Klub czecho.pl

Fotoradar dla Straży Miejskiej?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

28 września 2007

Komisja Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach zawnioskowała o wprowadzenie do budżetu gminy na 2008 r., w wydatkach majątkowych Straży Miejskiej, zakupu fotoradaru. Wniosek ten został przegłosowany podczas posiedzenia Komisji w dniu 14 września br. W spotkaniu uczestniczył komendant Straży Miejskiej – Mirosław Janko, oraz przedstawiciel firmy zajmującej się sprzedażą fotoradarów, który dokonał prezentacji sprzętu.
- Wielu mieszkańców naszej gminy zgłasza Straży Miejskiej interwencje w sprawie przekraczania dozwolonej prędkości pojazdów, a efektem zbyt szybkiej jazdy są wypadki drogowe, w tym niestety i śmiertelne. W związku z tym, należałoby się zastanowić nad zakupem fotoradaru w roku 2008. Najlepszym fotoradarem byłoby urządzenie montowane w samochodzie. Koszt zakupu takiego fotoradaru wraz z urządzeniem do obróbki zdjęć to kwota rzędu 180 tys. zł - poinformował radnych komendant Straży Miejskiej – Mirosław Janko.

Przepisy prawa nie upoważniają SM do zatrzymywania pojazdów, chyba, że są to wspólne patrole z policją. Strażnicy mogą jednak rejestrować kamerą wykroczenia drogowe i na podstawie zdjęć, które są dowodem, wystawiać piratom drogowym mandaty oraz ściągać punkty karne.

Fotoradar do zabudowy w samochodzie, wykonuje pomiar prędkości bez wymogu zatrzymywania samochodu. Przy przekroczeniu przez przejeżdżający samochód nastawionej prędkości granicznej, fotoradar automatycznie wykonuje zdjęcie pojazdu wraz z zarejestrowaną prędkością, datą i czasem pomiaru, miejscem pomiaru z obowiązującym limitem prędkości, tablicą rejestracyjną i twarzą osoby kierującej pojazdem. Zarejestrowane zdjęcia przenoszone są do komputera, na którym przy pomocy odpowiedniego oprogramowania są opracowywane i archiwizowane. Oprogramowanie umożliwia automatyczny wydruk powiadomień właściciela pojazdu o popełnionym wykroczeniu, wezwań dla sprawcy wykroczenia, karty PRD (punkty karne) i mandatów karnych, a docelowo przewidziano możliwość automatycznego pobierania informacji z bazy danych CEPiK.

UM Czechowice-Dziedzice

Powrót

Nowi klubowicze

Marzyciel_94

Czechowice- Dziedzic
w klubie od: 2021.01.22

A11

Czechowice- Dziedzic
w klubie od: 2021.01.22

FrJ

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.01.20

qwerty1

Czechowice
w klubie od: 2021.01.19

ASZ

Czechowice- Dziedzic
w klubie od: 2021.01.19

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 659

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266