Forum

Temat: walka ze smogiem

edi333

Chybie

Postów: 34

Data: 30.05.2017; 15:14

Wiosna było gosno o wprowadzeniu smiesznej ustawy antysmogowej,niby wszedł zakaz palenia mułem uchwalony przez jakis sejmik.
Wczoraj byłem na składzie weglowym i z tego co zaobserwowałem to co drugi kupuje muł lub flot.Wie ktos cos wiecej jak to wyglada praktycznie czy to tylko taka medialna sciema bo nie chce sie wygłupic kupujac wegiel zamiast mułu,bo po co przepłacac.

gall

czechowice-dziedzice

Postów: 1496

Data: 31.05.2017; 09:34

Nie przepłacaj, zapłacisz zdrowiem, Polska horrendalnymi karami. Jeszcze mniej będzie na oświatę, służbę zdrowia, lekarstwa,emerytów i rencistów i oczywiście na coraz bardziej chore dzieci.

Polskie Ustawy , to najczęściej tylko ustawki, jeżeli bezpośrednio rządowi nie są przydatne,mało kto je egzekwuje. Nad abonamentem dobrze główkują jak z ciągnąć ze wszystkich, a głównie z tych, co mają gdzieś ich radosną medialną twórczość.Mega pieniążki na mega propagandę pilnie potrzebne, ale kto by się przejmował ekologią i zdrowiem Polaków?? a już najmniej międzynarodowymi umowami.

Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać na widok polskiej rodzinki grillującej latem przed domem "w ogrodzie", opodal piękna hałda mułu. Obciach !

Może warto mniej wydać na fajki, alkohol i obżarstwo przy grillu, a jednak kupić opał mniej toksyczny.
Władze miasta powinny sukcesywnie przeprowadzać kampanie uświadamiające, a tym najmniej zasobnym pomóc w dostosowaniu ogrzewania do obecnych norm, a może nawet dopłacać do węgla, gazu.

WYCIOR

Czechowice-Dziedzice

Postów: 31

Data: 31.05.2017; 11:21

Ustawa ustawą a zycie zyciem.Ludzie kupuja tanszy opał bo szkoda lub nie mają na drozszy kasy.Faktycznie jest jak pisałes,wegiel jest tylko po to zeby w razie kontroli było co pokazac a do pieca pójdzie muł czy flot.
Na tym sie nie skonczy,w komin jeszcze pójdzie wszystko cos sie da spalic.
Sami zobaczycie ,że czystosc powietrza sie nie poprawi pomimo wprowadzenia takiego czegos.
Ciekawe co wtedy napiszecie tu jeden z drugim piszący ze palenie mułem to obciach.Dla jednych to jest obciachem a dla innych zupełnie czyms normalnym.Tak jak jezdzenie starym samochodem czy nowym autem z salonu.Dla jednych to wykaz statusu spolecznego a dla kogos innego tylko srodek do przemieszczania.

HAJCER

CZECHOWICE-DZIEDZICE

Postów: 160

Data: 02.09.2017; 17:01

co włozysz to sie spali,tez mi uchwała błahahahaha

Polarnik

Czechowice Dziedzice

Postów: 118

Data: 20.09.2017; 16:35

Ci co uchwalili taką ustawe to mieszkają w pałacach trzeba sie zebrac wyprowadzic ich na bruk a wiemy gdzie mieszkają i niech nam dołoża zeby kupic węgiel

Polarnik

Czechowice Dziedzice

Postów: 118

Data: 20.09.2017; 16:52

Czy flot to nie jest węgiel ?

Tomasz412

Cz-Dz

Postów: 183

Data: 22.09.2017; 22:34

Dziś przed godz 21 okolica Starej Kablowni była zasnuta syfem z kominów. To taki dom na zielono pomalowany obok stacji Lotosu. Jeden z największych trucicieli w mieście. Gdzie do k.... nędzy jest Straż Miejska?

102

cz-dz

Postów: 293

Data: 23.09.2017; 10:37

SM raczej SW pewnie zabezpiecza ze wszystkimi jednostkami SP dom Maryjana przed powodzią.

A takie stare śmierdzące gumowce górnicze to UTYLIZUJĄC w piecu to nie będzie chyba duża szkoda.

WYCIOR

Czechowice-Dziedzice

Postów: 31

Data: 23.09.2017; 10:41

ustawa jest tylko na papierze,muł na składach schodził ze juz go zaczeło brakowac
wiec jakos nie sadze ze cos sie zmieni
inna sprawa ze nie widze róznicy w ilosci dymu z wegla czy dobrego flotu

Bary

Rudołtowice

Postów: 67

Data: 23.09.2017; 19:34

Palą wszyscy jak palili i nic się nie zmieniło. Co tam jakaś śmieszna ustawa.:)

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 24.09.2017; 09:03

Poprawi się jak skończą się zapasy .
Ustawa nie zabrania palić mułem czy flotem ,
zabrania dystrybucji i sprzedaży .

WYCIOR

Czechowice-Dziedzice

Postów: 31

Data: 24.09.2017; 11:11

wczoraj mułem jechałem,kopciło sie jak z elektrociepłowni

obserwator...

Czechowice-Dziedzice

Postów: 292

Data: 24.09.2017; 21:02

Ledwo jesień się zaczęła a tu pomiary wskazują przekroczone normy. Co będzie w zimie kiedy zapowiadają cenę węgla od 900 do 1100 za tonę wolę nie myśleć.

Polarnik

Czechowice Dziedzice

Postów: 118

Data: 25.09.2017; 16:04

oj to będzie sie działo w zimie a zapowiadana jest sroga zima Nasi pomysłodawcy tej ustawy będą nam musieli dać dotacje do węgla

meteor

łagodna

Postów: 45

Data: 06.10.2017; 13:13

Poprosimy o zainwestowanie gminy w aplikację mobilną na telefon z alarmem smogowym. (Do ściągnięcia) Koszt około 50tys. zł. Burmistrz mógłby w tym roku odpuścić fajerwerki lub boneyM i będzie jak znalazł. Aplikację pozwoli zaalarmować odpowiednie służby, że w okolicy z której ktoś z nas nadaje komunikat (śmierdzi) palą plastikiem. Bodajże w poznaniu wprowadzono tą aplikację dla mieszkańców z obecnie bardzo pozytywnym skutkiem a zima dopiero przed nami. Wszyscy dobrze wiemy że w Cz-Dz smog to prawdziwy problem a zwłaszcza okolice osiedla północ (dolina Wisły) Zimą wietrzenie pomieszczeń nie wchodzi w grę przy bezwietrznej pogodzie i mrozach smog utrzymuje się do metra ponad latarniami... Także Panie Burmistrzu :)Pozdrawiam!

Bary

Rudołtowice

Postów: 67

Data: 06.10.2017; 17:33

Meteor chyba się z choinki urwałeś . Nie pisz poprosimy tylko ty prosisz bo lubisz strzelać z ucha.Jak Ci się nudzi to możesz być moim prywatnym palaczem niewolnikiem to ci się pisać głupoty odechce.

919

****

Postów: 2284

Data: 07.10.2017; 09:50

Kampania uświadamiająca, konieczna ! Barowe mądrale cwaniakują konsumując kolejną paczkę cuchnących fajek.Żaden smog zaczadzonym nie przeszkadza.Władza powinna zdecydowanie stanąć po drugiej stronie, puki wyniosła głupota całkiem Polski nie zalała.

Polarnik

Czechowice Dziedzice

Postów: 118

Data: 11.10.2017; 10:44

Kto niema pieniędzy na zakup węgla to moze przyjsć do Urzędu Miasta i tam zamieszkać zaden nie może go wyrzucić na mróz P Burmistrz jest zobowiązany do zapewnienia ogrzewanego lokum

919

****

Postów: 2284

Data: 11.10.2017; 12:50

Jak to nie ma ?? Przecież dzisiaj Polska mlekiem i miodem płynie, a ludziom żyje się dostatnie. Niedługo będziemy chodzić do urzędów, ale po mercedesy !

WYCIOR

Czechowice-Dziedzice

Postów: 31

Data: 20.10.2017; 21:12

a nie mówilem ,juz prawie stany przekroczone a na zewnatrz w poludnie nascie stopni
chyba ustawa gówno warta ,jedynie ciągnie po kieszeni

edi333

Chybie

Postów: 34

Data: 15.11.2017; 17:52

ma ktos info ile razy poprawiło sie powietrze dzieki wprowadzeniu cudownej ustawy?

Tomasz412

Cz-Dz

Postów: 183

Data: 15.11.2017; 21:49

Pogorszyło się, bo kopalnie podniosły ceny węgla. Ch.. z ludźmi, byle rząd pisiorów chwalił się, że górnictwo na plusie.

edi333

Chybie

Postów: 34

Data: 15.11.2017; 22:02

ustawe uchwalił sejmik samorzadowy a z tego co sie orientuje to wiekszosc w nim ma PełO wiec na pisiorów nie ma co zwalac
a ze ustawa gówno warta to juz inny temat

Bary

Rudołtowice

Postów: 67

Data: 16.11.2017; 21:30

Zakaz palenia mułem a dziś normy w Czecho przekroczone.Jakiś baran biurowy wprowadził ustawę antysmogową a nic to nie dało i nie da.Zima przed nami a tu już pyły w górnej granicy a gdzie tam dalej.Zawsze mówiłem barany na pastwisko a nie do zarządzania.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 17.11.2017; 08:46

O ile mi wiadomo ustawa nie mówi czym mamy palić ,
zabrania DYSTRYBUCJI mułu i flotu

Polarnik

Czechowice Dziedzice

Postów: 118

Data: 17.11.2017; 09:34

jest dobry pomysl wprowadzić kare smierci i Ci ktorzy wprowadzili i uchwalili taką durną ustawe do natychmiastowej egzekucjii i zobaczycie państwo że takich debili Polska nie potrzebuje zostaną tylko ludzie prawi i będzie sie nam zyło lepiej

Polarnik

Czechowice Dziedzice

Postów: 118

Data: 17.11.2017; 09:58

Proponuje odwyzszyć nam zarobki to i smogu nie będzie bo kazdy zmieni sobie ogrzewanie bezpieczne ktore nie będzie robić zanieczyszczonego powietrza

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275