Prezentacja klubowicza

kapitalista

Czechowice-Dziedzice

W klubie od: 17.01.2009
Ilość komentarzy: 36
Ilość postów: 510
Ilość wyświetleń: 77127

Formularz kontaktowy


Komentarze (36)

kapitalista

- Jeśli to możliwe, chcemy spotkać się z całą rodziną, aby wspólnie się modlić i błogosławić dom. Na to spotkanie prosimy przygotować miejsce modlitwy: stół zasłany białym obrusem, krzyż i zapalone świece. Jeśli ktoś ma wodę święconą , to prosimy ją także wystawić na stole - apelują duszpasterze parafii św. Barbary.


Koperta też mile widziana.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Tak trzymać! Bardzo dobry pomysł. Jutro Ci Bartek pogratuluje osobiście jak się spotkamy:)

zobacz komentowany news »

kapitalista

Nie chodzi o to co ten pomnik oznacza, ale o to, że nikt nie miał prawa go zdewastować. Nie ważne czy ma istnieć czy nie. Nie o tym jest ten artykuł.

Może myśląc analogicznie powinno się wszystkie kościoły pomalować w kolorze spermy a jako dominujący wzór - penis wystający spod sutanny w obecności dziecka tylko dlatego, że kościół ostatnio kojarzy się już tylko z pedofilami i tymi, którzy ich chronią?

zobacz komentowany news »

kapitalista

znowu coś komuś przeszkadza... żenada. Brak kanalizacji nie pasuje, naturalne konsekwencje wymiany lub podłączania do kanalizacji też przeszkadzają. Zanim coś napiszecie to się zastanówcie... szkoda gadać

zobacz komentowany news »

kapitalista

jak sytuacja na niepodległosci szczegolnie w okolicy kina?

zobacz komentowany news »

kapitalista

skąd dokąd? Spółka AMG będąca właścicielem inwestycji jest zarejestrowana w Cz-Dz przy ul. Legionów 83, a więc podatki odprowadzać będzie do US w Cz-Dz - wystarczy zerknąć do KRS. A co do firm wynajmujących powierzchnie - co Cie obchodzi gdzie wędrują pieniądze? Przecież istotą takiej inwestycji jest pobieranie pożytków z najmu, więc zarabia właściciel CH - w tym przypadku prowadzący działalność w naszym mieście.

zobacz komentowany news »

kapitalista

z pewnością zwolnienie z podatku od nieruchomości pomniejsza przychód do budżetu gminnego, jednak wynagrodzenia z prace generują wypływy z tytułu podatków. Czechowiczanie, którzy pracowali wcześniej w Bielsku-Białej w pewnej części rozpoczną pracę w Czechowicach. Będą mieli mniejsze koszty dojazdu, więcej czasu da rodziny.

Poza tym jest coś takiego jak swoboda działalności gospodarczej, a jeżeli inwestycja nie jest w sprzeczności z zasadami planowania przestrzennego to jest ona tym samym zasadna i nikt nie powinien tego krytykować. Inne czynniki nie mają znaczenia.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Chyba nie masz pojęcia ile takie centrum handlowe przyniesie korzyści naszemu miastu.
1. wzrost wartość okolicznych gruntów komercyjnych i mieszkaniowych
2. wzrost czynszów najmu lokali mieszkalnych i komercyjnych
3. wzrost ilość klientów w mniejszych punktach handlowych

Na pewno przedsiębiorcy, którzy umieją wykorzystać nową infrastrukturę, poradzą sobie i jeszcze na tym zarobią. CI, którzy nie odnajdą się w nowej sytuacji, przegrają - taka specyfika wolnego rynku.

Zanim powołasz argument zlikwidowanych miejsc pracy, zastanów się ile miejsc przybędzie, jeśli przynajmniej w każdym małym punkcie handlowym musi pracować 3-4 osób, że już nie wspomnę o klubie i kinie.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Wy twórcy - autorzy tak kwiecistych wywodów jak poniżej - mam wrażenie, że potraficie tylko wymieniać opinie, gderać, opowiadać, a robić nie ma komu? Nie macie prawa narzekać, jeśli sami nie jesteście w skórze tych, na których narzekacie.

Żuczku, buractwem, wykazujesz się Ty - używając tego typu epitetów i określeń, bez względu na to czy czasem się z Tobą zgadzam czy nie.

Mam 30 lat, nie zdążyłem zmienić żony po otwarciu działalności, bo nigdy jej nie miałem, ale za to zaraz po jej otwarciu 7 lat temu zacząłem spędzać po 13-15 godzin budując to co mam teraz - renomę i względny spokój finansowy dla siebie i przyszłej żony oraz pracowników. Auto mam w leasingu - tak więc sporo minąłeś się z oceną mojej osoby.

Poza tym, ktoś taki jak Ty nie jest w stanie mnie obrazić...

Weź się do roboty, bo marnujesz się na forum. Niech naród udręczony ma z Ciebie pożytek

zobacz komentowany news »

kapitalista

... nawet w artykule od Google Street View jakiś pajac znalazł coś do skrytykowania. Rządzi tym narodem spiskową teoria dziejów.

zobacz komentowany news »

kapitalista

pada źle, za gorąco też źle, budują ronda - źle, nie budują dróg - źle. Napychają kieszenie zasiłkami, becikowymi, zapomogami - cacy :) To właśnie styl narzekaczy - odwołanie do dyskusji na temat biblioteki i nowej siedziby UM. Poczytaj posty tamtych boroków narzekających na wszystko dookoła i znajdź z nim wspólne cechy.

Ja nie mówię drobny, że wszystko jest super, ale można dostać depresji i powiesić się od takiej fali pesymizmu, która napływa z Twoich postów jak również z postów podobnych Tobie forumowiczów.

zobacz komentowany news »

kapitalista

czytam nie tylko Twoje posty i wymiotować mi się chcę od tego ciągłego negowania. Weź do roboty, aby coś zmienić z tego co Ci się nie podoba. Gadaniem jeszcze nikt nic nie zmienił - w tym nie różnisz się niczym od wielu polityków z Wiejskiej.

zobacz komentowany news »

kapitalista

akceptuje fakt, że nie masz samochodu za pewne, ale zrozum, że ronda rozładowują korki - przez to też autobusy kursują bardziej punktualnie, poza tym regulują ruch i powodują, że jest płynny, a poza tym zmniejszają ilość wypadków.

zobacz komentowany news »

kapitalista

no i co drobnymóżdżku.... wybacz.. miało być drobnyżuczku.

Od tego Twojego narzekania, krytykowania , zaprzeczania prawie wszystkiemu jest komuś lepiej???

zobacz komentowany news »

kapitalista

narzekanie polska specjalność :) po czym chodzisz, gdzie się uczyłaś, po czym jeździsz jeśli tego wszystkiego nie ma?? A może dostrzeżesz możliwość, iż nowa biblioteka spowoduje, że nieukom i debilom , którzy teraz nie czytają książek , przyjdzie ochota na wypożyczenie jakiejś lektury. Weź się do roboty ,a nie narzekaj, a jeśli Ci mało rób więcej. A możesz uważasz, że pracę też powinnaś dostać od Państwa? Do tego jeszcze dodatek na dziecko? A potem jeszcze może idź strajkować, że Ci źle. Źle to mają niepełnosprawni, głodne dzieci w trzecim świecie , głodujące dzieci gdzieś na wschodzie, zachodzie, północy i południu Polski, ludzie chorzy na przewlekłe choroby - to właśnie Ci, którzy nie mają czasu narzekać bo muszą walczyć o własne rodziny, zdrowie i życie.

Jeśli ktoś ma tyle czasu, żeby protestować, narzekać, to ten czas winien poświęcić na pracę dla siebie albo dla innych.

zobacz komentowany news »

kapitalista

czy zawsze musi znaleźć się życiowa niedojda, której wszystko przeszkadza? może wolałbyś żeby te pieniądze przeżarli bezrobotni? Z całym szacunkiem dla ludzi bez pracy, ale miasto ma też inne cele niż konsumpcja środków budżetowych. A tak poza tym co złego w promowaniu przedsiębiorczości, która tworzy miejsca pracy. Widać w waszych domach Panuje stereotyp " polityk-złodziej" . Za każdym razem jak władza wydaje kasę na coś innego niż szkolnictwo, służbę zdrowia i inne tacy ludzie jak wy podnoszą jakiś bezdennie kretyński protest.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Kwestia projektu to jedno - rzecz gustu. Z całą pewnością siedziba UM powinna zniknąć z jednej z najlepszych lokalizacji w centrum. Miejsca takie jak obecna siedziba UM powinny być wynajmowane firmom i powinny generować dochód a nie koszty.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Kompletnie nie pojmuję chęć skomentowania takiego artykuły. Jeśli ktoś chce napychać klechą ich kieszenie czymkolwiek to jego sprawa nic mi, ani wam do tego. Nie ważne czy jest to złoto, kasa, kiełbasa czy ulotki klubów go go.

Choć to nie w temacie to jedyne co bulwersuje to każda 1 zł wydana z budżetu Państwa na kościół - nie tylko katolicki, ale każdy inny. Niech każdy swoje fanaberie finansuje z własnej kieszeni, a nie sięga po środki na to do kieszeni ludzi o innych przekonaniach.

Wracając do obowiązującego wątku. Uczciwsze to, że złoto zbierają niż to że ktoś im daje bez naszej zgody wiedzy... choć podatki od darowizny płacić powinni.

zobacz komentowany news »

kapitalista

pozdrowienia dla Krzycha, będziemy tam, pomożemy. Podziękowania dla organizatorów.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Doris, jesli ukonczyłas studia, a nie potrafisz zarobić na rodzine i siebie, tak żeby nie narzekać to albo niepotrzebnie kończyłaś studia, albo całe pięć lat się ślizgałaś między sesjami i Twoje wykształcenie masz tylko po to żeby nam o nim powiedzieć , a nie wykorzystać go do zarabiania pieniędzy.

Ja mam wyższe wykształcenie i potrafiłem go wykorzystać, megane tak samo bo znam go osobiście:) i nie jesteśmy rodziną błachuta, ale nie oczekujemy, że władza nam pomoże, a liczymy na siebie i swoją wiedze. Może to jest rozwiązaniem?

Fakt, że władza ma pewne zadania, a ich nie realizuje jest niepodważalny, ale czy to oznacza że burmistrz zarabia za dużo? Burmistrz nie jest odpowiedzialny za ustawodawstwo.

Mniej zazdrości, więcej pracy na własny rachunek.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Witam po dlugiej nie obecności wszystkich forumowiczów :) Niestety dużo zajęć, nowe inwestycje nie pozwalały mi tu zbyt często zaglądać. W końcu znalazłem chwile, żeby zobaczyć czym moja mała ojczyzna grzmi na forach, ale jak zwykle się nie rozczarowałem. Wszędzie ignorancja i brak kompetencji, do tego nie zrozumienie podstawowych zasad wolnego rynku, ciągłe roszczenia i skomlenie. Ciekaw jestem ile procent z was tak narzekających i dopominających się o realizację waszych jedynie słusznych interesów, wzieło udział w niedzielnych wyborach?

Co do marketu, są plany powastania sklepu Real i szczerze mówiąc nie powiem czy to dobrze czy to żle, Sam praktycznie zakupy robie w 2 malych sklepach, ale nie mam celu w tym ,żeby swoje preferencje narzucać innych. Rozwój gospodarczy jest pozytywem, a każda jego oznaka powinna być szanowana.

Drobnyżuczku niestety mylisz się, Teren w którym powstać ów REAL to teren w studium określany jako PUH i umożliwa również dzialalność handlową. Niestety nie rozumiesz zasad funkcjonowania specjalnej strefy ekonomicznej.

zobacz komentowany news »

kapitalista

miasto zablokowane na 20 minut :) szczęść Boże

zobacz komentowany news »

kapitalista

no jesli ta plyta bedzie tak inteligentna jak ostatnia to współczuje :) zwrotu nakladów pewne ;)

zobacz komentowany news »

kapitalista

świetna inicjatywa :) chyba wlasnie ktoś zrobil tym sposobem mega przyjemność mojej ukochanej maniaczce starych filmów ;)

zobacz komentowany news »

kapitalista

Drobny Zuczku

Określenie Pierwszy Cham Czechowickiego Forum to mniej wiecej to samo co Lepper jako Pierwszy Mulat RP. Zachowywałeś się tak jeszcze kilka miesięcy temu. Faktycznie twój ton nieco osłabł a wypowiedzi z aroganckich zmieniły się w bardziej konstruktywne.

Nie wypowiadam się po to by zaistnieć bo nie interesuje mnie sława, a jedynie dyskusja i możliwość wyrażania pogdlądów. Równie dobrze mógłbym zmienić nick ,a mądry i wnikliwy forumowicz rozpoznałby w nim dotychczasowego kapitaliste.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Drobny Zuczku

Co do twojego twierdzenia na temat mojego ubóstwa intelektualnego i materialnego, to niestety przynajmniej w jednym sie mylisz. Fakt, bogaty nie jestem ale sie staram uczciwie pracować. Nie narzekam też bo do biednych nie należę. Co do pierwszej kwestii, muszę CIe rozczarować i stwierdzić że zazdrość przez CIebie przemawia i chyba w ten sposób ( przynajmniej tak robiłeś jeszcze kilka miesięcy temu)za każdym razem gnoisz ludzi znacznie inteligentniejszych od siebie.

Żuczku więcej luzu a pożyjesz dłużej.

zobacz komentowany news »

kapitalista

Otóż drodzy klubowicze, tak jednomyślnie najeżdzający na mnie -i krytykujący z jakże wyrafinowaną dbałością o detal- moją wypowiedz. Dodam, iż inteligentny i wnikliwy czytelnik potraktowal by tą formę wypowiedzi jako żart na pewien określony temat, tudzież wyrażenie opini w nieco żartobliwy sposób. Gwoli ścisłości mam znacznie większy szacunek do Nycza za jego osiągnięcia niż do Stachurskiego, nie mniej jednak obaj Panowie Zrobili coś dla naszego miasta, a tylko jednemu należy się zainteresowanie. Na ogół stachurski jest publicznie besztany za swoje wypowiedzi i kiepską niewątpliwie muzyke. Natomiast Pan Nycz z uwagi na swój dorobek i pozycje spoleczno-religijną staje się na tyle duża atrakcją dla naszego pięknego miasta i tylko dlatego, że awansowal uskutecznia się "podliz" najwyższych lotów. Fakt, irytuje mnie to bo jestem zaciekłym, lecz wnikliwym krytkiem Kościoła Katolickiego i niestety dla Was żadna moja krytyka tej organizacji nie byla przedstawiona bezpodstawnie w oderwaniu od faktów i logicznych przesłanek.

Wszystkich urażonych moją polszczyzną w tym przypadku jak i w kilku innych spowodowaną korzystaniem z internetu w SmartPhonie, oficjalnie przepraszam i postaram sie błedów wiecej nie popełniać, a tych pozbawionych dystansu do samego siebie i do swojej wiary przepraszam za słowa szyderstwa, lecz nie obiecuje ich nigdy nie potwarzać. Taką mam naturę -to co wg mnie głupie - staram się krytykować i wszystkim to polecam. Zachęcam również do krytyki mojej osoby. Niekótrzy juz znają moje poglądy i mają z czym dyskutować.

Do Jacorka - zastanów się czy fakt, że nie mam wiele doczynienia z Bogiem może byc powodem do krytyki i w ogóle czy powinieneś poruszać ten temat, bo to chyba moja prywatna sprawa. Jedna przyznam CI rację - osoba Boga i wiara w niego jest mi obca od kilkunastu lat, nie mniej jednak na pewno bliższa niż przeciętnemu katolickiemi ignorantowi, który nigdy nie zadał sobie trudu by poznać kanwy chrześcijaństwa, z ktorym sie utożsamia.

Masz racje, mój komentarz był nie na miejscu, ale ileż radości powodują we mnie tak burzliwe opinie na mój temat. Widać, że nikt z was nie ma ani troche dystansu do samego siebie i do tego co broni i uważa za słuszne.

A ty Drobny Żuczku , pisze to z wielkiej litery mimo ,że do niedawna nie zasługiwałes na takie wyróżnienie, przypomnij sobie jak jeszcze kilka miesięcy temu pełniłeś rolę PIERWSZEGO CHAMA CZECHOWICKIEGO FORUM. Nagle oto, ukazuje nam się jakiś czas temu obyty, kulturalny drobny żuk, czyż to nie obłuda? Może nie, ale ja ani razu nie nazwałem Cie chamem, nieukiem czy ignorantem nie mając do tego podstaw, mimo że sam obrażałeś w perfidny sposób osoby na tym forum, a nawet osoby mi bliskie, na co patrzyło się w z wielkiem żalem. Nie reagowalem po jesteśmy anonimowi.

zobacz komentowany news »

kapitalista

no niesamowite, ja też chodziłem do siódemki :) i potem do skłodowskiej :) az sie wierzyc nie chce ze deptałem tymi samymi plytkami i szczałem do tych samych kibili co Nyczu ;) masakra jakas :) tak w ogole to stachurski tez chodzilo do sklodowskiej ;) kiedy jemu bedziecie słać Boże Błogosławienstwo. Jakby nyczu nie mial nic wspolnego z czdz to by nikt mu nawet w czdz przysłowiowego "palca serdecznego" nie pokazał :)

zobacz komentowany news »

kapitalista

Jesli dobrze sie wczytasz to co napisałem to zrozumiesz ze to była uwaga ogólna - jakby rada na globalne rozwiazanie problemu, a nie apel do burmistrza i nie musisz mi zwracac uwagi w taki sposob bo zapewne lepiej odrózniam kompetencje rządu oraz kompetencji samorządów lokalnych. Uczcie sie ludzie czytać. Burmistrz jako przedstawiciel samorządu lokalnego ma prawo wnioskować o pewne zmiany ustawodawstwa , nie mniej jednak potrzebuje do tego poparcia. Ale nie sadze zeby burmistrz miasta posiadajacego jeden sklep z dopalaczami był łaskaw zajac sie ta sprawa na taką skale. Licze na to ze ta ustawa, ktora planuje wprowadzic rząd nie dojdzie do skutku. Było by to wielką bzdura i jedynie dowodem na wszechobecną spychologię oraz brak zrozumienia przeczyny problemu.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275