Klub czecho.pl

Kolejne pochwały dla Gminnej Biblioteki

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

6 sierpnia 2008

Wzorem lat ubiegłych Dyrekcja Biblioteki Śląskiej dokonała podsumowania działalności samorządowych bibliotek publicznych w 2007 roku w województwie śląskim.
Podobnie jak w latach poprzednich Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie uzyskała bardzo dobre wyniki działalności. Wskaźnik zakupu nowości wydawniczych osiągnął poziom 18 woluminów na 100 mieszkańców, najwyższy w powiecie bielskim, przy średniej w województwie wynoszącej 6 woluminów. Biblioteka zajęła pierwszą pozycję w agregatowym indeksie aktywności bibliotek powiatu bielskiego, będącym wypadkową wartości wskaźników liczby zakupionych woluminów z budżetu, liczby czytelników oraz udostępnionych materiałów.

W piśmie skierowanym do wójta gminy Bestwina i przewodniczącego rady gminy Bestwina dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. dr hab. Jan Malicki podkreśla profesjonalizm i zaangażowanie kadry bibliotekarskiej w działaniu na polu upowszechniania kultury. Bardzo wysoko oceniana jest również strona internetowa Biblioteki. Rozwój sieci komputerowej, automatyzacja procesów bibliotecznych, katalogi online, to tylko ułamek tego, co swoim czytelnikom mają do zaoferowania wszystkie placówki biblioteczne w gminie.

Biblioteka postrzegana jest w środowisku jako instytucja przyjazna, potrzebna i ciesząca się zaufaniem odbiorców. Wszystkie inicjatywy podejmowane przez wykwalifikowaną kadrę procentują nie tylko dobrymi wynikami działalności, ale przede wszystkim oddaniem, przyjaźnią i szacunkiem swoich czytelników. GBP W Bestwinie polecana jest innym bibliotekom jako wzór do naśladowania, gdyż fachowość pracowników, ich kreatywność i niespożyta energia w realizowaniu ciekawych przedsięwzięć, a zwłaszcza imponujących swoją różnorodnością zajęć dla dzieci i młodzieży zasługują na polecenie i najwyższe uznanie.

gminabestwina.info

Powrót

Nowi klubowicze

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Euro90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.09

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 663

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 270