentny. Szanuję to i nie będę Cię przekonywał na siłę do zmiany zdania. Masz jakieś niemiłe doświadczenia i na pewno coś takiego się musiało zdarzyć co Cię zraziło. Pewnie są też inni, którzy mają podobne zdanie do Twojego. Na pewno nie mam zamiaru zaprzeczać, zaklinać rzeczywistości itp. Jest wiele rzeczy złych w naszym mieście. Uważam jednak, że jeśli każdy z nas nie będzie się tylko oglądał na innych, ale samemu weźmie się do pozytywnego działania, to możemy te złe rzeczy zmienić. Nie mówię tu o polityce, wyborach, ale czasami o zwyczajnej pracy, zwłaszcza tej społecznej. A jeśli ktoś to robi bezinteresownie, to dla mnie taki człowiek ma największą wartość.

zobacz komentowany news »

radny

Słońce Peru, nie rozumiemy się. Absolutnie nie uważam, że władzę należy tylko chwalić. Powiem więcej - w ogóle nie uważam, że należy ją chwalić. Nie lubię jedynie kiedy ktoś w krytyce zupełnie przestaje być obiektywny tak jak Gemini1Duo.
Czasami krytyka jest zasłużona, czasami wynika z niewiedzy albo niedoinformowania. Czasami jest wynikiem gry politycznej. Mnie nie podoba się tylko ta ostatnia.

Nie wiem co masz na myśli, że masz powody "pojechać po nas", bo masz takie powody.
Nie czuję się abym był w jakiejś grupie przeciwko Tobie. Na prawdę nie wiem o co Ci chodzi w zdaniu "mnie osobiście najwięcej złego i to bardzo spotkało ze strony praworządzących". Brzmi to rzeczywiście strasznie. Drobny żuczek ma w różnych sprawach rację - nie przeczę.

A z tą młodzieżą to "trochę" przesadzasz. Weźmy choćby taki sport w naszym mieście. Czy na prawdę uważasz, że mamy słabą ofertę da młodzieży (MOSiR, kluby sportowe)?

zobacz komentowany news »

radny

Gemini1Duo,
zupełnie nie wiem po co bijesz pianę? Potraktowałeś mnie jakbym był Twoim konkurentem w przyszłych wyborach, jakbym należał do jakiejś wrogiej Tobie grupy. Zapewniam Cię, że nie jestem przeciwko Twojemu czechowickiemu kołu PO. Twórz "nową siłę", startuj sobie w wyborach, ja nie zamierzam stać Ci na drodze do kariery politycznej, czy samorządowej.

Gdybym Ci miał doradzić, to uważam, że tą kampanię nie prowadzisz najlepiej. Chcesz zbudować popularność na totalnej krytyce wszystkich działań w naszym samorządzie. Ja nie chwalę za wszystko samorządu, ale reaguję kiedy widzę, że krytyka przybiera postać chorobliwej nagonki prowadzonej przez osobę wyjątkowo sfrustrowaną, mającą prywatny interes w tej krytyce.

"Wszelkie inwestycje prowadzone są bez głowy, bez wyobraźni." - Już po tym zdaniu widać, że jesteś niedoścignionym perfekcjonistą. Nikt nie jest w stanie sprostać Twoim bardzo wysokim standardom. Firmy budowlane działające w naszym mieście nie są w stanie zrobić jednej rzeczy jak należy. Na jednym przykładzie przy setkach dróg rozcinanych przez kanalizację formułujesz tezę "najpierw asfalt, a potem kanalizacja".

"Słynne nowe rondo (rzekomo sfinansowane przez prywatnego inwestora) to czysta kpina." - tu niestety zniżasz się do pospolitego kłamstewka, bo każdy może sprawdzić w budżecie, że m.in. prywatny inwestor dofinansował tą inwestycję.

"Interpretacja ustawy śmieciowej...śmiech." - a co Cię tu śmieszy? Uważasz, że mieszkańcy powinni płacić od ilości zużytej wody? A może od powierzchni domu? A może śmieszy Cię stawka, która w ostatniej propozycji jest jedną z niższych w województwie (przy segregowaniu)? Chyba, że nie podoba Ci się ustawa przygotowana przez koalicję PO-PSL?

"Nowa furka dla SM" - Wszyscy radni zgodnie zagłosowali za tą furką (nawet najwięksi oponenci). Chyba nie przyszło Ci do głowy, że w SM mogą mieć stary, wysłużony samochód. Czym innym jest sprawa istnienia SM, ale skoro ją mamy to chyba lepiej nie pozbawiać ich narządzi pracy. W przeciwnym razie odpuśćmy sobie od razu SM (zlikwidujmy), ale nie mówmy, że ich obowiązki przejmie policja, bo to niemożliwe.

"Przejmowanie zobowiązań finansowych od Powiatu..." - Nie wiem czy jesteś "za", czy "przeciw", na pewno jesteś "pod prąd".

"Ludzi mamy mądrych i wykształconych." - To jedyne zdanie Twojej wypowiedzi, z którym się zgadzam.

"Co będzie jak będziemy chcieli rozliczyć Ciebie i Twoich mocodawców?" - Nie masz na mnie żadnego wpływu i nic Ci do mnie. Rozliczenia zacznij od siebie.

Trochę szkoda, że starasz się sprowadzać dyskusję na tym forum do bardzo niskiego poziomu - obrzucania się błotem, "bicia piany", oskarżania i totalnej krytyki. Widać, że masz silną nerwicę i ogromne aspiracje, ale proszę Cię wyhamuj. Do wyborów jeszcze 2 lata, możesz się przy tym wszystkim wypalić.

Przydałaby się osoba w radzie o krytycznym spojrzeniu, która "patrzy na ręce", ale z takim podejściem to przebijasz Pana Jarosława. Bardziej stawiam na "drobnego żuczka". On jest bardziej obiektywny i czasem dostrzega pozytywy.

zobacz komentowany news »

radny

Drobny żuczku, czy proponujesz przejąć szkoły średnie od powiatu? Przejąć drogi, przejąć szkoły, utrzymywać wydział transportu powiatu, dawać na inwestycje powiatowe i co jeszcze?
Najlepiej niech nasz powiat działa w pozostałych 9 gminach, a my w naszej gminie w całości przejmijmy powiatowe obowiązki, a dochody z naszej gminy pozostawmy powiatowi...

zobacz komentowany news »

radny

Dziedzicu kultury,
nikt nikogo nie zmusi by lubił piłkę nożną, granie na gitarze, taniec towarzyski, śpiewanie w chórze albo "malowanie pisanek".

Problemem są rodzice, którzy nie mają czasu dla dziecka, nie umieją go zachęcić do czegokolwiek, oczekują że ktoś to zrobi za nich.

zobacz komentowany news »

radny

Do Czechowiczanina rodzonego:
Powiat bielski wybudował Orlika przy LO dzięki współfinansowaniu przez gminę (ten przy resortówce był wybudowany bez dofinansowania naszej gminy). Nasza gmina wybudowała ostatnio Orlika przy SP7 i kompleks przy SP3 oraz hale gimnastyczne przy każdej SP i każdej GP. Dla mniejszych dzieci pzy każdej SP powstały drogie place zabaw. W sumie gmina wydała w ostatnich latach miliony zł na te sprawy. Wielu Czechowiczan urodziło się w Bielsku-Białej lub w Pszczynie, bo w Czechowicach nie ma szpitala. Nie traktowałbym ich gorzej niż tych urodzonych w czechowickiej porodówce. Ja np. jestem "rodowity" :-)
Jeśli chodzi o basen w resortówce (powiatowy), to przez lata był on utrzymywany dzięki środkom z naszej gminy. Gmina postawiła jednak warunek powiatowi, że basen ma zostać wyremontowany. Tak się nie stało, więc gmina odstąpiła od dalszego jego finansowania.
Napisałeś rzecz niesamowitą "Powiat bielski wystarczająco dużo inwestuje w swoje szkoły". A kto niby doprowadził do fatalnego stanu warsztaty szkolne przy resortówce? Kto je sprzedał i gdzie poszły pieniądze z ich sprzedaży? Nie chcę krytykować powiatu. Mają niewiele pieniędzy i dużo zadań. Ale pisanie, że powiat się wywiązuje ze swoich obowiązków, a gmina - nie, jest grubą przesadą.
Każdy basen jest nierentowny, tak samo jak cała oświata, kultura i sport. W tym co piszesz jest sporo sprzeczności. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

Piszesz, że jest skromna oferta dla młodzieży. Mówisz poważnie? Przy MDK jest tak dużo zespołów, kółek zainteresowań, wszelkiego typu zajęć, że trudno coś tam nowego zmieścić - i wszystko bezpłatnie. Nasza MBP bije wszelkie rekordy w organizowaniu zajęć dla młodzieży. Na kluby sportowe nasze miasto łoży setki tysięcy złotych. MOSiR utrzymuje dziesiątki trenerów, którzy zajmują się młodzieżą uprawiającą sport. Stowarzyszenia dostają pieniądze od miasta na wypoczynek dla młodzieży. Szkoły organizują wyjazdy kolonijne dla uczniów (i inne). Miasto wydaje dziesiątki tysięcy złotych na uzdolnioną młodzież w dziedzinie nauki, sportu i kultury (stypendia RM i nagrody burmistrza).
Trudno tu napisać o wszystkim. Powiedz tylko co konkretnie Cię interesuje, a zaraz prześlę Ci odpowiednie namiary.

Pozdrawiam!

zobacz komentowany news »

radny

Drobny żuczku,
niczego nie zwalam na Tuska, podobnie jak nie uważam że ktoś tam jest zły, winny etc. Nigdzie nie "przyznałem się", że jestem radnym. Nigdzie nie chwalę się tym co zrobiłem i nie zamierzam się chwalić. Taki już jestem, że wolę chwalić innych, nawet Ciebie (oczywiście za te rzeczy, które pozytywnie oceniam). Gdybym chciał robić sobie promocję nie występowałbym anonimowo. Pomimo Twoich inwektyw i wyolbrzymiania wielu spraw (a nawet lekkiego "przeginania") nie oceniam Cię źle. Nie oceniam ludzi na podstawie plotek i pomówień. Jestem bardziej krytyczny wobec siebie niż kogoś.

zobacz komentowany news »

radny

Do Pieprza:
Niestety sprawa ciągnie się już długo. Ale od tamtego czasu zaszły istotne zmiany. Projekt ewoluował i ostatecznie ma nie być zwykłe postawienie świateł, ale wybudowanie pełnego skrzyżowania z prawoskrętami i lewoskrętami. Gmina i powiat wywiązały się ze swoich zobowiązań wobec GDDKiA. Teraz czas na GDDKiA.

zobacz komentowany news »

radny

Do KOS:
Wszystkich naszych radnych interesują losy skrzyżowania Lipowskiej i DK1. Nasza gmina przekazała nawet pieniądze na projekt dla GDDKiA, ale zrozum, że na tym kończą się możliwości gminy. GDDKiA obiecuje, że ten temat będzie podjęty w bieżącym roku. Czy tak będzie, czas pokaże. Nie oczekuj, że w budżecie naszej gminy będą zadania z zakresu budowy lub remontu autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.

Do pisiora:
Podałem Ci linki do budżetu miasta z oficjalnej strony BIP oraz do projektu kanalizacji, realizowanej przez spółkę miejską PIM.
Portal Czecho.pl podał wybrane inwestycje (ma takie prawo). A Ty masz prawo nie czytać informacji z oficjalnych źródeł. Masz też prawo założyć sobie stronę www.pisior.pl i podawać jeszcze inne informacje na dowolny temat.

zobacz komentowany news »

radny

LordzieR, tak źle nie jest. W części Południowych, tam gdzie powstanie kanalizacja powstaną nowe nakładki asfaltowe, np. na bardzo długiej ul. Pasieki. Ulic z nową nakładką planuje się wiele, dlatego ten projekt jest taki drogi.

zobacz komentowany news »

radny

LordzieR, na Hiacyntów nie trzeba więcej, bo to jest łącznik, który ma mieszkańcom poprawić komunikację na osiedlu. Gorzej z Cichą, bo 100 tys. nie starczy na wiele. Mam nadzieję, że zanim ogłoszony będzie przetarg uda się miastu znaleźć więcej pieniędzy na tą inwestycję.

Nie wiem po co SM patroluje ul. Niepodległości o 7 rano. Jeśli nie była to jakaś interwencja, to uważam że było to niepotrzebne.

zobacz komentowany news »

radny

Do Gościa: "Termomodernizacja przedszkola 750 tys. to ile tam jest metrów i ile za metr?"
A jak myślisz, że ktoś wziął z sufitu te kwoty? Jest na to projekt budowlany, a zakres remontu jest bardzo szeroki - nie tylko termomodernizacja i wymiana wszystkich okien.
Gmina planuje pozyskanie środków na tą inwestycję WFOŚ. Możesz wystartować w przetargu i zaproponować dużo niższą kwotę.

Jeśli chodzi o informację o wiatach, to w artykule jest napisane:
"Zaplanowano również zakup i montaż wiat przystankowych - po dwie na ul. Czechowickiej i Łukasiewicza oraz jednej przy ul. Bielskiej. " - czyli 2 przy Czechowickiej + 2 przy Łukasiewicza + 1 przy Bielskiej = 5, a nie 2. Niektóre wiaty wymagają pewnie podbudowy z kostki.

Do Patka:
"A za likwidacją etatów jestem za powiedzmy 5 osób to nie tragedia. Wiem że w urzędzie pracowało kiedyś dużo poniżej 100 pracowników a teraz jak tak dalej pójdzie to dobije do 150."
Dla burmistrza, naczelników i całego urzędu korzystniej jest nie zatrudniać nowych ludzi, a dbać (również finansowo) o tych, którzy już pracują. Niestety wszystkie samorządy obarczane są dodatkowymi obowiązkami (takimi jak np. nowa ustawa "śmieciowa") i wszystkie samorządy (bez wyjątku) systematycznie zwiększają zatrudnienie (niestety).

Do Pisiora:
"Jakby nie liczyć wymienionych sum na inwestycje to za diabła nie wychodzi 11 mln."
Nie wychodzi bo inwestycji jest więcej. Ten artykuł wymienia tylko niektóre. W ogóle nie ma tu mowy o np. budowie kanalizacji, którego całkowita wartość to 250 mln zł
http://www.pim.czechowice-dziedzice.pl/www_1.0/jrp_fin.html
Masz rację od 1945 r. nie było takiej inwestycji.

Niewiele jest napisane o oświacie na którą wydajemy 40 mln zł. Można jeszcze dużo pisać czego nie ma w artykule, a ma być w realu.

Najlepiej poczytaj sobie
http://www.eurzad.czechowice-dziedzice.pl/eurzad.seam?cid=65091

zobacz komentowany news »

radny

Do Czechowiczanin rodzony:

Możesz w tej sprawie wystawiać Burmistrzowi cenzurkę, ale wiedz że LO nie podlega Burmistrzowi. Mówiąc krótko nie ma on jakiegokolwiek wpływu na obsadę dyrektora w tej szkole oraz na funkcjonowanie tej szkoły.
Wszystkie szkoły średnie należą do Powiatu z siedzibą w Bielsku-Białej.

Na pewno nie łączyłbym miejsca LO w rankingu z ofertą kulturalną w mieście.
Jeśli chodzi o WOŚP, to jest to impreza organizowana przez poszczególne sztaby w Polsce, składające się z wolontariuszy. Każdy chcący może się tu wykazać, Ty również :-)

zobacz komentowany news »

radny

Też mam takie obawy. Ponadto nie podoba mi się, że z naszych publicznych pieniędzy partie robią sobie kampanie. Oczywiście, że jest to nierówne traktowanie kandydatów tych ze wsparciem partii (również finansowym) i niezależnych.

Ale patrząc na naszą gminę to na 21 radnych tylko 6 jest z list partyjnych (5 z PO i 1 z PIS). W dodatku niektórzy z nich wg mnie nie zostali wybrani ze względu na przynależność partyjną, ale dlatego, że byli znani. Jasne, że pieniądze partyjne niektórym pomogły w prowadzeniu kampanii, ale nie przesądziły o sprawie.

Jak będzie, zobaczymy...

zobacz komentowany news »

radny

Słońce Peru,
zgadzam się z Tobą w temacie wyborów, że na poziomie gminnym powinno się wybierać człowieka, a nie partię. Jak wiesz w przyszłych wyborach tak będzie. Możesz wystartować nie należąc do jakiejkolwiek partii czy ugrupowania. Musisz jedynie wygrać z innymi kandydatami w Twoim okręgu. W naszej gminie okręgów będzie 21.

Na decyzję masz jeszcze 2 lata. Może jeszcze zmienisz zdanie.
Pozdrawiam

zobacz komentowany news »

radny

Słońce Peru,
napisałem "firma odtworzyłaby Klasztorną po starym śladzie, więc byłaby węższa."
Czyli w najbliższym czasie Klasztorna byłaby tej szerokości co wcześniej, bez chodników i miejsc parkingowych. Firma budująca kanalizację zrobiłaby tylko nakładkę i koniec. Kto chciałby przygotowywać projekt kompleksowej przebudowy Klasztornej po wybudowaniu kanalizacji skoro nakładka byłaby nowa? Kompleksową przebudowę robi się wtedy kiedy droga źle wygląda. Przy nowej nakładce nie byłoby tak źle. Firma budująca kanalizację nie wybuduje chodników, poszerzeń itp., bo to są koszty niekwalifikowane (realizator - PIM nie dostanie na to kasy, zresztą PIM nie jest od budowy dróg).

Tak, nie byłem radnym kiedy zapadały decyzje dot. tej drogi. Ale staram się zrozumieć radnych, którzy popierali ten remont, takich jak p. Fryderyk Czader.

To co piszesz ma sens i jest logiczne, ale w polskich realiach niestety nie zawsze da się zrealizować. Zresztą wejdź do samorządu, sam się przekonasz. Zachęcam Cię bo widzę, że bardzo się interesujesz tymi sprawami i chcesz dobrze dla naszej gminy.

zobacz komentowany news »

radny

Drobny żuczku, powtórzę co już wcześniej napisałem:
"Może burmistrz niepotrzebnie wtedy uległ tym radnym, ale trzeba pamiętać, że nie miał wtedy większości w radzie." Jak wiesz jednym z najgorętszych zwolenników remontu Klasztornej był wtedy p. Fryderyk Czader. M.in. on zbywał argumenty o przyszłej budowie kanalizacji. Nie krytykuję jego podejścia w tamtym czasie. Uważam, że on na prawdę nie wierzył, że gmina pozyska środki zewnętrzne na budowę kanalizacji. Z pewnością było takie ryzyko.

Słonce Peru, to nie tak, że nie popierałem tej inwestycji. Zwyczajnie nie miałem na nią żadnego wpływu, tak jak pewnie Ty. Dlatego napisałem Ci bardzo wyraźnie "Nie doszukuj się mojego poparcia dla tej inwestycji."

Napisałem też:
"Wiem, że były próby puszczenia kanalizacji w Klasztornej przepychem, ale okazało się, że jest zbyt wiele różnych mediów, których nie ma na mapach, a które idą w drodze."
Chyba można zrozumieć, że nie zawsze wszystko można przewidzieć.

Firma budująca kanalizację ma odtworzyć nawierzchnię dróg, w tym Klasztornej. Gdyby nie było przebudowy Klasztornej do dzisiaj nie byłoby chodników, miejsc parkingowych itp. Firma odtworzyłaby Klasztorną po starym śladzie, więc byłaby węższa. Poza tym nie cała Klasztorna została rozkopana. Dlatego uważam, że nie powodu do dramatyzowania. Chociaż na pewno nikomu nie podoba się kiedy niszczony jest nowy asfalt i mnie też się to nie podoba.

zobacz komentowany news »

radny

Słońce Peru, chyba wyraźnie napisałem, że o budowie Klasztornej zdecydowała poprzednia Rada, argumentując że nie wiadomo czy na pewno otrzymamy dofinansowanie na kanalizację. Nie doszukuj się mojego poparcia dla tej inwestycji.

zobacz komentowany news »

radny

lordzieR, jestem przekonany, że w najbliższym czasie wanny z tego łącznika znikną...

W poprzedniej radzie było kilka osób, które bardzo naciskały na remont Klasztornej.
Te osoby tłumaczyły "nie wiadomo czy będzie kanalizacja, a Klasztorną nie da się już jeździć". Może burmistrz niepotrzebnie wtedy uległ tym radnym, ale trzeba pamiętać, że nie miał wtedy większości w radzie. Pewnie, że można było występować o dotację na inną ulicę. Pamiętaj jednak, że wtedy prawie w całej gminie planowano budowę kanalizacji, również w całych południowych. Dopiero w 2011 r. ustalono ostateczny zakres kanalizacji i wiadomo, że w części południowych jej na razie nie będzie.

Wiem, że były próby puszczenia kanalizacji w Klasztornej przepychem, ale okazało się, że jest zbyt wiele różnych mediów, których nie ma na mapach, a które idą w drodze.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275