Klub czecho.pl

Posprzątaj po swoim psiaku!

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

4 września 2007

W biurze podawczym Urzędu Miejskiego i Komendzie Straży Miejskiej wydawane są mieszkańcom tzw. psie pakiety, za pomocą których można posprzątać po swoim pupilu.
− Wedle prawa, sprzątanie odchodów po swoim psie jest obowiązkowe − tłumaczy Bernadetta Klimek, naczelnik wydziału ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim. − My jednak nie chcemy karać, ale przekonywać, wyrobić w mieszkańcach nawyk sprzątania po psiakach. Często robią to, gdy wyjeżdżają np. na wakacje do kurortów, ale niestety nie w swoim mieście. A przecież wszyscy chcemy żyć w czystości, chcemy, by dzieci na podwórku bawiły się w higienicznych warunkach − mówi naczelnik.

Dlatego wydział ochrony środowiska przygotował kampanię informacyjną z przewodnim hasłem: „Pokaż klasę, posprzątaj po swoim pupilku”. Specjalne duże plakaty są wywieszane w urzędach, szkołach i na słupach ogłoszeniowych. Przede wszystkim zakupiono tysiąc zestawów do sprzątania; na każdy składa się torebka, łopatka i rękawiczki.

W siedzibach straży i urzędu każdy właściciel zarejestrowanego zwierzęcia może za darmo otrzymać dziesięć takich kompletów. Podobne psie pakiety można nabyć małym kosztem w sklepach zoologicznych. We wrześniu Urząd Miejski ma postawić w mieście dziesięć specjalnych koszy na psie odchody.

Jak zapewnia Mirosław Janko, komendant straży miejskiej, funkcjonariusze będą oswajać mieszkańców z obowiązkiem sprzątanie po pupilach. − Będziemy upominać. Jeżeli ta sama osoba będzie jednak ciągle ignorować przepisy, może „liczyć” na 100-złotowy mandat − informuje.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Powrót

Nowi klubowicze

Bonaa

Dankowice
w klubie od: 2021.06.17

Bonaamide

Dankowice
w klubie od: 2021.06.17

aneta215

Dankowice
w klubie od: 2021.05.24

Jama

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.05.07

Petryfikator

Kaniów
w klubie od: 2021.05.01

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 667

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 314

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270