Forum

Temat: Barbórka

niebieski

Czechowice-Dziedzice

Postów: 90

Data: 04.12.2014; 08:52

Wszystkiego najlepszego życzę górnikom i ich rodzinom.
Szczęść Boże.

misiaale

Czechowice

Postów: 8

Data: 04.12.2014; 15:25

Po 25 latach pracy,bez względu na wiek biologiczny,- polski górnik przechodzi na emeryturę.Przez te 25 lat uzbierał na swoją emeryturę na 8-10 lat.Emerytura górnicza jest wypłacana przez 30-35 lat.Zaraz będzie jazgot,że górnik tyle nie żyje.Znam takich co biorą emeryturę górniczą dłużej niż 35 lat.Po tych hajerach,którzy odchodzą na wieczną szychtę,Ich dotowane -przez państwo emerytury, przejmują najczęściej nigdzie nie pracujące żony.Dochodzi do absurdu,że nigdy nie pracująca kobieta pobiera emeryturę w wys ok. 4 tys.netto. Kto więc dopłaca przez te wszystkie lata do tych górniczych emerytur?,-no,nie przecież politycy. Tylko My wszyscy, czyli budżet państwa.Górnik w Polsce przechodzi na emeryturę w wieku ok.44 lat,w Czechach 61 lat,w Niemczech 63 lata.W Australii i USA górnicy przechodzą na emeryturę na równi z innymi grupami zawodowymi i nie są obciążeniem dla społeczeństwa. Przed kilku laty rząd polski umorzył kopalniom wielomiliardowe zobowiązania wobec ZUS.W chwili obecnej KW ma zawieszone spłaty do ZUS i nie wiadomo czy kiedykolwiek ureguluje swoje zobowiązania i ciągle i mało

SubZero

Bestwinka

Postów: 9

Data: 04.12.2014; 16:13

Trzeba było iść do szkoły górniczej i do pracy na kopalnie a nie teraz płakać i narzekać na forum.
W Niemczech górnik po osiągnięciu pewnego wieku już nie zjeżdża na dól tylko pracuje na powierzchni co jest dobrym rozwiązaniem.
4tys netto ma odsetek górników którzy byli osobami z dozoru lub mieli bardzo dobrze płatne stanowisko.
W Czechowicach na kopalni chłopy pracują za 2200-2500 zl co jest śmieszna stawka. Zjedz na dol i pracuj w ścianie to przestaniesz płakać na forum ze górnicy się maja za dobrze. Każdy z nas mógł albo może zostać górnikiem wiec w czym problem ? w tym ze pracujesz za 1500zl na hali produkcyjnej i zazdrościsz innym ??

Wszystkiego dobrego Górnicy i bezpiecznej pracy

sk4

Czechowice

Postów: 301

Data: 04.12.2014; 16:22

Nie chodzi w życiu o to aby wszystkim zabierać tylko żeby wszystkim żyło się lepiej

Dziamdziak

Maryjanowek

Postów: 260

Data: 04.12.2014; 19:12

subzero a ty do kogo masz pretensje ze sie nie uczyles i musiales zostac gornikiem, do ktorego doplaca cala reszta spoleczenstwa?

misiaale

Czechowice

Postów: 8

Data: 04.12.2014; 20:58

A kto każe im pracować za 2200-2500 na kopalni zawsze mogą się zwolnić, nikt ich tam nie trzyma na siłę, nie podoba się to do widzenia, jak ktoś chce pracować zawsze znajdzie prace lepiej płatną...ale po co lepiej narzekać

nghj

cz-dz

Postów: 5

Data: 04.12.2014; 21:16

Zacznijmy od tego że nie każdy emeryt górnik ma te 4tys emerytury. Praca na kopalni to praca o podwyższonym ryzyku. Ci co narzekają że emerytom tyle pieniedzy wypłacają to chyba nie mają w rodzinie żadnego górnika. Dziś jest ich świeto a wy tu wyskakujecie o kase, ludzie błagam was. Uszanujcie ich prace.

Dziamdziak

Maryjanowek

Postów: 260

Data: 04.12.2014; 21:25

jak szanowac rozwydrzony tlum prymitywnych pijaczkow, do ktorych od lat doklada sie cale spoleczenstwo a jak cos sie im nie podoba to ida z kilofami na stolyce palic opony, obrzucac farba miasto, walic petardami i robic zadyme?

SubZero

Bestwinka

Postów: 9

Data: 04.12.2014; 23:19

I niech robią zadymę z kilofami, górnicy to jedyna grupa zawodowa która potrafi walczyć o swoje. W żadnej innej grupie robotniczej nie ma takiej solidarności i jedności jak na kopalni, tam albo strajkują wszyscy albo nikt i maja tego efekty.
Nigdy nie bylem i nie będę górnikiem ale widziałem kilkukrotnie jak wygląda praca pod ziemia przy wydobyciu węgla i mam do nich pełny szacunek.
Dziamdziak
Fakt faktem nie lubiłem nigdy nauki, kończyłem tylko szkole zawodowa a później liceum zaoczne, prowadzę własna działalność i nigdy górnikiem nie zostanę bo nie mam takiej potrzeby

browarek

bestwina

Postów: 28

Data: 05.12.2014; 01:08

Dziamdziak...walczą o swoje....zabronisz?.NIEEEEEEEEEEE....Cel uswięca środki duraku.Żal przemawia przez Ciebie....tylko nie wiem jaki 2500 na rękę?.Niemiec ma 8000 na nasze i to Cię nie boli?..a naszym zazdrościsz?.....czego?....ku.wa kolo obudz się...az taki upodlony polak z Ciebie?.Czym jesteśmy gorsi od niemców.....ku.wa czym,że tek mało za taką samą pracę zarabiamy?....Europa chwali nas.......ale my polacy się wyżynamy.....ludzie obudzcie się i szanujcie się!!!

browarek

bestwina

Postów: 28

Data: 05.12.2014; 01:15

Szczęść Boże......wszystkim górnikom....Niech Was Św.Barbara ma w swojej opiece i czuwa nad Wami.......Śląsk z Wami!!!

Dziamdziak

Maryjanowek

Postów: 260

Data: 05.12.2014; 08:18

niech najpierw gornicy placa jak reszta zus a pozniej dra ryje. jak kopalnie sa dla naszych spolek nierentowne to je sprzedac. obcym sie bedzie oplacalo.

siamlak

czechowice dziedzice

Postów: 45

Data: 05.12.2014; 10:18

Ja mam nadzieję, że obecna władza będzie miała "jaja" żeby się z tym rozprawić raz na zawsze. A obchodzenie Barbórki z taką pompą w jest zwyczajnym strzałem w mordę Nam podatnikom!Ja nie mam zamiaru utrzymywać górnictwa, które co roku przynosi miliardowe straty.

riu14

Czechowice-Dziedzice

Postów: 15

Data: 05.12.2014; 11:40

no tak pewnie dajmy im jeszcze więcej a Policji zabiera sie wszystko po koleji ! Gdzie my jesteśmy ! Tu by sie tyczyło stwierdzenie Boże miej nas w opice bo głupota ludzka nie zna granic :)

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 05.12.2014; 12:09

Barbórki, trzynastki, czternastki, deputaty, kiedyś sklepy tylko dla górników, do których normalny człowiek często ciężej pracujący mógł zaglądnąć tylko przez szybę, odprawy, kraniki, dywaniki i szybciutko na solidnie opłacaną emeryturkę. Po prostu w dupach się poprzewracało! Wywalczcie sobie co się wam należy i zarabiajcie krocie górnicy ale najpierw płaćcie za wszystko jak inni, uczciwi ludzie. Najpierw idźcie z kilofami na swoich prezesów, biurwy i krawaciarzy, którzy zza biurek zgarniają miliony i często mają przywileje takie jak na dole, choć w życiu nie zbliżyli się nawet do windy.

Rambo666

Częstochowa

Postów: 78

Data: 05.12.2014; 19:06

smacznego jajka i superowego aleluja ode mnie

MIRONEK80

Czechowice-Dziedzice

Postów: 8

Data: 05.12.2014; 23:43

Demolant.. windę to ty masz chyba do nieba,jednakże się z tobą
zgadzam co do biurowych, bo to oni zbierają największą kasę i mają wy...ne emerytury a nie ci co charują w syfie i gnoju na dole

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275