Klub czecho.pl

Policja i bezpieczna droga do szkoły

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

3 września 2007

Śląscy policjanci od poniedziałku prowadzą działania kontrolno – profilaktyczne "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze poprzedzili akcję lustracją dróg w rejonach przyszkolnych.
Podobnie jak w latach ubiegłych od dzisiaj dodatkowe patrole policji będą towarzyszyć najmłodszym rozpoczynającym rok szkolny. Aby zapobiec wzrostowi wypadków i kolizji z udziałem dzieci i młodzieży, szczególnie w okolicach szkół patrole “drogówki” będą dbać o zapewnienie bezpieczeństwa uczniom zarówno w drodze do jak i ze szkoły.

Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na zachowania osób dowożących dzieci do szkół, w rejonach, gdzie występuje wzmożony ruch pojazdów. Bardzo często bowiem to sami rodzice i opiekunowie dopuszczają się rażących wykroczeń, stwarzając realne zagrożenie dla swych podopiecznych. Policjanci przeprowadzą również zajęcia, podczas których jeszcze raz przypomną dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zakończenie akcji planowane jest na 14 września.

Ciekawą akcję profilaktyczną pod kryptonimem „Nareszcie dzwonek”, realizowaną w dnia od 3 do 5 września br. przygotowali mikołowscy policjanci. Celem jej jest przeprowadzenie w powiecie mikołowskim spotkań z młodzieżą, w trakcie których policjanci zapoznają najmłodszych z sytuacjami stanowiącymi zagrożenia dla ich życia i zdrowia oraz sposobami, które pozwalają na uniknięcie takiej sytuacji.

Zajęcia będą obejmować także zapoznanie słuchaczy z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz odpowiedzialności nieletnich w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Zaprezentowanie młodzieży tych zagadnień ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i nawyków, dzieci i młodzieży mających bezpośredni wpływ na ich szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

KWP w Katowicach

Powrót

Nowi klubowicze

Jama

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.05.07

Petryfikator

Kaniów
w klubie od: 2021.05.01

Ewellina

Bestwina
w klubie od: 2021.04.21

sylwiha112

Bielsko-Biała
w klubie od: 2021.04.17

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 665

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 298

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270