Forum

Temat: Mikołaj- propaganda czy komerha?

Rambo666

Częstochowa

Postów: 78

Data: 05.12.2014; 19:13

tak jak w temacie co myslicie na ten temat ja uwazam to i to bo to takie przereklamowane i tanie i w ogole to nie jest polskie wedlug mnie powinno sie tego zakazac mikolajowania bo tylko jakies dziecka lataja z czapkami na lbie jakimis a robic nie ma komu a poza tym tylko naciagacie ludzi do kolejnych wydatkow ja nie wiem jak to sie znalazlo w polsce jak ten mikolaj to chyba w jakis zimnych miejscach mieszka nie wiem jakas antarktyda czy inne takie cos slyszalem ze na jakims biegunie i co na to ja ? nic szczerze nie obchodzi mnie to
P.S to prawda
P.S 2 to potwierzdzone info

Jacor

Czechowice-Dziedzice

Postów: 711

Data: 05.12.2014; 20:24

Chłopie jeśli komuś takie coś przeszkadza to musi być niedobrym człowiekiem...więc wychodzi że o Tobie mowa...Mikołaj od zawsze się kojarzy z dobrem...w ogóle pewnie nie wiesz kto to był i co robił, tylko piszesz by się wyżalić...lepszy dla ciebie jest Halloween...jak masz dzieci to tego ich ucz i im wpajaj...żenada...

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 06.12.2014; 12:31

Ja wiem! Ja wiem, kim jest Mikołaj!
Ubrany w czerwony kubrak i czerwone spodnie Święty Mikołaj został wymyślony przez amerykańskiego ilustratora Huddona Sundbluma dokładnie w 1931 roku na zlecenie firmy Coca-Cola. Któż nie lubi tego napoju? Jacor to ja myślałem, że Ty bardziej taki proklerykalny i prokościelny jesteś i nie stajesz murem za propagandą sukcesu zgniłego, amerykańskiego kapitalizmu :)

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 06.12.2014; 14:32

Można się zastanawiać, czy "Mikołaj" rzeczywiście bardzo kocha dzieci i kojarzy się tylko z dobrem.Wiele dzieciaków wolałoby, żeby ktoś im pokazał, że są ważne, zamiast dawać prezenty i że ktoś je kocha bezwarunkowo, nie każe zasługiwać na prezenty.

W sieci ukazało się oświadczenie ośmiolatka." "Ja Alan obiecuję, że będę grzeczny i będę szanował swoją rodzinę, a jeśli nie doczyma przyżeczenia mama wystawi moje zabawki na Allegro.. nazwisko)".( pisownia oryginalna)
Chcielibyście takich rodziców - Mikołaja ?

W wielu rodzinach Mikołaj jest tym Allegro z oświadczenia Alana. Jak nie będziesz grzeczny, nie "doczymasz", Mikołaj nie przyjdzie albo przyjdzie z diabłem i ten ci pokaże rózgą. W wielu rodzinach, instytucjach to rytualne obdarowywanie mało ma wspólnego z dobrocią, więcej z szantażem, wyrównaniem , może poczuciem winy ?( tak mało się Tobą zajmuję,tak mało płacę, a może wręcz krzywdzę - wyrównam to prezentem np. na Mikołaja.)

Temat fajnie rozwinięty:

"Musisz zasłużyć na prezent" znaczy: nie kocham cię bezwarunkowo. Z prof. Wiesławem Łukaszewskim rozmawia Dorota Wodecka

Prof. dr hab. Wiesław Łukaszewski
- ur. w 1940 r., psycholog, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej







spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 06.12.2014; 20:38

Dlaczego chcecie odebrać radość dzieciom .

Tomasz412

Cz-Dz

Postów: 183

Data: 06.12.2014; 22:48

Komercha się przez "ch" pisze.

ziumok

Czechowice Dz

Postów: 1067

Data: 07.12.2014; 20:44

@Jacor...Ty to jesteś niczym przysłowiowy Mikołaj...lecz bez brody...

Starasz się naśladować...buhaha ha ha...?

Miło mi iż stawiasz takie wzory...matryce...cele swe...

...lecz pamiętaj...człowiek...nie może niczego nauczyć drugiego człowieka...
...może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada...

...i tu...sprawa się komplikuje...i śmiech niekiedy może być nauką...kiedy się z przywar a nie z osób natrząsa...

A zapamiętaj jedno strażniku "Mikołaja"...to nie marmurowe przedsionki w przybytkach wiedzy świadczą o świetności intelektualnej...lecz co...?

...lecz duch i inteligencja badaczy...






I czytaj...czytaj...czytaj...nim polot zwięzłych słów wydalisz...wszak czytanie nie boli...a od głupawych wypowiedzi potrafi uchronić...


Wypij nasze zdrowie...oczywiście napoju z jakże znanych nam świątecznych reklam popitki w czerwonych konserwach...buhaha ha ha...MERRY CHRISTMAS...HO...HO...HO...

Jacor

Czechowice-Dziedzice

Postów: 711

Data: 07.12.2014; 22:03

Jeżeli chodzi o napój, to się oleju napij...może będziesz mądrzej pisał, Twój "musk" zacznie lepiej pracować i nabierzesz większego szacunku do ludzi...

miastobis

domowa

Postów: 2945

Data: 08.12.2014; 11:26

To już i Mikołaj jest zły,,,hm
Pozbawic dzieci marzeń,wyobrażeń o lepszym bajkowym świecie komuś bardzo na tym zależy,,no tak się dziej gdy ktoś ubustwia słowo gender,,,:)i tylko w nim widzi "dobro"dla dzieci,,,,a ffffffe!!

Zostawicie co po niektórzy Mikolaja a sami stwórzcie sobie :genderowca"
Niech lepiej nie zabierają głosu osoby ktore o dobru dzieci nie mają zielonego pojęcia,,,tym bardziej kiedy sami ich nie maja,,

Łapy precz od Mikolaja!

919

****

Postów: 2284

Data: 08.12.2014; 13:13

Miastowy cudaczek zaś się urwał z choinki, jak zwykle nie wie o czy mowa, ale i tak wszyyyystko wie najlepiej. Mikołajek, to Mikołajek żadne to tamto, nie rozwijać tematu bo dziewuszka się gubi i złości. Największy sukces życiowy dziewuszki- ma dzieci ! Wobec powyższego inni nie mają prawa ich mieć, a już zwłaszcza osobnicy, którzy oprócz tyłka mają jeszcze rozum.
Nie tylko mikołajka i następnych dzieci, niech ci jeszcze ześlą pod choinkę trochę rozumku.


919

****

Postów: 2284

Data: 08.12.2014; 13:16

Jeszce jedno, " Dobro " dzieci - reproduktor, alkoholik sadysta.

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 08.12.2014; 14:15

Miastowa miłośniczko robienia dzieciom dobrze ale co ma Coca-Cola i jej czerwony Mikołaj do jakiegoś twojego gender?

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 08.12.2014; 17:29

tak tak są zwolennicy Mikołaja ,
dzień radości dzieci i niektórych rodziców .

a także zwolennicy gender

i w jednym i drugim dotyczy dzieci .
tylko jak odmiennie .

Miasto tak dalej rodzina najważniejsza .
a ci co mają zrypaną rodzinę wymyślają .
chcą widzieć świat na różowo .

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 08.12.2014; 18:19

Spokusiu, zrypany jest twój berecik.Zostaw list do Mikołaja na parapecie, może wymieni na nowy.
Prawiczkom fanatyczkom całkiem odwala.Fronda w reklamie o segregowaniu śmieci z Mikołajem zobaczyła geja i awantura na całego. Nie wiem dlaczego geja, czy dlatego, że nie ma brody ??
Tu gender ni z gruchy ni z pietruchy.
Nikt nie neguje radości dzieci z okazji Mikołaja czy innego zajączka.Nie o tym dyskutujemy.
Pyszki tradycyjnie pełne frazesów o rodzinie i miłości do dzieci, ale nie pofatygowały się zajrzeć do wywiadu z prof.
Wiesławem Łukaszewskim, a ma dla rodziców wiele ciekawego do powiedzenia i to właśnie z okazji Mikołaja. Przeczytajcie, to nie boli.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 08.12.2014; 21:42

Oj gabusia gabi.
widzisz ja nie noszę beretki ,ale ty co wyprzedaż jesteś
w moherowni na wyprzedaży, a tam moherki I-sza klasa .
i co z tego że przytaczasz jakiegoś tam autorzynę .
który niby autorytetem jest .
O życiu w rodzinie możesz pogadać tyle ile ja o życiu seksualnym tych samych płci (czyli nic) .
więc poszukaj bratniej duszy w swojej sferze moherku.

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 08.12.2014; 21:58

Spoko zadaję tobie proste i krótkie pytanie:
kto jest dla ciebie autorytetem?
Oczekuję równie krótkiej i prostej odpowiedzi.

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 08.12.2014; 23:31

"O życiu w rodzinie możesz pogadać tyle ile ja o życiu seksualnym tych samych płci (czyli nic)."
Masz zupełną rację, nie mam zwyczaju rozprawiać o mojej rodzinie na stronach, nigdzie nie znajdziesz kroniki o moich dzieciach i bliskich.
Co do "życia seksualnego tych samych płci" nie bądź taki skromny, że nic nie potrafisz powiedzieć. Wszystkie dyskusje sprowadzasz w te rejony, zupełnie jak twój niekwestionowany łałtorytet i bratnia dusza, niejaki Oko.

Nastolatka spotyka przyjaciółkę i pyta ją:
- Od kogo masz te włoskie kozaczki?
- Od świętego Mikołaja.
- A ten turecki kożuszek?
- Od świętego Mikołaja.
- A tę czapkę z lisa?
- Od świętego Mikołaja.
- Pewnie ten dzieciak w wózku to też od świętego Mikołaja?
- Nie. Bocian mi go przyniósł.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 09.12.2014; 07:26

Demolant: Prosto odpowiadam

Mama która mnie urodziła i wychowała w rodzinie .

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 09.12.2014; 08:14

No to muszę przyznać, że ładnie cię załatwiła. Genów nie oszukasz.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 09.12.2014; 18:12

Geny genami .
resztę można nabyć lub się nauczyć .

A ty jak byłeś mały czekałeś na Mikołaja.

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 10.12.2014; 15:55

Ja nie byłem nigdy mały. Byłem młody. Ale w Mikołaja nie wierzyłem bo młody nie zawsze znaczy głupi. Niestety jak widać niektórych ta dotkliwa dysfunkcja OUN nie opuszcza nawet w dorosłym życiu.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 10.12.2014; 17:32

sraty taty i pierdaty .

Jacor

Czechowice-Dziedzice

Postów: 711

Data: 10.12.2014; 21:20

Widzę że dyskusja jak zwykle-na poziomie...o Mikołaju...a może by się tak zainteresować czy w naszym mieście są dzieci do których Mikołaj pod żadną postacią nie przyszedł,i sprawić by jednak dotarł do nich...czasu na realizację niedużo, bo niespełna 2 tygodnie...
Czas start...ktoś chętny ? Wcale nie żartuje,poważna propozycja...

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 10.12.2014; 21:29

Jacor było być grzecznym, to by przyszedł. Wychodzi na to, że nawet Mikołaj ciebie olał.

gaba_

czechowice-dziedzice

Postów: 2112

Data: 12.12.2014; 13:42

Poważna propozycja Jacor ? A jednak, sam prócz oklepanych haseł, nic nie proponujesz.Tak wiem, wiem, nie lubisz się chwalić, inni też i niech tak zostanie.Narodowy terroryzm miłosierdzia około świąteczny i trąby jerychońskie w okół tego mnie osobiście już zniesmaczają, pachnie komercją, jak zauważył autor tematu.
Poziom dyskusji o "Mikołaju" nie odpowiada ? W przedszkolu jest łatwiej, to fakt.

miastobis

domowa

Postów: 2945

Data: 13.01.2015; 18:02

Oj,,,,gabciu,gabciu,,,jak mała dziewczynka we mgle,,,

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275