• 26 maja 2008
  • wyświetleń: 2853

Czechowiczanin został Mistrzem Europy

Robert Szatanik, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, został w weekend, 24 i 25 maja, Mistrzem Europy w Moo Duk Kwan Tang Soo Do.

Robert walczył w kategorji 70 kg, bowiem w swojej wadze (76 kg) nie było wystarczająco wielu zawodników, by wystartować.

- Moje zadanie było o tyle utrudnione, że byli to zawodnicy szybsi i lżejsi ode mnie. Ale się udało i jest złoto - powiedział po walce.

Medal zdobył dla klubu Fight Club Szatanik również Marian Kapias. Srebrny krążek wywalczył w kategorii do 65 kg (zielone pasy).

Za dwa tygodnie zawodnicy wyjeżdżają wspólnie z klubem Beskid Dragon do Włoch, gdzie odbędą się zawody Pucharu Świata w kick boxingu.