Klub czecho.pl

Mistrzynie Polski z Kaniowa

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

31 sierpnia 2007

Powiat bielski od lat szczyci się drużyną kajak – polo UKS SET Kaniów. To widowiskowa choć jeszcze mało nagłaśniana dyscyplina sportu. Drużyny kajakarzy w specjalnie przygotowywanych kajakach wymieniając między sobą piłkę mają za zadanie wrzucić ją do bramki przeciwnika zawieszonej na wysokości ponad 2 metry. Mecze zwykle są zacięte, zawodnicy wykonują efektowne akrobacje na wodzie.

Warto wybrać się na jedyny taki akwen w naszym powiecie do Kaniowa (kąpielisko na żwirowni) i zobaczyć w akcji... mistrzynie Polski. Zawodniczki UKS SET Kaniów obroniły tytuł mistrzyń Polski na zawodach w Rzeszowie wygrywając z drużyną z Choszczna 6 : 5. Brawo dla zawodniczek, gratulacje dla pani trener Katarzyny Pilarz.

Na tych samych mistrzostwach Polski męska drużyna z Kaniowa zdobyła zaledwie (?) brązowy medal przegrywając w półfinale z zespołem z Leśnej 2 : 4. Utytułowanym zawodnikom również gratulujemy, życząc w przyszłym roku powtórzenia sukcesu swoich klubowych koleżanek.