Klub czecho.pl

MRKS nie dostał prezentu na Święta

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

22 grudnia 2007

Sympatycy lidera ligi okręgowej ze sporymi nadziejami oczekiwali walnego zebrania członków klubu. Frekwencja była duża, ale zainteresowanie władz samorządowych znikome.
Tajemnicą poliszynela jest fakt, że wyniki sportowe piłkarzy MRKS-u są odwrotnie proporcjonalne do sfery finansowo-organizacyjnej klubu. Walne zebranie oraz dyskusja z przedstawicielami czechowickiego samorządu miały pomóc w znalezieniu antidotum na wyjście z kryzysowej sytuacji.

O przebiegu zebrania i jego efektach mówi Kazimierz Polok, prezes zarządu MRKS.: - Rezultat zebrania? Żaden! Spośród 21 radnych, na zebranie przybyło tylko troje. Nie pojawił się burmistrz, ani nikt przez niego desygnowany w zastępstwie. To obrazuje jak bardzo głęboko na sercu leży naszym władzom samorządowym czechowicki sport, a w szczególności piłka nożna. Ja wiem, że to jest specyficzny, przedświąteczny czas, ale żeby burmistrz nie mógł oddelegować na zebranie kogoś w swoim imieniu? Chcieliśmy wspólnie poszukać sposobu na wyjście z trudnej sytuacji, bo w końcu to nie jest mój prywatny klub. Cóż nie udało się.

- Latem bieżącego roku zrobiliśmy wszystko, aby zbudować zespół na miarę naszych aspiracji. To się powiodło, bo drużyna lokuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Jednak wobec braku konkretnych deklaracji wsparcia czeka nas spotkanie z drużyną i rozmowa z piłkarzami o nowych warunkach, na których będą kontynuować grę w naszym klubie. Liczymy się z odejściem czołowych zawodników. Na razie mamy deklarację ze strony Jacka Łaszczoka, prezesa honorowego klubu, wyrównania zaległości wobec zawodników. A co dalej? Czechowice-Dziedzice to 43-tysięczne miasto, mamy jeden z najładniejszych, o ile nie najładniejszy obiekt na Podbeskidziu i zasługujemy na grę w IV lidze. Wygląda jednak na to, że marzenia o występach w tej klasie rozgrywkowej trzeba odłożyć w czasie.

sportowebeskidy.pl

Powrót

Nowi klubowicze

AMI15

Chełmek
w klubie od: 2020.12.05

MariaD

Czechowice- Dziedzic
w klubie od: 2020.12.05

Kusiak70

Cieszyn
w klubie od: 2020.11.28

kate40

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.11.26

Babi00

Warszawa
w klubie od: 2020.11.22

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 659

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266