REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 1216

Gdzie studiować, jaki kierunek wybrać?

Gdzie studiować, jaki kierunek wybrać, gdzie poszerzać swoje zainteresowania, gdzie zdobyć zawód, tego wszystkiego można się było dowiedzieć odwiedzając hol Kina „Świt” w piątek 4 kwietnia podczas wystawy ofert edukacyjnych szkół wyższych z całego kraju. Inicjatorem wystawy był Dariusz Srogosz, oraz Miejski Dom Kultury.

- Organizowałem taką wystawę w roku ubiegłym w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica, w roku bieżącym skorzystałem z gościnności Miejskiego Domu Kultury. Zainteresowanie młodzieży jest spore, a i szkoły wyższe zabiegają o studentów, więc na mój apel o udostępnienie informatorów i ulotek nie trzeba było długo czekać.

Odwiedzający MDK uczniowie mogli zapoznać się z ofertami ponad 100 szkół wyższych. Z terenu całego kraju. Należy pamiętać, że powoli wkraczamy w niż demograficzny i ośrodki akademickie są żywo zainteresowane ściągnięciem chętnych do studiowania właśnie na ich uczelniach. Podpowiadając przyszłym studentom, warto zwrócić uwagę, że coraz większym zainteresowaniem, po kilkuletniej passie, cieszą się kierunki politechniczne. Ale wśród ofert na rok akademicki 2008/2009 były i szkoły medyczne, muzyczne, plastyczne, filmowe, a także wyższa Szkoła Policji Szczytnie.

Na miejscu z szerszą ofertą prezentowały się szkoły, które przyjechały do Czechowic-Dziedzic z własnymi stoiskami, to: Kolegium Nauczycielskie z Bielska-Białej, Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, Bielska Wyższa szkoła im. J. Tyszkiewicza, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu.

Zainteresowanie wystawą było duże, to dobrze wróży na przyszłość, być może w kolejnym roku akademickim oferta będzie jeszcze bogatsza a forma prezentacji szersza.

UM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.