Klub czecho.pl

Najlepiej smakował placek z rabarbarem

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

30 października 2007

W Gminnym Ośrodku Kultury w Porąbce 25 października odbył się finał VI edycji powiatowego konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo”, Konkurs ten zorganizowało bielskie Starostwo Powiatowe oraz działające przy Śląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Stowarzyszenie Doradztwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich „Postęp”.
W tym roku w konkursowe szranki stanęło 33 uczestników – 32 Koła Gospodyń Wiejskich oraz Zespół Regionalny „Jaworze”. Wiodącym tematem była , mimo że już jesień, „wiosna w kuchni”, co dało się odczuć tak w przygotowaniu różnych potraw, jak i wystroju stołów. Wybór tych najlepszych potraw nie był łatwy, bowiem wszystko smakowało wyjątkowo, cieszyło oko i podniebienie.

Po długich obradach komisja postanowiła przyznać nagrody w pięciu kategoriach, zgodnie z regulaminem konkursu a nagrody wręczali przewodniczący Rady Powiatu Bielskiego Roman Migdał i starosta Andrzej Płonka. Starosta podkreślił, że Starostwo Powiatowe nie będzie ustawało w promowaniu kulinarnego dziedzictwa naszego powiatu, tak wspaniale rozwijanego przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W uroczystości udział wzięli także wicestarosta Mirosław Szemla, członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu bielskiego, radni Rady Powiatu Bielskiego i Gminy Porąbka oraz licznie reprezentowani przedstawiciele mediów lokalnych.

W konkursie brały udział również przedstawicielki bestwińskich Kół Gospodyń Wiejskich. Najbardziej smakował placek z rabarbarem upieczony przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kaniowa i przyniósł jego twórczyniom I miejsce w kategorii „Ciasta”. W kategorii dania gorące przyznano wyróżnienie dla KGW Janowice za nadziewane roladki z kurczaka. W kategorii produkt przyznano wyróżnienie dla KGW Bestwina za sałatkę pod pierzyną.

gminabestwina.info

Powrót

Nowi klubowicze

Biznespl

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.02.23

Tomaszex

Brak
w klubie od: 2021.02.17

Mila1990

x
w klubie od: 2021.02.01

Texuss_pro

Zabrzeg
w klubie od: 2021.01.31

parapa01

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.01.31

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 661

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266