Klub czecho.pl

Stachursky zachęca do badań i bierze udział w akcji "Bo chcę żyć"

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

10 października 2020, aktualizacja: 11 października 2020, 18:00

W połowie września ruszyła akcja społeczna "Badam się! Bo Chcę Żyć" zachęcająca Polaków do przeprowadzania badań profilaktycznych, diagnostycznych czy też wizyt kontrolnych. Jedną ze znanych osób, które wsparły akcję, jest czechowiczanin, Jacek Stachursky.
Stachursky zachęca do badań i bierze udział w akcji "Bo chcę żyć"
Stachursky zachęca do badań i bierze udział w akcji "Bo chcę żyć" · fot. https://bochcezyc.pl


- Rok 2020 to czas nieustających wyzwań. Pandemia koronawirusa zmieniła to jak funkcjonujemy na co dzień, od całkowitego "lockdownu", po nową normalność, w której stosowane obostrzeń sanitarnych i dystansu społecznego staje się nawykiem, stylem życia. Solidarni, bezpieczni, ale czy na pewno zdrowi? - pytają organizatorzy akcji na stronie internetowej.

- Stwierdziliśmy, że nie możemy czekać dłużej, każdy dzień, każdy tydzień ma znaczenie dla wielu pacjentów z chorobami nowotworowymi, kardiologicznymi, cukrzycą. Otrzymaliśmy bardzo pozytywny odzew od wielu osób i instytucji, które chciały się zaangażować w kampanię, za co bardzo dziękujemy - mówi Marek Kustosz, Prezes Instytutu Człowieka Świadomego.

Kampania ma na celu przede wszystkim zwiększenie uczestnictwa w badaniach profilaktycznych i diagnostycznych oraz niezbędnych konsultacjach medycznych wśród polskiego społeczeństwa, poprawę wczesnej wykrywalności chorób cywilizacyjnych oraz możliwości skutecznego leczenia oraz wywieranie oddolnego, pozytywnego wpływu na system ochrony zdrowia w celu większej dostępności i poprawy funkcjonowania i dostępności placówek medycznych.

- Możemy powiedzieć, że mamy do czynienia z lockdownem psychicznym, spowodowanym szerzącymi się negatywnymi informacjami w mediach, które nagłaśniają pojedyncze przypadki i ogniska np. w szpitalach, wręcz epatują złymi informacjami, a okazuje się, że sprawa dotyczy jednego, dwóch szpitali, jednak sposób przedstawienia w mediach stwarza wrażenie że nie ma nic gorszego obecnie niż szpital. Trzeba jasno sobie powiedzieć, że rok temu o tej porze nikt z nas nie słyszał o pandemii, i nikt się do niej nie przygotowywał, było to dla nas wyzwaniem, potrzeba było czasu aby się odpowiednio przeorganizować. Stworzyliśmy odpowiednie środki ochrony i bezpieczeństwa, każdy pacjent ma mierzoną temperaturę, obowiązuje noszenie maseczek, dezynfekcja dłoni, podobnych procedur przestrzegają lekarze - informuje prof. Przemysław Leszek, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na jej stronie internetowej oraz Facebooku.

mp / czecho.pl, źródło: materiały prasowe

Powrót

Nowi klubowicze

kate40

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.11.26

Babi00

Warszawa
w klubie od: 2020.11.22

salvis

Kraków
w klubie od: 2020.11.10

inwestorzy87

szczecin
w klubie od: 2020.10.30

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 658

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266