Forum

Temat: Na razie mam szcaęście

trabi

Czechowice-Dziedzice

Postów: 186

Data: 23.08.2016; 11:11

Mamy z żoną troje dzieci.W prawdzie jedno już na studiach ale załapaliśmy się na 500+(tylko na dwa lata ale zawsze coś)zacząłem się zastanawiać jak oni to chytrze wymyślili.Wiadomo że na budżet państwa składają się wszyscy obywatele,to znaczy że prezenty od państwa fundują także obywatele.Nasi rodzice wydając emerytury z każdego 1000 zł na prąd gaz mieszkanie jedzenie 230zł oddają do budżetu w postaci podatku VAT,nawet moje dziecko z 500 oddaje 115zeta.Licząc że jest nas 35milionów bez tych co wyemigrowali.500+ ma kosztować 25miliardów.Z prostego rachunku wynika że rocznie 714 zł a miesięcznie 59zł każdy obywatel RP dokłada do programu 500+.Jesteśmy z żoną jedynakami,nasi rodzice żyją, więc tworzymy dziewięcio osobową rodzinę,nasza składka wynośi 531 złotych.Na razie mam szczęście bo to tylko 31 zeta w plecy.Ale czy nie należało by oddać dziadkom ich składki? A co za dwa lata jak drugi syn skończy 18lat?Mam nadzieję że do tego czasu to wszystko ....ups się zawali.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 23.08.2016; 12:35

Dobrze że są jeszcze ludzie szczęśliwi . (literówka w tytule)

z tym Vatem nie jest tak jak opisujesz . Vat jest to wartość
dodana od różnicy między dochodem i rozchodem .
Jak dochodu masz 1000 zł a rozchodu inaczej kosztów 900 zł
to Vat płacisz tylko od 100 zł .jak widzisz te cyferki trochę inaczej wyglądają bo od 100 zł Vatu jest 23 zł a nie jak myślisz 230 zł . Jestem też za tym że do budżetu płacimy wszyscy .

PapaSmurf

Zabrzeg

Postów: 961

Data: 23.08.2016; 15:12

trabi masz typową przypadłość:)
Kali ukradł krowę, to bardzo dobrze!
Kalemu ukradli krowę to bardzo niedobrze!

Żeby było jasne ja się już nie załapię na 500+ z powodu wieku:)
Jakoś nie zazdroszczę tym co mogą trochę lepsze warunki zapewnić potomstwu.
W większości takie zasiłki na dzieci są, nawet w krajach postkomuny np. chyba Łotwa albo Estonia.
Tylko za PO-sługusów nic się nie dało zrobić!

WYCIOR

Czechowice-Dziedzice

Postów: 31

Data: 24.08.2016; 06:35

i dobrze,że jest 500+ przynajmniej wielu moze sobie podniesc skromny byt zyciowy
nie piszcie tylko ,że to idzie na wódeczkę bo wiadomo ,że takie cos bedzie sie zdarzało ale napewno wiekszosc tej kasy jest dobrze wydawana
nie wazne czy na ksiązki czy na domowe AGD czy nawet na wczasy ale i tak w jakis posredni lub bezposredni sposób przeklada sie na byt rodziny a co za tym idzie i dzieci

joo

Czecho

Postów: 246

Data: 24.08.2016; 19:46

Już nie długo, to wszystko runie i może zrozumiecie że SOCJALIZM to zły pomysł !!

PIS zadłużało państwo już więcej niż PO, żeby spełnić zachcianki "wyborców" chodzi mi o zadłużenie w rok do roku, bo budżet ustala się na dany rok. Do końca kadencji może ludzie zmądrzeją i chociaż zrozumieją że państwo nie ma kasy!!! bo państwo zabiera obywatelowi zarobione pieniądze żeby dać innym np lenią zasiłek itd

Już nie długo czeka nas.
- opłata audiowizualna.
- opłata za stare samochody ( emisja CO2)
jestem ciekaw co jeszcze wymyślą, a sobie wynagrodzenie o 80 % podnoszą.

W innych Państwach ta danina wygląda inaczej, np jak ma się troje dzieci to rodzice nie płacą podatek dochodowy, i to jest lepsze rozwiązanie, a niżeli utrzymywać 7 tyś dodatkowych urzędników z naszych podatków.

"wyborców" dałem tak specjalnie, bo nie którzy dalej myślą że PIS to partia prawicowa !!!

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275