Klub czecho.pl

Jak urządzić małą łazienkę w bloku?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

25 września 2020, 22:50

Łazienka o małym metrażu w mieszkaniu to duże wyzwanie aranżacyjne. W jaki sposób urządzić pomieszczenie, aby było funkcjonalne, wygodne, a przy tym stylowe? Poznaj sprawdzone porady na urządzenie małej łazienki w bloku.
1. Wanna czy brodzik?
2. Powiększ optycznie przestrzeń
3. Odpowiednie oświetlenie

[h]Wanna czy brodzik?[/h]

Łazienka powinna być przede wszystkim użyteczna, dlatego też należy ją wyposażyć w niezbędne sprzęty sanitarne oraz meble. Poza obowiązkowym sedesem, bardzo istotnym elementem wyposażenia jest też odpowiednie miejsce do kąpieli. Na co się zdecydować - wannę czy prysznic? Oba rozwiązania mają swe zalety. Za prysznicem z brodzikiem przemawia przede wszystkim to, że zajmuje on niewiele miejsca. Jest to więc praktyczne rozwiązanie w przypadku najmniejszych pomieszczeń. Nie znaczy to jednak, że w małej łazience nie można sobie pozwolić na wannę! Sprawdzeni producenci, tacy jak firma Excellent wanny dostarczają w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. W asortymencie renomowanej marki znaleźć można więc praktyczne, niewielkie modele, które z powodzeniem zmieszczą się w niewielkich pomieszczeniach. Nawet mała wanna pozwala na luksus długiej, pachnącej kąpieli. Jest też szczególnie przydatna w domu z małymi dziećmi, dla których kąpiele to po prostu dobra zabawa.

[h]Powiększ optycznie przestrzeń[/h]

Przestrzeń niewielkiej łazienki można urządzić w taki sposób, aby optycznie wydawała się większa. Do tego celu doskonale sprawdzają się rozmaite dodatki i akcesoria. Duże lustro to nie tylko element, który skutecznie wizualnie powiększy pomieszczenie, ale jest wysoce funkcjonalne. W niewielkich łazienkach sprawdzają się jasne barwy, dlatego najlepiej zainwestować w kafelki utrzymane w białej, beżowej albo innej jasnej kolorystyce. Dobierz do nich fugę w identycznym kolorze, co pozwoli uzyskać wrażenie jednolitej płaszczyzny. Jeśli chcesz, aby pomieszczenie wydawało się wyższe, ściany pomaluj lateksową farbą w jasne pionowe pasy.

[h]Odpowiednie oświetlenie[/h]

Bardzo ważne jest też właściwe oświetlenie. To obowiązkowy element wyposażenia, który jest nie tylko użyteczny, ale również pozwala odpowiednio kreować przestrzeń. Polecanym rozwiązaniem są halogeny o regulowanym natężeniu światła, jak również nowoczesne oświetlenie LED-owe. Listwami LED można podświetlić podwieszany sufit, brzegi mebli oraz zakamarki lub wnęki. Koniecznie zamontuj również oświetlenie nad lustrem. Dzięki kilku punktom oświetleniowym pomieszczenie wyda się większe, z kolei ciepła barwa światła sprzyja relaksowi i odprężeniu w łazience.

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266