Klub czecho.pl

Gibson Group nie rezygnuje z Silesii

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

23 lipca 2008

Tom Gibson nie rezygnuje z Silesii. Decyzja o unieważnieniu przetargu na sprzedaż kopalni bardzo go dotknęła. Może wytoczyć ciężkie działa, ale nie chce. Przynajmniej nie teraz. Na razie chce wznowić rozmowy z zarządem Kompanii Węglowej.
- Nie składamy broni - zapowiada Zbigniew Wasilkowski, jeden z dyrektorów Gibson Group International Limited. Wczoraj w siedzibie związków zawodowych Silesii przedstawiciele szkockiego koncernu przedstawili dalsze posunięcia związane z kupnem czechowickiego zakładu.
Przy stole obok związkowców poza Wasilkowskim usiedli drugi dyrektor GGI Bert Stockley oraz Tadeusz Mroziński, reprezentujący interesy firmy z Glasgow w Polsce. Tomowi Gibsonowi przeszkodziły w przyjeździe umówione wcześniej badania kontrolne (w zeszłym roku przeszedł operację serca). W Czechowicach ma pojawić się niebawem.

Szkoci opisali szczegółowo mozolną biurokratyczno-prawną drogę związaną z przetargiem i dwie główne przeszkody, które na niej napotkali. Bert Stockley powiedział, że przez konieczność wprowadzenia korekty w opisie do 4 milionowego wadium (komisja przetargowa miała wątpliwości co do gwarancji jego wniesienia), GGI stracił 2,5-3 miesięcy. Gwarancje zostały zaakceptowane w lutym.

Kolejną przeszkodą była sprawa koncesji na wydobycie węgla. Do marca koncern z Wysp Brytyjskich reprezentowała w Polsce spółka Silesia i to ona miała być beneficjentem koncesji. Następnie miała nią być GGI sp. z o.o. W kwietniu Szkoci usłyszeli, że koncesji nie może otrzymać spółka-córka, a jedynie oddział firmy. Załatwianie procedury prawnej w Szkocji trwało do czerwca. Gibson zdawał sobie sprawę z tego, że data finalizacji sprzedaży była zagrożona. Dlatego oświadczył zarządowi KW, że w nieprzekraczalnym terminie do 30 września podtrzymuje gwarancje bankowe oraz cenę. Przed 30 czerwca firma złożyła wniosek o rejestrację oddziału oraz dokumenty do ministerstw i UOKiK.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Powrót

Nowi klubowicze

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Euro90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.09

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 663

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 269