• 6 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1284

Maj pełen sukcesów dla kajakarzy

W dniach 16-18.05 na torze regatowym „Brdyujście” w Bydgoszczy kajakarze Gwarka Czechowice startowali w Regatach Eliminacyjnych Juniorów i młodzików. Doskonale spisał się Ruczyński Mariusz zajmując pierwsze miejsce w C-1 1000m juniorów młodszych, drugie miejsca zajęli - Werner Anna w K-1 500m juniorek, oraz Jonkisz Bartosz w K-1 1000m juniorów młodszych, trzecie miejsce zajęła Wróbel Katarzyna w K-1 1000m juniorek.

Dzięki osiągniętym wynikom podczas Regat Eliminacyjnych Juniorów Wróbel Katarzyna, Werner Anna oraz Justyna Jurzak (7m K-1 500m Reg. Elim. Jun.) zakwalifikowały się do polskiej reprezentacji kajakarzy startujących w Międzynarodowych Regatach Juniorów i U-23, które odbyły się 23-25.05 w słowackich Piestanach. Werner Anna, w K-4 500m juniorek zdobyła złoto, w K-2 500m juniorek wspólnie z Martą Tracz (Posnania Poznań) wywalczyła srebrny medal . Jurzak – Wróbel, które startowały w drugiej osadzie K-4 500m wywalczyły brązowy medal.

W międzyczasie plany Karola Dobrzyńskiego oraz Joanny Tarasewicz, którzy mieli startować w Międzynarodowym Vltavotynskym Maratonie w Tynie (Czechy), uległy zmianom i awaryjnie (bez przygotowań) wystartowali w 65 Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Zjeździe Kajakowym, - Szczawnica 24-25.05. Bardzo dobrze spisała się Joanna Tarasewicz, która wśród startujących juniorek wywalczyła srebrny medal. Dobrzyński Karol zajął IV miejsce tuż za podium.

Mariusz Ruczyński wraz z klubowym kolegą Bartoszem Jonkisz powołani zostali do reprezentacji Polski kadetów na Międzynarodowe Regaty Kadetów, Mergozzo (Włochy) 30.05-01.06. Ruczyński indywidualnie wywalczył złoty medal w C-1 1000m juniorów mł., natomiast wspólnie z Mateuszem Pieniakiem z Warty Poznań dwa złote medale zdobył w C-2 500m oraz C-2 1000m juniorów młodszych. Bartosz Jonkisz również zdobył trzy złote medale- indywidualnie w K-1 500m juniorów młodszych, oraz w K-4 500m i K-4 1000m juniorów mł.

Dzięki osiągnięciom sportowym kajakarze Gwarka Czechowice-Dz. znaleźli się w Kadrze Narodowej w kajakarstwie klasycznym na drugie półrocze 2008:

Kadra U23: Koźbiał Jakub (88), Postrożny Dawid (89), Bochenek Mateusz (89).
Kadra Juniorów: Werner Anna (91), Wróbel Katarzyna (90), Jurzak Justyna (91), Tarasewicz Joanna (90), Dobrzyński Karol (91), Jonkisz Bartosz (92), Ruczyński Mariusz (92).