Klub czecho.pl

Nowy basen konkurencją dla Bielska?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

26 stycznia 2008

Najpóźniej w połowie lutego w Czechowicach-Dziedzicach ruszy kryta pływalnia. Może się ona okazać dobrą propozycją także dla wielu bielszczan.
Nowy basen konkurencją dla Bielska?
Czy czechowicki basen będzie konkurencją dla bielskich pływalni?


Pływalnia przy kompleksie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach powstaje kosztem około 11 mln zł. Z kortów i otwartego kąpieliska, a zimą z dużego lodowiska w tym miejscu już dzisiaj korzystają nie tylko czechowiczanie, ale i sporo osób z Bielska-Białej. Można to poznać po numerach rejestracyjnych parkujących tam samochodów.

– Liczymy, że także z naszej krytej pływalni będą bielszczanie korzystać – mówi Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Czechowicka pływalnia będzie trzecim tego rodzaju obiektem w najbliższej okolicy, po basenie na os. Karpackim oraz na Złotych Łanach w Bielsku-Białej. Obok standardowej niecki pływackiej (12 na 25 metrów) będzie mniejszy basen dla dzieci (12,5 na 16 metrów, największy w całej trójce) oraz trzy baseniki, do tego 60-metrowa zjeżdżalnia.

– Budowa została zakończona, woda jest już nalana, ekipa budowlana przeprowadza ostatnie poprawki – wylicza Stanisław Zagól, kierownik czechowickich basenów.

– W najbliższych dniach nastąpi odbiór techniczny, procedura jest trochę czasochłonna. Chcemy ją przeprowadzić jak najszybciej, aby także ajenci mogli rozpocząć adaptację przygotowanych dla nich pomieszczeń – mówi Adam Leśnik, dyrektor czechowickiego MOSiR.

Na terenie basenu działać będzie kręgielnia z kafejką, kawiarnia „sucha” i „mokra”, dostępna dla osób pływających, a także fitness, solarium, a w podziemiach także siłownia. Wszystkie te atrakcje ruszą wraz z uruchomieniem pływalni, czyli najpóźniej 15 lutego.

– Jedynie otwarcie kręgielni będzie nieco opóźnione. Tory są robione w Czechach na wymiar, producent ma je dopiero dostarczyć. Kręgielnia ruszy więc pod koniec lutego – wyjaśnia Leśnik.

Jest spora szansa, że czechowicka pływalnia odciąży nieco oba bielskie baseny. Tym bardziej, że pod względem cen biletów będzie dla nich stanowiła konkurencję. Indywidualny bilet na basen w Czechowicach-Dziedzicach będzie wprawdzie nieco droższy, niż w Bielsku-Białej – dorośli płacić będą 8 zł za 68 pierwszych minut i 0,15 zł za każdą następną (na Trocliku odpowiednio 6 zł za godzinę i 0,10 zł, w basenie Aquy – 7 zł i 0,7 zł za każde następne rozpoczęte 6 minut).

Ale bilety ulgowe są już w takiej samej cenie, a nawet niższej: w Czechowicach – 4 zł i 0,05 zł, tyle samo na Trocliku, w Aquie już 5 i 0,5 zł. Taniej można za to pływać w weekendy, bo w Czechowicach ceny się nie zmieniają, a bielskie baseny stosują droższe bilety. Na czechowickiej pływalni będzie można skorzystać również z biletów rodzinnych, nieznanych w Bielsku: co najmniej trzy osoby (jeśli dorośli, to para obu płci) płacą 5 zł od dorosłego i 2,5 zł od dziecka, czyli prawie o połowę mniej, niż w stolicy Podbeskidzia.

W pływalni nie trzeba będzie używać czepków, ale długie spodnie kąpielowe będą tam niedozwolone.

www.super-nowa.pl

Powrót

Nowi klubowicze

paula0paulina

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.01.17

Ahaaa

Warszawa
w klubie od: 2021.01.17

AMI15

Chełmek
w klubie od: 2020.12.05

MariaD

Czechowice- Dziedzic
w klubie od: 2020.12.05

Kusiak70

Cieszyn
w klubie od: 2020.11.28

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 659

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266