Forum

Temat: ul. Boczna, Zielone Osiedle

bielsko-cz...

bielsko

Postów: 44

Data: 03.04.2014; 12:00

witam

Niebawem zamierzam przeprowadzić się z Bielska do Czechowic.
Zamierzam zamieszkać na ul. Bocznej, to nowe zielone osiedle.

Co możecie napisać o tej okolicy - jakaś fajna knajpka gdzie można wieczorem pójść i inne atrakcje? A może ktoś z Was mieszka na Bocznej i może co nieco opowiedzieć jak Wam się tam mieszka?

esox

cz-dz

Postów: 360

Data: 03.04.2014; 20:10

Tak, bar 'Górnik' bardzo polecam :) poza tym bliskość stawów i mokradeł więc sporo komarów w lecie:) no i Zielone Osiedle to chyba to gdzie z naprzeciwka sąsiedzi będą zaglądać do okien ? Poza tym z atrakcji to Kopalniok. Aha, i jak byłem młody to lubiałem patrzyć na szyb działający szyb kopalni :)

enek

x

Postów: 109

Data: 03.04.2014; 20:23

To chyba najgorsze z takich osiedli u nas w Czechowicach jeżeli chodzi o miejsce. Brak jakichkolwiek atrakcji, dodatkowo smród stawów, komary no, ale gdy mocniej popada to basen w "ogrodzie" masz pewny.

DooMinator22

Czechowice-Dziedzice

Postów: 181

Data: 03.04.2014; 20:43

Esox bar"górnik"to dawna barborka??Bo bylem tam kilka razy po zmianie wlasciciela,ale nigdy nie zwracalem uwagi czy nazwa tego miejsca tez ulegla zmianie.A czy kopalniok to atrakcja?Chyba tylko i wylacznie jesli jestes milosnikiem wedkowania:).Wedlug mnie w mojej okolicy niestety nie ma zbytnich atrakcji.Ale byc moze Ty znajdziesz'cos'dla siebie:-).

bielsko-cz...

bielsko

Postów: 44

Data: 03.04.2014; 20:45

Dzięki za wiadomości.
Nie żebym teraz szukał usprawiedliwienia i pocieszenia, ale:
- mieszkanie na 1 piętrze - nikt nigdzie nie zaglądnie
- komary: w Bielsku tu gdzie mieszkam, blisko strumienia, również ich nie brakuje
- smród stawów - trudno mi sie wypowiedzieć, bo nie miałem okazji poczuć. Jeśli jednak poruszamy ten temat, to nie sądzą aby taki zapach utrzymywał się przez cały rok, lecz tylko w czasie większych upałów.

Jak do tej pory, poza brakiem ciekawych miejsc, nic nie wskazuje na to, aby to była nietrafiona inwestycja z mojej strony :)

obserwator...

Czechowice-Dziedzice

Postów: 292

Data: 03.04.2014; 21:40

Jeszcze można wieczorem wyjść na spacer miedzy "familoki" i dostać gratisowy "wpier...ol" :)

Klubowicz2014

Czechowice-Dziedzice

Postów: 66

Data: 04.04.2014; 07:39

Oczywiscie jak to na kopalni zawsze cicho i spokojnie, ludnosc zyczliwa, nie ma patologii na ulicach panuje spokój, menelni nie ma, nie ma się czego bac...
Autorze wątku niestety to przeciwnosc tego co napisałem...
Niejednokrotnie natrafisz na bardzo '' miłych '' biesiadników na przystanku , szczególnie nad ranem lub wieczorem, to wcale nie są żarty...
15 lat na kopalni mieszkałem to wiem co zaznałem, teraz sobie mieszkam w innej dzielnicy i mam spokój od 3 lat...

Mikkel

Cz - Dz

Postów: 164

Data: 04.04.2014; 11:53

Fiu, fiu. Uwierz mi kolego, że gdybyś o wielu rzeczach, o których między innymi piszą koledzy powyżej wiedział przed inwestycją to raczej nie pchałbyś sie w tą ofertę. Mieć jedynie nadzieję, że odnajdziesz się w nowym miejscu. Ale domki ciekawe, przynajmniej z zewnątrz.

bielsko-cz...

bielsko

Postów: 44

Data: 04.04.2014; 12:35

No to ciekawe wiadomości...
Pozostaje mieć nadzieję, że poruszając się samochodem w jakiś sposób bezpieczeństwo jest zwiększone, tym bardziej że osiedle również zamykane...

Niestety, wszystko ma swoją cenę... Chce się dobrą okolicę, to automatycznie cena mieszkania mocno w górę.

kolabor

Czechowice Dziedzice

Postów: 73

Data: 04.04.2014; 14:05

Jadąc tamtymi ulicami wieczorem i nie tylko to trzeba się modlić żeby paliwa nie zabrakło.a może się zmieniło coś na lepsze..

DooMinator22

Czechowice-Dziedzice

Postów: 181

Data: 04.04.2014; 19:03

Troszke sie usmialem czytajac co poniektOre posty:)Zapewne moi przedmowcy Cie przerazil.Ja dodam swoja opinie i na wstepie zaznacze,ze na'kopalni'mieszkam od urodzenia i gimnazjum juz skonczylem;>.Okolica wcale nie jest tak niebezpieczna jak pisali przedmowcy ma taka opinie dlatego,ze kilkanascie lat temu bywalo tu groznie glownie ze wzgledu na agresje pomiedzy dwoma osiedlami:polnoc-kopalnia.Ale te czasy juz przeminely,czesc z tych ludzi odsiaduje wyroki,czesc sie ogarnela i ma rodziny a jeszcze inni zbieraja zlom i wegiel na pobliskich haldach,badz wyjechali.Oczywiscie jest kilka osob ktore zapytaja Cie o zlotowke kiedy Ty bedziesz szedl na zakupy do malpki,wypija piwo na przystanku,troszke poprzeciazaja swoje struny glosowe,ale sa zupelnie nie grozni.Smialo moge stwierdzic,ze na Bielskich osiedlach jest o wiele wiecej swirow niz u nas.Tutaj znajdzie sie tylko kilku drobnych cwaniaczkow,ktorzy sa jak juz pisalem naprawde nie grozni:).Co do osiadla w ktore sie przeprowadzasz to bez watpienia jest bardzo ladne,zarowno od zewnatrz jak i w srodku mieszkanka.Niestety brak w okolicy atrakcji o czym juz pisalem w poscie wyzej.
Aaa....Minusem tego miejsca jest to,ze mieszkania dlugo staly w stanie surowym,oraz tereny podmokle.

bielsko-cz...

bielsko

Postów: 44

Data: 04.04.2014; 19:17

W końcu coś rzeczowego zostało napisane :D
Oczywiście, do wcześniejszych uwag podchodzę z dystansem, wiedząc że w każdej z nich może być źdźbło prawdy.

Z drugiej strony w każdym mieście są chyba dzielnice, które nie mają za dobrej opinii. Czasami jest to efekt sprzed wielu lat. Podobna opinia krąży o bielskiej Wapienicy, a ludzie tam żyją i jakoś nie słychać o nagminnych aktach przemocy, wandalizmu itp.

Najważniejsze zachować zdrowy rozsądek i obiektywizm :)

Jeżeli chodzi o to co napisałeś że budynek długo stał w stanie surowym, to prawdopodobnie chodzi o te 2 wcześniejsze obiekty. Obecnie budowany jest 3, ostatni i jego budowa rozpoczęła się w kwietniu zeszłego roku.

Prawda jest taka, że dla osoby szukającej nowego mieszkania w cenie sporo niższej niż w Bielsku, Czechowice są jedyną alternatywą. Czy dobrą czy złą, to się okaże dopiero po kilku latach :)

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 04.04.2014; 21:08

Mam wrażenie ze czytam o Harlemie dzielnicy New York
co jeszcze dopiszecie .
w centrum Cz -Dz też jest meliniarstwo i menele .

obserwator...

Czechowice-Dziedzice

Postów: 292

Data: 05.04.2014; 14:33

ładne tereny spacerowe nad "kopalniokiem" i w jego okolicach, knajpek fajnych brak. menele jak zwykle są wszędzie więc zdarzają się i tu.

radny

Czechowice-Dziedzice

Postów: 77

Data: 05.04.2014; 15:10

Nie sądzę, żeby w Bielsku było chociaż trochę bezpieczniej niż u nas. Statystyki pokazują coś odwrotnego. Będziesz mieszkał na zupełnie nowym osiedlu, w którym zamieszkają nowi mieszkańcy, którzy "żulami" raczej nie są, bo trochę pieniędzy trzeba mieć żeby tam zamieszkać. Masz dobrą komunikację ul. Węglową na DK1. Masz wspomniane tereny zielone i "Kopalniok", na którym wychowali się medaliści olimpijscy w kajakarstwie. W pobliżu jest porządna, wyremontowana szkoła SP Nr 2 z nową i dużą salą gimnastyczną, placem zabaw.

Smród wg mnie to robią niektórzy na tym forum. Zapytaj wędkarzy, albo kajakarzy, którzy intensywnie korzystają z pobliskich akwenów czy czują jakiś smród.

ALADIM

Skądinąd

Postów: 120

Data: 06.04.2014; 00:48

Oj jest zapaszek, jest. Szczególnie w miesiącach letnich lubi się pojawić - ale i do tego można się przyzwyczaić. Gorzej sprawa ma się z komarami. Generalnie w Cz.-Dz. nawet jak robią opryski - to zawsze mocno poniewczasie. Wszędzie są komary - ale wg mnie te Czechowickie - to komary mutanty, a sąsiedztwo stawów tylko sprzyja rozmnażaniu tego ustrojstwa. Moskitiery częściowo rozwiązują sprawę, przynajmniej w mieszkaniu spokój, ale są okresy, że o spacerach można zapomnieć - chyba, że chce się być żywcem ... wyssany;)

Adrianek11

Czechowice-Dziedzice

Postów: 26

Data: 06.04.2014; 11:21

Knajpka nie daleko właśnie otwieram agencje towarzyską możesz wpaść atrakcje bd fajne a mieszkam komary tną jak nie wiem co ogólnie powiem ci że kiła .

nura_nn

Czechowice-Dziedzice

Postów: 11

Data: 10.04.2014; 14:34

Kilka miesięcy temu byłam na etapie zakupu mieszkania developerskiego i oczywiście na mojej liście było również to osiedle. Jeśli chodzi o brzydki zapach - to chyba lekka przesada. Komary faktycznie są jakimś utrudnieniem, ale moskitiera powinna rozwiązać ten problem. Z kolei wiem, że były tam problemy na linii mieszkańcy i developer. Niby developer obiecał, że coś zrobi, a tak się nie stało. Zresztą Jak się wjeżdżało na te osiedle, była informacja wywieszona na bramie, aby przed zakupem skontaktować się z zarządcą. Natomiast trzeba przyznać, że wówczas oferowano naprawdę przystępną cenę za 1m2. Wszystko zależy od tego, czego się oczekuje i co komu się podoba.

bielsko-cz...

bielsko

Postów: 44

Data: 10.04.2014; 19:34

@ Nura_nn - Z tego co udało mi się wcześniej zorientować, "problem" mieszkańców polegał na tym, że wymagali od dewelopera zagospodarowania miejsca na plac zabaw, do czego ponoć się zobowiązał. Z tą jednak informacją, że dokona tego po zakończeniu inwestycji. A tak jak widać w dalszym ciągu trwa. Traktuję ten konflikt jako mało ważny i wynikający raczej z niezrozumienia ze strony mieszkańców.

Może podchodzę do tego w ten sposób, bo sam nie mam dzieci ;)
To prawda że cena jest (lub była, bo mieszkania się już sprzedały) przystępna. Szczególnie, jeżeli ktoś chciał skorzystać z dofinansowania zakupu programem MDM.

esox

cz-dz

Postów: 360

Data: 10.04.2014; 20:19

Było nawet takie auto oklejone (może nawet dalej jest) z napisem żeby nie kupować tam mieszkań. Ale to chyba chodziło o to że nie można było firmy tam otworzyć, choć mogę się mylić (taką wersję słyszanemu).

Sam ponad rok temu zastanawiałem się nad kupnem mieszkania w Czechowicach (i długo wybierałem), wspomniane osiedle też brałem pod uwagę, ale akurat zrezygnowałem z tej opcji (mimo iż łowię na Kopalnioku:) )

Jako plus na pewno można zaliczyć to, że można było (i być może dalej można) podglądać jak dany obiekt jest budowany. Nie jest on zasłonięty, można zobaczyć jakich materiałów się używa, jak przebiega postęp pracy, co i jak robi deweloper. No i poznać zwyczaje sąsiadów z obecnie wybudowanych bloków:)

Szymek1234

Czechowice-Dziedzice

Postów: 73

Data: 11.04.2014; 09:53

A jeżeli chodzi o "Kopalniok" to jest tam coś czego nigdzie indziej w nie nie znajdziesz i szczerze mówiąc dziwię się ze jeszcze nikt o tym nie wspomniał,

http://www.youtube.com/watch?v=12YR9Mcb7Ao.

A tak na poważnie to sam pływałem na Kopalnioku i jakoś nigdy smrodu nie czułem.

Hauntedfor...

epicentrum

Postów: 274

Data: 11.04.2014; 12:55

A ja mam pytanie -czy autor tego utworu jest czechowiczaninem ?

Poniżej coś fajnego z jego playlisty. Są tam jeszcze inne spoko rzeczy, dlatego mnie to zaciekawiło.

Takich talentów penie mamy w naszej mieścinie więcej. I nic o tym nie wiemy.

http://www.youtube.com/watch?v=6PG7KYAuTcQ&list=UUe-7E2QG3HzppxRBJY54z5Q



bash

#!/bin/bash

Postów: 245

Data: 11.04.2014; 13:21

Atrakcji to raczej w całym mieście brakuje, a nie tylko tam.

judi21_84

czechowice-dziedzice

Postów: 30

Data: 11.04.2014; 21:07

Witam!
Tak się składa, że mieszkam od 3 lat na Bocznej.
Smrodu ze stawów nigdy nie czułam.
Komary jakoś strasznie nie przeszkadzają, moskitiery w oknach załatwiają sprawę.
Atrakcji nie ma, za to jest cisza i spokój.

Co do problemu mieszkańcy-deweloper... oj nie jest to tak pięknie jak CI zostało przedstawione, że sprawa rozgrywa się o plac zabaw... Placu nie ma i nie będzie, z tym już chyba każdy mieszkaniec się pogodził. Problemem jest brak kostki brukowej od strony stawów. Obecnie jest tam błoto i nie zapowiada się by ten teren wyglądał tak jak nam obiecane-analogiczne do drugiej strony bloku przy bramie wjazdowej... Sama kwestia drugiej bramy też zostawia wiele do życzenia.

Ogólnie mieszka się dobrze, nie narzekam.

Też przeprowadziliśmy się z BB do Czecho ;)

bielsko-cz...

bielsko

Postów: 44

Data: 12.04.2014; 00:37

Witaj Judi

Fajnie ze odezwal sie jakis mieszkaniec.
Rzeczywiscie, o sprawie drogi nie slyszalem wiele, ale mialem tam przyjemnosc parkowac. Mialbym kilka pytan do Ciebie. Czy jest mozliwosc kontaktu na mail poza forum?

judi21_84

czechowice-dziedzice

Postów: 30

Data: 12.04.2014; 10:25

Może skontaktuj się z zarządem wspólnoty? Tam na pewno znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania. Numer na banerze przy bramie :) Pozdrawiam :)

bielsko-cz...

bielsko

Postów: 44

Data: 12.04.2014; 10:46

Miałem bardziej na myśli ogólne informacje typu wysokość czynszu itp. Pozdrawiam :)

Nowi klubowicze

DzialaMY

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

B259

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.24

Malgorzata

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.03.11

BryskaAgata

cz-dz
w klubie od: 2024.03.07

Alien

Dankowice
w klubie od: 2024.02.26

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 551

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275