Forum

Temat: O pracodawcy..

zenek

czecho

Postów: 6

Data: 14.05.2012; 13:19

Każdy zwolniony przez pracodawce pracownik firmy,czy to ze względu na jego nieuczciwość,pociąg do trunków wyskokowych czy temu podobnych,może bezprawnie publiczne obsmarować publicznie swojego byłego pracodawce,bez konsekwencji,nie ujawniając się,dodając jeszcze coś od siebie.Jak pracodawca ma się przed takimi ludźmi bronic i utrzymać dobre imię firmy?

bulgulator

Czechowice-Dziedzice

Postów: 384

Data: 14.05.2012; 16:24

zenek
Czyżby ten temat wynikał z twojego własnego doswiadczenia ?

zenek

czecho

Postów: 6

Data: 14.05.2012; 17:30

Niestety tak,z własnego doświadczenia i kilku znajomych.Jako drobni przedsiębiorcy nie mamy żadnej linii obrony.Możemy być oblewani pomyjami i nic nie da się z tym zrobić.Pracownicy mają swoje prawa.Pracodawcy żadnych.

parapet

POLSKA Biało Czerwoni

Postów: 76

Data: 15.05.2012; 09:41

Życie zenio,życie.
Można by powiedzieć że strzelasz sobie samobóje hehe!
Pochwal się ilu wylałeś z pracy za L4 wodzu!

c22

Czechowice-Dziedzice

Postów: 18

Data: 15.05.2012; 09:47

zawsze jest tak albo chodzi o kase albo o kobiete .a jesli kogos zwolniles ze wzgledu na picie to twoja sprawa w pracy kazdy ma byc trzezwy a po pracy niech robi co chce to nie czsy komuny ze sprawy zalatwia sie za slaszke

djiud

a co cie to!?

Postów: 203

Data: 15.05.2012; 09:53

Długo jeszcze przedsiębiorca w Polsce będzie określany mianem kapitalisty i złodzieja. Co rusz to nowe regulacje, obowiązki, podatki, kontrole i nic w zamian od Państwa. Pracownik może wszystko, pracodawca nie może nic. Dotyczy to tylko przedsiębiorstw mikro i średnich, bo jak wszyscy wiemy duży może wszystko.

micky

Cz-Dz

Postów: 261

Data: 15.05.2012; 10:18

To że zenek ma takie problemy z byłymi pracownikami nie oznacza, że traktował ich tak a tak...Niejedni nie zdają sobie sprawy z tego, jak ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć pracownika...

Bezrobocie? Gówno prawda, zwykłe lenistwo, wybredzanie i szukanie kolejnej "lepszej" pracy...ta nie bo jest taka, ta nie bo za daleko, ta nie bo za tłoczno, a tamta nie bo za ciepło, bo pilnują żeby się nie opiepszać, bo nie dają wyższej premi, bo nie zatrudnią na cały etat, bo...bo...bo... i ble...ble...ble...

Ilu z Was orientuje się jak ciężko jest utrzymać własny biznes? Ile z tym zwiazanych opłat? Ile gonienia, załatwiania i nerwów?

Ilu z Was docenia swoją pracę? A ilu pracodawcę, o ile oczywiście on docenia Was? Ale z tym docenianiem nie przesadzajcie, szef ma prawo od Was wymagać, opiepszyć Was jak coś zawalicie, poganiać Was i pouczać...

Ps. Moja wypowiedź dotyczy tych mniejszych i średnich firm.

bok

cz-dz

Postów: 570

Data: 15.05.2012; 10:38

wczoraj słyszałem na na naszym pięknym kraju jest chyba coś ok. 66 "opcji" za które państwo może ukarać przedsiębiorcę.

nie liczę już wszystkich opłat jakie trzeba ponosić mając firemke bo w końcu przymusowa płatność to też jakaś forma kary jest.

ale chyba nie jest aż tak ciężko skoro co rusz powstaje jakaś nowa firma :)

micky

Cz-Dz

Postów: 261

Data: 15.05.2012; 11:22

Bo nie sztuką jest założyć własną działalność i tą firmę otworzyć, sztuką jest biznes utrzymać i po... powiedzmy dwóch latach zacząć czerpać z tego zyski

zenek

czecho

Postów: 6

Data: 15.05.2012; 12:05

@parapet
Nie w temacie.Pytałem jakie mam prawa do obrony.

DustDevil

Piekło

Postów: 447

Data: 15.05.2012; 14:00

Idź do prawnika i jego zapytaj.

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3528

Data: 15.05.2012; 15:32

Jeśli na portalu ukazuje się szkalująca Ciebie opinia, nie baw się w poszukiwanie gnojka, oskarż portal. Nie potrafią moderować forum, niech płacą!

zenek

czecho

Postów: 6

Data: 15.05.2012; 16:05

Na szczęście nie na tym portalu zostałem pomówiony.Chodzi mi tylko o to,że gdzie szacunek do pracodawcy,w końcu to na nim spoczywa odpowiedzialność za pracownika i obowiązek zagwarantowania pracownikowi pracy.Byłoby źle jak nikt nie starał by się o prace w tej firmie,ale chętnych jest naprawdę dużo przez opinię panująca lokalnie,a niestety globalnie,dla potencjalnych klientów,jestem nieuczciwy.Prawo polskie nie zabrania pisania opinii o pracodawcy,nawet nikt tego nie weryfikuje.Można lać wodę ile wlezie.

bok

cz-dz

Postów: 570

Data: 15.05.2012; 17:07

@drobnyzuczek a znasz prawo prasowe i zagadnienia związane z portalami, forumami itp.!? user logujący się potwierdza że zapoznał się z regulaminem, a jego posty są jego własnością, portal czy forum daje tylko narzędzie do zapisywania treści i nie odpowiada za wypowiedzi userów. Jedynie co może to przekazać prokuraturze IP z jakiego napisano posta.

polla

cz-dz

Postów: 29

Data: 15.05.2012; 17:48

"Obsmarować" jak to nazwałeś, czyli wyrazić subiektywną opinię może każdy, Ty również, a publiczność wyciągnie wnioski. Kto jest bardziej wiarygodny oceniają "widzowie" bo jest wolność słowa i każdy ma prawo przedstawić swoje racje. Dodatkowo istnieje na publicznych forach coś w rodzaju kontroli społecznej w tym sensie, że jak jeden Cię "obsmaruje" a dziesięciu innych potwierdzi, że jesteś taki kryształowy, to nie musisz się obawiać o własną reputację, chybaże jest inaczej (nikt nie wyrobi sobie opinii na podstawie jednego negatywnego głosu mając dziesięć pozytywnych, chybaże będzie mocno przekonujący, ale to niech już każdy sam oceni). Anonimowo działa każde forum, jest to fundamentalna zasada działania Internetu, co w tym dziwnego? Rozumiem, że to się Tobie nie podoba, kiedy piszą inni, ale nie widzę, żebyś występował pod swoim imieniem i nazwiskiem...

sukienka1986

Goczałkowice

Postów: 19

Data: 15.05.2012; 20:25

Wiele się słyszy o nieuczciwych pracodawcach i takich samych pracownikach. Tak samo jest z żonami i mężami. Łatwo zepsuć komuś opinię a "latka" przylgnie doń na stałe już choćby nie wiem jak próbował to zmienić. Ludzie dla siebie są podli i cieszy ich czyjaś krzywda, dlatego im dłużej będziemy się zastanawiać co powiedzieć, tym większa szansa,że w końcu przemilczymy coś( nie dlatego,że się zdezaktualizowało lecz dlatego,że inne rzeczy mają większą wartość) a to jest najskuteczniejsze lekarstwo na plotke i zniesławienie.
Nie zgadzam się z opiniami,że ludzie mają prawo mówić co im się żywnie podoba. Mają OBOWIĄZEK wiedzieć,że słowo przeciw drugiemu człowiekowi może zniszczyć czyjeś życie. Pozdrawiam.

jaguar

xxxxxxxxxxxx

Postów: 48

Data: 15.05.2012; 20:33

Uważam że trzeba głośno wyrażać swoją opinię co do pracodawców,bo większość z nich oszukuje biednego robola,wykręca go na maksa za marne grosze,a jak chcesz trochu zarobić to 250h trzeba machnąć gdzie jest prawo na nich? Niech nie gadają że mają biedę że muszą tyle odprowadzać,jakbym słyszał tych co handlują na rynku jacy oni to nie biedni,jakoś nikt z nich nie rezygnuje z tego handlu i nie idzie do normalnej roboty

micky

Cz-Dz

Postów: 261

Data: 16.05.2012; 09:37

Polla jak ktoś się uczepi byłego pracodawcy i postawi sobie za cel zniszczenie mu dobrej reputacji, to wierz mi, uda mu się to...co to za problem utworzyć sobie 10 kont? I już masz 10 obrzydliwych opinii na dany temat.

Jaguar, większość z pracodawców oszukuje biednego robola? Przepraszam Cię bardzo, a co robią w dzisiejszych czasach te >robole< jak to ująłeś?
Ja znam bardzo dużo przypadków w których pracownik wyciągnie ile się da z pracodawcy, nawet głupią wodę mineralną ukradnie, nawet papier toaletowy – tak znam takie historie, śmieszne a prawdziwe (tylko nie argumentujcie że robia to bo nie mają za co kupić papieru toaletowego, tym bardziej, że >ten< przypadek wcale nie należał do zarabiających niewiele).

W mojej poprzedniej pracy co chwilę zmieniały się współpracownice – szefowie byli w miarę i one to wykorzystywały, jedna kradła, druga kradła, trzecia w ogóle nie spełniała swoich obowiązków, czwarta była tak wredna do klientów że ustawa tego nie przewiduje. I co? Powstała głupia opinia jacy to muszą być ci szefowie jak wciąz zwalniają kolejne osoby...

Są dobrzy pracodawcy i są źli pracodawcy, ale są też dobrzy pracownicy i ci którym nie dałabym na miejscu zatrudniającego złamanego grosza.

jaguar

xxxxxxxxxxxx

Postów: 48

Data: 16.05.2012; 12:45

Micky: zgadzam się z tobą,że są źli i dobrzy,ale wież mi że ci którzy dobrze zarabiają i pracodawca jest w porządku pilnują sobie roboty.Są wyjątki wśród pracowników, pomimo dobrej sytuacji finansowej potrafią kraść,a jak ich zwolnią to obsmarują pracodawcę,ale to są wyjątki.Większość ludzi na forum dowiaduje się o nieuczciwych pracodawcach,i tym przynajmniej nie wdepuje w bagno.

misieg

Miliardowice

Postów: 1382

Data: 16.05.2012; 13:36

@zenek: skoro Twoja firma jest mała to mało masz tez pracowników i założe się, że masz przypuszczenia co do osoby wylewającej na Ciebie pomyje. Zgłoś naruszenie dóbr osobistych i sprawa niech się toczy. Niech się nikomu nie wydaje, że jest anonimowy w sieci.
Pamiętam sprawe sprzed kilku lat jak jeden z uczniów LO im. Skłodowskiej obsmarował kilka nauczycielek tu na czecho. Reakcja była natychmiastowa. Nie wiem jak się sprawa zakończyła, ale gość nawalił sobie w papiery.

spoko

Czechowice-Dziedzice

Postów: 3429

Data: 07.04.2015; 14:03

http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201309/1379964683_by_RAFALOSKAR_600.jpg

może to powinien widzieć pracodawca

Polarnik

Czechowice Dziedzice

Postów: 118

Data: 07.04.2015; 18:49

Jeżeli ktoś myśli że w Polsce jest sprawiedliwośc to jest w bardzo dużym blędzie Jak jestes biedny to znaczy że jestes uczciwy

wiwien

CzDz

Postów: 17

Data: 10.04.2015; 14:29

@Polarnik: Sugerujesz, że jak ktoś potrafi dobrze zarobić, to jest oszustem? Prędzej powiedziałabym, że jeśli jesteś biedny, to jesteś niezaradny życiowo.

Szymek1234

Czechowice-Dziedzice

Postów: 73

Data: 10.04.2015; 21:13

http://demotywatory.pl/4480126/Lekcja-Ekonomii-%282%29

Może to niektórym otworzy oczy. Trzeba zrozumieć kto w tym państwie jest największym złodziejem.

Osoby wylewające pomyje na pracodawce w moim odczuciu po prosu nie mają pojęcia ile, poza ich wynagrodzeniem kosztują pracodawcę. I nie chodzi mi tu tylko o wartości materialne. Normalny człowiek/pracodawca odczuwa odpowiedzialność za pracownika i jego rodzinę.
Chociaż, nie mówię, jak wszędzie zdarzają się przypadki pozbawione jakichkolwiek skrupułów. I szczerze powiedziawszy takich nie żałuje.

Proponuję wysłać jednemu i drugiemu delikwentowi kontrole z US. Na 100% kompetentne panie doszukają się jakiś nieścisłości w PIT :)

Nowi klubowicze

ffm01462

cz-dz
w klubie od: 2024.04.14

CzDzM

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2024.04.09

DarekK

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.08

Vi21q

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.06

Bandits1921

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2024.04.04

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 689

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 555

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

robek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 275