Klub czecho.pl

Zerwane tabu choroby alkoholowej

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

22 października 2008

20 października odbył się pierwszy z trzech wykładów na temat choroby alkoholowej organizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Przewodniczącą Osiedla „Renardowie” oraz z parafią p.w. św. Barbary w ramach Jesiennej Szkoły Profilaktyki. Zajęcia prowadziła Pani Mirosława Góralczyk - doświadczona terapeutka uzależnień z wieloletnim stażem pracy.
Ponieważ prowadząca zajęcia pracowała w palcówkach leczących uzależnienie od alkoholu oraz z rodzinami osób uzależnionych od alkoholu, mogła podzielić się ze słuchaczami praktyczną wiedzą na temat uzależnień. W czasie wykładów panowała bardzo miła atmosfera, sprzyjająca swobodnej dyskusji i rozmowie na temat choroby alkoholowej. Uczestnicy wykładów aktywnie uczestniczyli w zajęciach, mogli też uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W czasie tego dwugodzinnego spotkania, można było usłyszeć dlaczego uzależnienie jest chorobą oraz poznać symptomy świadczące o uzależnieniu, jak również dowiedzieć się o sposobach leczenia alkoholizmu.

W czasie niedzielnych mszy świętych wierni z parafii św. Barbary mogli usłyszeć piękne kazanie przygotowane przez ks. Bartosza Łacka na temat plagi dzisiejszych czasów: alkoholizmu i pijaństwa. Księża zachęcali swoich parafian do uczestnictwa w organizowanych wykładach, aby lepiej poznać problematykę i skuteczniej reagować na problemy alkoholowe.

Kolejny wykład odbędzie się w dniu 27 października i będzie dotyczył współuzależnienia, czyli problemów współmałżonka osoby pijącej. Na trzeci blok tematyczny zapraszamy w dniu 10 listopada. W tym dniu uwaga słuchaczy zostanie zwrócona na problemy dzieci w rodzinie alkoholowej oraz na problem przemocy w rodzinie z problemem alkoholowym.

Wykłady odbywają się w salce obok biblioteki w przyziemiach kościoła p.w. św. Barbary w Czechowicach – Dziedzicach o godz. 19.00.

UM Czechowice-Dziedzice

Powrót

Nowi klubowicze

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Euro90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.09

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 663

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 269