Wiadomości

  • 31 października 2008
  • wyświetleń: 1417

Apel: Prowadzę - jestem trzeźwy

W związku z Dniem Wszystkich Świętych, w imieniu ks. Piotra Brząkalika, Duszpasterza Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej, apelujemy o trzeźwość na drogach. Ks. Piotr Brząkalik jako współorganizator kampanii społecznej "Prowadzę - jestem trzeźwy" zachęca kierowców do trzeźwości, a pasażerów do współodpowiedzialności za bezpieczną jazdę.

"Listopad to miesiąc ważnych dla nas dat i przeżyć. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości. To czas dłuższego niż zwykle czasu wolnego.
Będziemy odwiedzać groby bliskich, spotykać się z rodziną, znajomymi, więcej niż zwykle podróżować.Trzeba byśmy, w imię miłości bliźniego, szczególniej zadbali o wspólne bezpieczeństwo na drogach.

Kierowcy - pamiętajcie, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu dla kierującego pojazdem. Gospodarze rodzinnych i towarzyskich spotkań - zadbajcie o trzeźwość i bezpieczne powroty do domów waszych gości. Współpasażerowie rodzinnych podróży - miejcie odwagę wymagać trzeźwości od waszych mężów, ojców, braci kolegów siadających za kierownicę. Wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za bezpieczne podróżowanie.

Niech nam przyświeca to przesłanie: ”Prowadzę, jestem trzeźwy - Jest nas coraz więcej”.

Wszystkich podróżujących w te świąteczne dni, niech św. Krzysztof ma w swoje szczególnej opiece."

Szczęść Boże
Ks. Piotr Brząkalik
Duszpasterz Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej

UM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.