Forum

Temat: cb radio.

alek28

czechowice dziedzice

Postów: 122

Data: 04.11.2013; 20:05

witam. wiecie gdzie stroja cb radia w okolicy czechowic? i ile taka usługa kosztuje?

myy

czechowice-dziedzice

Postów: 162

Data: 04.11.2013; 20:42

Ja stroiłam w Norauto, a blizej to w Lontexie Ci to zrobia.

bok

cz-dz

Postów: 570

Data: 04.11.2013; 22:37

Dostrojenie anteny to koszt pewnie ze 20-30 zł , trzeba robić co jakiś czas , oraz przy każdej zmianie anteny czy nawet zmiany miejsca anteny ! Miernik SWR kosztuje ok 30-50zł. wystarczy przeczytać odpowiednią stronę www np. tej

http://www.lincoln.cba.pl/strojenie.html

i mamy gotowe , czas roboty 5-10 minut !

grant

Czechowice-Dziedzice

Postów: 83

Data: 06.11.2013; 21:35

Tylko nie Lontex stanowczo odradzm,stroiłem tam radio i skończyło sie na zakupie miernika SWR.

alek28

czechowice dziedzice

Postów: 122

Data: 07.11.2013; 18:32

dzieki za info.. zrobilem to w nowym elektroniku;-)

komo

czechowice-dziedzice

Postów: 27

Data: 28.07.2015; 16:14

Hej. A czy jest gdzieś w Czechowicach lub okolicy ktoś kto naprawia cb radia?

ASkt

Czechowice Dziedzice

Postów: 92

Data: 28.07.2015; 22:34

dobry serwis w BB
GBX Electronics
Naprawa sprzętu RTV
Adres: Księdza Piotra Skargi 6, Bielsko-Biała
Telefon:33 812 54 91

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 05.08.2015; 09:18

Czy cb radio powinno być traktowane jak tel komórkowy (zajęta dłoń )
a poza tym co można robić a co nie podczas prowadzenia pojazdu .

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 05.08.2015; 10:30

W czasie wprowadzania przepisów zakazujących używania telefonów komórkowych w czasie prowadzenia pojazdu, były interpretowane przepisy dotyczące prowadzenia rozmowy przez radio CB. Niestety, interpretacja była niezbyt pomyślna dla użytkowników CB radia. Używanie jednej ręki do trzymania mikrofonu, rozprasza uwagę kierującego pojazdem w takim samy stopniu, jak trzymanie przy uchu telefonu komórkowego, co jest karane mandatem karnym w wysokości 200zł + 5 punktów karnych.

misci

Czechowice-Dziedzice

Postów: 763

Data: 06.08.2015; 22:46

Za grzebanie w nosie też powinna być kara. W końcu jedna ręka jest zajęta. O zmianie biegów nie wspomnę. Stare baby przecież muszą trzymać się kierownicy obiema rękami żeby ich wiatr zza kierownicy nie wywiał przy 50km/h.
Dużo się tu "specy" nazbierało, a żaden CB-radia nie umie włączyć.
Wyjaśniam więc wszystkim różnicę między CB-radiem, a telefonem komórkowym.
1. CB-radia używam w sposób angażujący jedną rękę przez kilka sekund. Wy stare baby gadacie przez komórkę dużo dużo dłużej.
2. Żeby odebrać rozmowę w CB nie muszę nic robić. Stare baby macają się zaś po kieszeniach chcąc wydobyć swoje cudo techniki.
3. Żeby nadać wiadomość wystarczy chwycić mikrofon i nacisnąć przycisk. Stare baby w tym czasie przeglądają całą książkę telefoniczną i znów im się właściwy kontakt na złość ukrył.
4. Mikrofon CB mogę trzymać nisko i żaden misiek nie zobaczy. Stare baby trzymają telefon przy uchu i nie puszczą cudeńka nawet lecąc w przepaść bo przecież szkoda srajtfona.

Nie ma obowiązku montowania CB-radia. Nikt więc mi nie będzie rozkazywał czy mam mieć czy nie wolno. CB-radio używam jedynie do uzyskiwania informacji o drodze. Prędkości i tak nie przekraczam więc moje CB nie jest antyradarem. Rzadko dotykam gruszki, najczęściej gdy trzeba komuś pomóc. Antenę mam o długości 80cm - starczy. Burak przynajmniej mi jej nie złamie bo nie skojarzy.

P. S. Dla lingwistów. Tak, tak, słowa radio się nie odmienia ale ja lubię odmieniać i co mi zrobicie?

Demolant

tuż obok

Postów: 1390

Data: 07.08.2015; 00:06

Nie chodziło tutaj Misci o to, czy niczym macho trzymasz gruchę przy swoich cojones, żeby miśki nie zobaczyły, czy ciągniesz gruchę do kłapaczki. Chodziło o to czy można, czy nie. Swego czasu, było również sporo różnych rozważań, czy kierowca może jeść w czasie prowadzenia pojazdu oraz czy może palić papierosa. Oba zajęcia, zgodnie z interpretacją, porównywalnie angażują jedną rękę kierowcy, co może doprowadzić do sprowadzenia niebezpieczeństwa na drodze.

bok

cz-dz

Postów: 570

Data: 07.08.2015; 18:34

Tak naprawdę najbardziej niebezpiecznym momentem jest:

znalezienie komórki gdy dzwoni !
skupienie się na jeździe w trakcie rozmowy !
wybranie numeru gdy to my chcemy zadzwonić !

wiem bo już kilka razy się na tym złapałem, pomimo tego że mam zestaw głośnomówiący , to zapomniałem się do niego podłączyć.

generalnie staram się nie odbierać jak prowadzę.

PS. Mam też CB rzadko używam ale jak jest włączone to głownie nasłuch co by wiedzieć czy nie ma jakiegoś korka/wypadku.

misci

Czechowice-Dziedzice

Postów: 763

Data: 08.08.2015; 00:01

No to może do sedna przejdziemy. To czy ręka jest zajęta czy nie przynajmniej dla mnie nie ma żadnego znaczenia. Często manewruję autem kręcąc jedną ręką kilka obrotów kierownicy. Robię to szybciej niż dwoma rękami. Sedno tkwi w rozproszeniu uwagi kierowcy. Nie ma tu znaczenia czy gadam w aucie z pasażerem, czy gadam przez Blue&Me, czy może przez CB. Różnica jest taka, że gruszki CB mogę nie dotykać. Czasem ktoś woła, ja wiem co mu odpowiedzieć, ale jestem na skrzyżowaniu więc nie sięgam po gruszkę. Owszem, odpowiem mu jak mój ruch się ustabilizuje. Jak zechce to posłucha. Spróbujcie tak zrobić z telefonem komórkowym. Przecież bez wybierania głosowego raczej nie oddzwonicie, więc odbieracie w najmniej odpowiednim momencie. Z pasażerem jest łatwiej, bo jak w przypadku CB, można rozmowę przerwać, co mi się dość często zdarza. Jeszcze raz powtórzę. Rozmowa przez CB jest dużo krótsza niż przez komórkę co przekłada się na ograniczony czas zwiększonego ryzyka. Co do interpretacji przepisu to już dawno wiadomo, że podczas prowadzenia pojazdu nie można rozmawiać przez telefon bez zestawu głośnomówiącego. CB zaś telefonem nie jest i basta. Charakter użycia CB jest diametralnie różni się od użycia zwykłego telefonu. Zaryzykuję tezę, że użycie telefonu z zestawem głośnomówiącym jest niebezpieczniejsze niż krótki komunikat przez CB.

A teraz quiz.
Kto z was prowadząc auto cały czas trzyma obie ręce na kierownicy?
Odpowiem pierwszy. Trzymam dwoma rękami kierownicę nie dłużej niż 50% czasu jazdy. Najczęściej trzymam kierownicę na dole lewą ręką i od prawie ćwierci wieku z mojego OC żaden ubezpieczyciel dotychczas nie wypłacił złamanego grosza odszkodowania. Nie dorobiłem się żadnego punktu karnego i nigdy nie zapłaciłem mandatu za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dobranoc.

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 558

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275