Klub czecho.pl

Dywaniki do samochodu - jakie wybrać?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

29 września 2020, 9:42

Dywaniki samochodowe to jeden z pierwszych elementów wyposażenia, jakie warto zakupić w przypadku nowego auta. Pozwalają one skutecznie chronić oryginalną wykładzinę przed zamoczeniem i zabrudzeniem, a modele z gumy doskonale sprawdzają się w czasie zmiennej pogody.
Dywaniki do samochodu - jakie wybrać?
fot. BLACKDAY / Shutterstock.com


Nie ważne, czy potrzebne Ci dywaniki Audi, Skoda, Opel, BMW, czy do innego modelu samochodu. Wystarczy, że wybierzesz dywaniki dopasowane do swojej marki.

[h]Rodzaje dywaników do samochodu[/h]

Dywaniki do samochodu można podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, a także na model samochodu, do którego będą pasowały. Ze względu na materiał wyróżniamy:

  • dywaniki welurowe - idealne do eleganckich samochodów i limuzyn ze względu na estetyczny wygląd oraz dokładne wykonanie. Dywaniki tego typu sprawdzą się jednak głównie w okresie wiosenno-letnim, kiedy można liczyć na słoneczną pogodę. Dlaczego? Welur bardzo szybko chłonie wilgoć i po zamoczeniu wymaga częstego suszenia, co nie jest zbyt praktycznym rozwiązaniem.
  • dywaniki gumowe - najczęściej wybierany model, który wyróżnia się największą funkcjonalnością. Model gumowy jest wyjątkowo trwały oraz chroni oryginalną wykładzinę przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Użytkownicy cenią sobie łatwe czyszczenie dywaników gumowych, ponieważ wystarczy je opłukać pod bieżącą wodą i wysuszyć.


[h]Dywaniki Skoda, Audi, Opel, Peugeot, BMW i inne - wybierz model dla siebie[/h]

Zakup dywaników do samochodu wiąże się z koniecznością dopasowania ich do modelu auta. Inne będą dywaniki Skoda, a inne przykładowo dywaniki Audi, Opel lub Peugeot. Nie musisz jednak obawiać się zakupu przez Internet, ponieważ jeśli dobrze wybierzesz model pojazdu, dotrą do Ciebie dywaniki dopasowane do Twoich potrzeb.

Dodatkowo w sprzedaży dostępne są dywaniki korytkowe o wyższych krawędziach, które zapobiegają wylewaniu się wody podczas manewrowania pojazdem, a także dywaniki płaskie. Te drugie z kolei wymagają częstego wylewania wody, aby uniknąć zalania oryginalnej wykładziny. Są jednak bardziej eleganckie, a w sprzedaży można znaleźć wiele interesujących, nowoczesnych wzorów do wyboru. Jednocześnie warto pamiętać, że zakupy w sklepie internetowym zazwyczaj są tańsze.
Źródło zdjęcia:
BLACKDAY / Shutterstock.com

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266