Prezentacja klubowicza


Konto zostało usunięte

Formularz kontaktowy


Komentarze (38)

ondraszek

Treść komentarza USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA portalu, dn. 14-11-2010 godz. 19:46 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie dodawania komentarzy: §1

zobacz komentowany news »

ondraszek

Oszustami i kłamcami nazwałem ludzi twierdzących, że pieniądze zostały już przyznane, co jak Pan wie, nie nastąpiło. Tytuł artykułu, jego treść sugerują, jakoby już się to stało. Do tego dochodzą Wasze, pełne peanów na cześć Burmistrza wypowiedzi. Dlatego żądam przedstawienia dokumentu, jakiegokolwiek potwierdzającego Waszą wersję. Z moich informacji wynika, że zmieniło się tylko miejsce na liście rezerwowej i spadła procentowa gwarancja przyznania dotacji o 2 %. Czyli jest jeszcze gorzej, niż było! Pieniędzy nie było, nie ma i chyba nie będzie! Wielka szkoda, bo miast tonie w gównach!

zobacz komentowany news »

ondraszek

Treść komentarza USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA portalu, dn. 13-11-2010 godz. 11:19 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie dodawania komentarzy: §1

zobacz komentowany news »

ondraszek

Proszę bardzo wyborco, oto kwalifikacje, kompetencje i osiągnięcia zawodowe Pani Alicji Ogiegło:
Pani Alicja jest od 2000 roku w Stowarzyszeniu Przedsiębiorców Czechowic- Dziedzic ( nie mam informacji, czy nadal nim jest). Współpracuje i jest członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej, której szefuje od wielu lat Czechowiczanin Tadeusz Donocik. Dla nikogo, interesującego się gospodarką i samorządem gospodarczym nie jest tajemnicą, że "parasol" nad tą instytucją sprawuje były Premier, a obecnie Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Poglądy na gospodarkę SLD i PO przenikają się i w wielu miejscach są zbieżne. Nie dziwi mnie więc start Alicji Ogiegło z listy PO, tym bardziej, że członkiem PO jest od dłuższego już czasu. Należałoby zaznaczyć i zadać kłam jej oponentom, że to nie Pani Alicja, ale Platforma Obywatelska zabiegała o jej start z ich listy. Polityk ma być przede wszystkim skuteczny, a dzisiaj i chyba jeszcze długo władzę w kraju będzie sprawowała PO. Któż więc lepiej zapewni nam dostęp do rządzących? Kto może być bliżej rozdziałów środków unijnych? Koniunkturalny koalicjant balansujący na granicy progu wyborczego? Bądźmy realistami! Jeśli PSL w ogóle dostanie się do Sejmu, to na pewno nie będzie w koalicji z PO, bo to miejsce jest zarezerwowane dla SLD. Czy któryś z jej kontrkandydatów ma jakieś powiązania z którąś z tych partii? Nie! W jaki więc sposób chcą zabiegać o środki dla Miasta? Tak jak dotychczas, wynajmując firmę Jakobs i płacąc 1,5 miliona za projekt stawiający nas na 24 miejscu listy rezerwowej ( z innych źródeł na 14)? Pisałem już, że i tak ten projekt został w większości przygotowany przez naszych urzędników. Jakobs tylko napisał wniosek o dotację, a całą robotę fachową zrobili nasi, niedocenieni przez Burmistrza urzędnicy miejscy. Piękne premie powinni dostać z tych 1,5 mln, bo to oni faktycznie wykonali czarną robotę. Ale co to dla Pana Błachuta 1 500 000 złotych za iluzoryczną obietnicę przepchnięcia projektu? Oczywiście projekt ten będzie teraz leżał na półce, aż zbutwieje, jak wiele innych. Stracone pieniądze!
Ale nie o nim miałem pisać, wrócę do Alicji Ogiegło.
Żeby być odpowiednio dostrzeżoną i z chęcią przyjętą do PO nie wystarczył jej urok osobisty, za tym stoją odpowiednie kwalifikacje.
Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ukończyła w 1988 roku, dodając jeszcze do tego Studia Podyplomowe w zakresie logopedii i glottodydaktyki i Podyplomowe Studia menedżerskie. Na tym samym Uniwersytecie ukończyła 2 letnie studia doktoranckie. Jest Ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Egzaminatorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Otrzymała również Dyplom Ministra Skarbu dla członków Rad Nadzorczych Skarbu Państwa.
Zdobywając tak wysokie kwalifikacje, potrafiła znaleźć czas do działania na rzecz naszego Miasta i Powiatu jako Radna.
MRKS też ma jej wiele do zawdzięczenia, bo przeprowadziła Klub przez najgorszy okres. Dziwi mnie, jak poprzednie Zarządy MRKS- u mogły doprowadzić do tak tragicznej sytuacji finansowej, pomimo sprzedaży należącego do Klubu gruntu, kasując za to całkiem spore pieniądze. Ciekawe, co się z nimi stało, na co zostały zużyte, skoro Alicja Ogiegło przejmowała Klub z 60 tysięcznym długiem w okresie, kiedy padały wnioski o likwidację RKS- u? Jednak, pomimo tak trudnej sytuacji potrafiła go wydźwignąć i to dzięki niej nasz Klub istnieje do dziś i doskonale sobie radzi w IV lidze!
Znalazłem jeszcze jedną informację o tej kandydatce. Jest to chyba informacja w pełni oddająca jej stosunek do ludzi. Pani Alicja Ogiegło jest członkiem Społecznej Rady Beskidzkiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II w Bielsku- Białej.
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, kto powinien zostać Burmistrzem? Ja ich nie mam!
Nie piszę o życiu prywatnym, bo raz, nie znam go, a dwa, jest to sfera całkowicie zastrzeżona dla kandydatki i tylko ona może podjąć decyzję o ujawnieniu informacji o rodzinie.
Kwalifikacje Pani Ogiegło są ogólnie dostępne na internecie, i to było moje jedyne źródło informacji o przyszłej Pani Burmistrz.
P.s.
Czekam niecierpliwie, chyba nie tylko ja, na programy wyborcze, opis kompetencji i osiągnięć pozostałych kandydatów.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Zbyt prosty jesteś, by zrozumieć prawdę.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Nie mam żadnej faworytki, wyrażam zawsze swoje i tylko swoje opinie. W 2009 r. Burmistrz przeznaczył 4 tysiące złotych, a dobra współpraca zaczęła się(jeśli takowa jest?) po złożeniu projektu uchwały o finansowaniu piłki nożnej, szybko przerobiona przez Radnych na finansowanie całego sportu w mieście. Dlaczego dopiero wtedy Rada i Burmistrz podjęli temat finansowania sportu? Czy we wszystkich sprawach mieszkańcy mają wyręczać władze Miasta? Za co biorą pieniądze, jeśli reagują dopiero wtedy, kiedy są postawieni przed faktem dokonanym? Lepiej późno, niż wcale, a nie świadczy to dobrze o władzach. Już zapomnieliście trzy lata przepychanek o finanse dla klubu? Nie podejrzewam, że jesteś działaczem RKS- u, oni nie daliby się kupić obietnicami. Pamiętaj! Przyjęcie tej uchwały, to był obowiązek władz, a nie ich działanie. Zbyt dużo kosztuje nas utrzymanie urzędników wysokiego szczebla w mieście, abyśmy musieli za nich wykonywać pracę.
Sport, to tylko jedna z dziedzin życia i nie powinno oceniać się urzędników na podstawie jednej uchwały, szczególnie w okresie wyborów. Teraz trzeba wytknąć wszystkie błędy, czy brak działania, aby ludzie mogli świadomie dokonać wyboru Burmistrza. Czy myślisz, że nowy Burmistrz nie podejmie tematu sportu? Czy tylko pozostawienie Burmistrza Błachuta na stanowisku jest gwarancją finansowania RKS- u?

zobacz komentowany news »

ondraszek

To co robiły władze Miasta od wiosny do teraz? Nie widzieli, że tam nic dobrego się nie dzieje? Wcześnie doszło do nich, że firma to padalec. Żenada, jak większość inwestycji w mieście, chociaż jest ich tak mało.
Obecne władze miasta chorują chyba na syndrom zdradzanego męża, o wszystkim dowiadują się ostatnie!

zobacz komentowany news »

ondraszek

Proponuję temat następnej konferencji: Zespół alkoholowy u dzieci z przedszkola na Tomaszówce, jako efekt błędnej decyzji o budowie knajpy w ogródku przedszkolnym!

zobacz komentowany news »

ondraszek

Pamiętajcie kibice przy urnach wyborczych, ile Burmistrz przeznaczył na RKS w 2009 r. Dokładnie 4 tysiące zł!

zobacz komentowany news »

ondraszek

No pecha ma ten Burmistrz. Jak nie upadająca firma wybrana w przetargu, to fuszerant, jak przy budowie sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2.
Biedny ten Błachut, a to taki ludzki człowiek, tak pomaga ludziom, czuły na krzywdę ludzką. Szczególnie przy sprawie samowoli budowlanej anten na Barabasza, tak pięknie obiecał, że już nawet pomagać nie musi. A na Tomaszówce jak ludziom pomaga, z jakim zaangażowaniem, z jaką fachowością pyta się innych, czy może zabronić budowy knajpy z gorzałą w przedszkolnym ogródku. Do tego stopnia jest uczulony na problemy mieszkańców, że każe im to wszystko samym załatwiać! A co, niech się uczą ciężkiej pracy urzędniczej za 12 000 zł. na miesiąc. Może akurat ujawni się jakiś talent do zajęcia jego miejsca? A knajpa w przedszkolu i na osiedlu domków jednorodzinnych? Przecież to nie jego problem, on tam nie mieszka.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Kolejny sukces władz Miasta! Tak trzymać Panie Błachut, niedługo Czechowice- Dziedzice będą przypominać wioski Afganistanu. Brawo! I Pan chce kolejną kadencję rządzić Miastem? Chyba Pan z nas kpi. Dwadzieścia lat stracone dla Miasta. Najpierw Berger ze swą niechęcią do działania, a w tej kadencji Pan poprawił.
Najwyższy czas na kobietę na stanowisku Burmistrza! Pokazaliście Panowie, jak nie należy rządzić miastem.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Gościu- myślę, że teraz jak nigdy można wszystko załatwić za, jak Ty to pięknie nazwałeś, czapkę śliwek.
To jedno, a drugie- jeśli są przekazywane miejskie pieniądze na rzecz Policji, to jestem jak najbardziej za tym, aby ja wspomagać, ale podziękowania należą się mieszkańcom Miasta. Burmistrz jest tylko naszym pracownikiem i to słabym!

zobacz komentowany news »

ondraszek

Co, nerwy puszczają? Jak Ty możesz tak się zwracać do drugiego człowieka? Jesteś katolikiem, czy bezideowym żulem? Skąd u Ciebie tyle agresji? Dokonałeś kiedyś aborcji, że sumienie robi Ci teraz psikusy? Nieładnie!

zobacz komentowany news »

ondraszek

Treść komentarza USUNIĘTA przez ADMINISTRATORA portalu, dn. 25-07-2010 godz. 12:53 z powodu naruszenia zasad określonych w regulaminie dodawania komentarzy: §2

zobacz komentowany news »

ondraszek

Myślę, że kłótnie nic nie zmienią. Poczekajmy, może teraz coś się zmieni?

zobacz komentowany news »

ondraszek

Wygrała normalność!

zobacz komentowany news »

ondraszek

Gościu- a nie pomyślałeś, że as nie miał wyjścia, ma rodzinę i musiał tutaj pracować żeby ją wyżywić? Jeśli pracowałeś na Kopalni SILESIA, to wiesz czym mogło się skończyć poruszenie sprawy pijanego sztygara, czy związkowca? Dzieckiem jesteś? Twoje zarzuty pod adresem asa, powodują myślenie, że jesteś jedną z tych świętych kopalnianych krów.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Mefisto- a może byś się publicznie przyznał jakie warunki otrzymaliście od Czechów? Chodzi mi konkretnie o Was, o Zarządy Związków. Coś zbyt szybko chcecie połączenia wszystkich związków w jeden, aby Czechom było łatwiej robić z górnikami co się im żywnie zamarzy.
Chwała tym, którzy doprowadzili do sprzedaży Kopalni i uratowanie wielu miejsc pracy, ale chyba nie o wszystkim się mówi, co?

zobacz komentowany news »

ondraszek

Kto to pisał, cóż za uczony redaktor?: "używając siły fizycznej, ubezwłasnowolnił pracownicę"
Ubezwłasnowolnić, to pozbawić prawa do stanowienia o sobie. Można to zrobić wobec osoby, która nie ma zdolności rozumienia swojego postępowania, np. chorą psychicznie.

zobacz komentowany news »

ondraszek

czech- a mieszkają tam jacyś Radni, albo urzędnicy? Jeśli nie, to nie liczyłbym na odkomarzanie.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Kaczyński o Edwardzie Gierku:
Podczas konferencji prasowej w Sosnowcu kandydat PiS zaznaczył, że choć jako działacz opozycji demokratycznej był czynnym przeciwnikiem Edwarda Gierka, cenił w nim m.in. to, że "opozycję jakoś tam tolerował, a nie zamykał do więzienia", co - jak mówił - było w komunizmie bardzo rzadkie; przede wszystkim jednak cenił to, że Gierek "chciał siły Polski".

- Śmiano się często z tego 10. miejsca na świecie (które w PRL miała osiągnąć Polska pod względem gospodarczym - PAP). A ja się z tego nie śmiałem. Ja wiedziałem, że to nieprawda, ale uważałem, że to zdrowa ambicja. On miał nawet ambicje (...) dalej idące, takie mocarstwowe. Ja akurat to uważam za dobre - mówił Kaczyński.

- Działał w takich okolicznościach, jakie wtedy były, ale to, że chciał uczynić z Polski kraj ważny - w tamtym kontekście, w tamtych okolicznościach - to była bardzo dobra strona jego działania, jego osobowości, jego poglądów, wskazująca na to, że był komunistycznym, ale jednak patriotą - podsumował kandydat.

Czy taką chorągiewkę chcemy za Prezydenta?

zobacz komentowany news »

ondraszek

Gdybyś nie wiedziała, to jest mój drugi nick, którego używam po zbanowaniu nicka drobny żuczek.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Dlatego też nie będę z Tobą rozmawiał, Wolę być komunistyczną popłuczyną, niż zakłamanym, mściwym i ordynarnym solidaruchem w Waszym wydaniu!
Życzę Ci więcej luzu i wyrozumiałości dla siebie, bo z taką wścieklizną może Ci żółć pęknąć.

zobacz komentowany news »

ondraszek

To może UM poda do publicznej wiadomości ile projektów leży na półkach? A każdy jeden z nich, to spore pieniądze. Chodzi o to, że w naszym mieście kończy się na projektach.

zobacz komentowany news »

ondraszek

A co z właścicielem skupu złomu? Czy nie powinien mieć postawionego zarzutu paserstwa? Sprawa jest aż nadto oczywista, skąd u bezdomnych bramy wjazdowe?
Czy czasem właściciel skupu złomu to nie jest czechowicka, święta krowa?

zobacz komentowany news »

ondraszek

Ktoś tu chyba zwariował, albo nieźle chce się obłowić- 200 tysięcy za schody? A z czego to one mają być, ze złota?
Dobrze, że w końcu są naprawiane, ale koszt naprawy wzięty z nieba!

zobacz komentowany news »

ondraszek

Żeby nie było nieporozumień, Ondraszek to mój drugi nick, którym posługuję gdy moje konto zostaje zablokowane.
Pozdrawiam
Drobny żuczek

zobacz komentowany news »

ondraszek

Większy- właśnie chodzi o to, aby doszli do władzy młodzi, wykształceni ludzie, z umysłami otwartymi na całe społeczeństwo, a nie wybrane grupy.
Po raz enty powtarzam, nie byłem władcą, nie jestem i nie mam zamiaru w jakikolwiek sposób sprawować władzy w naszym mieście. Nie byłem ani Radnym, ani tym bardziej w Zarządzie Miasta.

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi!

Krytykuję więc co złe, bo dobro się samo obroni. Takie jest moje, konstytucyjne prawo! Mało, że prawo, to obywatelski obowiązek każdego z nas, wyciągać na światło dzienne wszelkie błędy, czy nieprawidłowości rządzących naszym Miastem. Może Ty masz niewolniczą mentalność ludzi wschodu, siedzisz po cichu i przyklaskujesz nieudolnym władcom, ja jestem wolnym Polakiem i mam dosyć traktowania nas jak zło konieczne! Jeśli rządzący potrafią być mili przed wyborami, ja po wyborach wyciągnę im wszystkie kłamstwa, interesowność, potknięcia czy nieudolność na wierzch.

zobacz komentowany news »

ondraszek

I jeszcze jedno- nie wprowadzaj ludzi w błąd, że najpierw trzeba wykonać remont a dopiero potem starać się o dotację. Poczytaj uchwałę, tam jest to inaczej przedstawione. Składa się wniosek z kosztorysem na przyszłe roboty, komisja go akceptuje, lub nie( zależy to pewnie od zażyłości) i kontroluje wydatkowane pieniądze. Całkowite rozliczenie następuje po zakończeniu robót!
Właściciele mieszkań i domów zabytkowych!
Nie dajcie się zwieść jakiemuś urzędasowi, który pisze nieprawdę po to, aby Was zniechęcić! Pewnie robi to po to, aby nie było innych wniosków, ponad z góry przewidziane.

zobacz komentowany news »

ondraszek

Żebyście w Urzędzie ze wszystkim tak szybko działali, jak ze zniechęcaniem ludzi do korzystania z miejskich pieniędzy, urzędasie! A słyszałeś o czymś takim, jak promesa na przyznanie dotacji? Taką ewentualność przewiduje polskie prawo, o czym nie pomyśleliście, uchwalając możliwość dotacji dla właściciela pałacu. A poza tym właściciele zabytkowych domów i mieszkań też wyłożyli pieniądze na remonty i mają na to rachunki, błędnie więc zakładacie, że tylko jeden człowiek będzie spełniał warunki. Skoro uchwała dopuszcza dofinansowanie do remontu, bądź modernizacji zabytku bez wskazania, że jest zrobiona pod konkretną osobę, mogą z niej korzystać wszyscy zainteresowani. Myślę, że mieszkańcy Miasta będą przyglądać się tej uchwale ze szczególnym zainteresowaniem!
P.s.
Nie masz nic innego do roboty w Urzędzie, jak komentować posty na internecie? Nie dziwię się, że na niektóre decyzje trzeba czekać kilka miesięcy.

zobacz komentowany news »

Powrót

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275