• 22 marca 2008
  • wyświetleń: 1896

MRKS rozpoczął rundę od wygranej!

MRKS Czechowice-Dziedzice znakomicie zaprezentował się na inaugurację rundy wiosennej bielskiej okręgówki. W spotkaniu 16. kolejki pokonał Piasta Cieszyn 3:1.

W przerwie kibice, którzy zjawili się na stadionie przy ulicy Legionów, oglądali jedną bramkę. Jej autorem w 11. minucie był niezawodny, grający trener MRKS, Artur Toborek, który po serii podań znalazł się sam na sam z golkiperem gości.

W drugiej części meczu dość długo czechowiczanie nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza zespołu Piasta. Udało się to dopiero w 78. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Artura Toborka z rzutu rożnego przepięknym uderzeniem z woleja popisał się Damian Pokusa, lokując piłkę w samym „okienku” bramki gości. Ten sam piłkarz już dwie minuty później cieszył się ponownie po strzeleniu swojego drugiego gola, tym razem głową.

W doliczonym czasie gry z jedenastki, podyktowanej za rękę Artura Wilczka, do naszej bramki trafił Wojciech Padło.

Cieszą trzy punkty zdobyte na początek rozgrywek, piłkarzom i klubowi życzymy kolejnych sukcesów, których - miejmy nadzieję - ten pojedynek był dobrym zwiastunem. W następnym meczu MRKS zagra z "drugą ekipą" Podbeskidzia.