• 20 października 2010
  • wyświetleń: 1451

Rozegrano mistrzostwa w tarokach

16 października na sali OSP Lipowiec w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się
V Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic w Tarokach,
które zostały zorganizowane w ramach projektu „Taroki-Gra o tożsamość. Cykl turniejów karcianych”.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnej prezentacji kart do taroków, wydanych przez Urząd Miejski w ramach realizacji projektu. Ilustracje do kart stanowią rysunki oraz rzeźby państwa Rozalii i Józefa Szypułów. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową talię.

Po losowaniu stolików rozpoczęły się rozgrywki. Uczestnicy turnieju mieli do pokonania 4 rundy, z czego każda trwała 1 godzinę. W turnieju wzięło udział 60 graczy, w tym 10 zawodników z Czech. Mistrzostwa wygrał pan Mirosław Ślosarczyk z Kóz, II miejsce zajął pan Edward Kućka – wójt gminy Kozy. Na trzecim miejscu zawody ukończył pan Tomas Chrobak z Petrvalda.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut uhonorował najlepszych uczestników pucharami, medalami oraz dyplomami.