Klub czecho.pl

Ekologiczne domy w okolicach Wrocławia. Gdzie znaleźć dom na sprzedaż nad jeziorem?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

4 września 2020, 15:17

Domy w okolicach Wrocławia są nabywane nie bez powodu. Wojewódzka stolica zapewnia atrakcyjne miejsca pracy i daje dostęp do szerokiej oferty oświatowej i kulturalnej. Jak każde wielkie miasto niekoniecznie jest przy tym wymarzonym miejscem do życia. W mieście trudniej o czyste powietrze i ciszę niezbędną do efektywnej regeneracji organizmu po codziennych wyzwaniach.
Właśnie dlatego właściciele mieszkań we Wrocławiu często wystawiają swój dom na sprzedaż i poszukują nieruchomości poza granicami miasta. Co ciekawe, coraz częściej o ostatecznym zakupie nowego domu decydują również względy ekologiczne. Warto pamiętać, że ekologia nie oznacza przy tym rezygnacji z technologii. Wręcz przeciwnie. Te dwa zagadnienia doskonale ze sobą współgrają.

System odzyskiwania deszczówki to ważny walor domów na sprzedaż pod Wrocławiem.
Ilość opadów w Polsce być może nie zapewnia odpowiednich warunków dla rolnictwa. Jednak z punktu widzenia gospodarstw domowych jest całkowicie satysfakcjonująca. Z tego względu systemy odzyskiwania deszczówki cieszą się w ostatnich czasach dużym powodzeniem.

Wodą deszczową nie jesteśmy w stanie zastąpić wody pitnej, a także tej, której używamy do mycia naczyń, kąpieli czy gotowania. Jednak z powodzeniem można ją wykorzystywać do podlewania ogrodu, prania i czynności porządkowych. Deszczówka doskonale wpływa na rośliny i jest dla nich zdrowsza niż woda płynąca w naszych kranach. Nie powoduje również osadzania kamienia na częściach pralki lub innych sprzętach sanitarnych.

W domach w okolicach Wrocławia ceni się także ogrzewanie podłogowe.
Ogrzewanie podłogowe było niegdyś wybierane wyłącznie ze względów estetycznych. Kojarzyło się także z luksusem i komfortem. W tym momencie inwestorzy z Wrocławia decydują się na nie także ze względu na energooszczędność. Ogrzewanie podłogowe nie wysusza powietrza tak jak tradycyjne grzejniki. Dzięki temu można ograniczyć ilość obecnych w powietrzu roztoczy. Jest również cenione przez alergików, ponieważ nie opiera się na konwekcji ciepła i związanym z nią ruchem kurzu.

Osoby poszukujące domów w okolicach Wrocławia szczególnie przychylnie patrzą na nieruchomości, w których ogrzewanie podłogowe połączone jest z systemem rekuperacji i pompą ciepła. Dzięki tym technologiom powietrze może być dodatkowo filtrowane, a ciepło oddawane z powrotem do otoczenia.

[h]Wrocławiacy lubią bezawaryjność, jaką zapewnia bezzłączowy system instalacji wodnej.[/h]

Zdarzyło Ci się kiedyś zalać mieszkanie sąsiadowi? Rury wodno-kanalizacyjne nie biegną wyłącznie pionowo. Muszą być doprowadzone do każdego kranu, zmywarki, pralki czy ubikacji. Pęknięta rura może oznaczać konieczność przeprowadzenia generalnego remontu i pociągnąć za sobą koszty idące w dziesiątki tysięcy złotych.

Tymczasem instalację wodną można poprowadzić w sposób bezzłączowy. System rur o odpowiedniej elastyczności ma wtedy budowę jednego, spójnego modułu. Jedyne miejsca, w których kiedykolwiek może dojść do awarii, znajdują się na przyłączach w poszczególnych pomieszczeniach. W ten sposób można ograniczyć ryzyko usterki niemal do zera.

[h]Czy pod Wrocławiem można znaleźć energooszczędne domy w atrakcyjnej lokalizacji?[/h]

Znalezienie domu w okolicach Wrocławia, w którym będą zastosowane wszystkie powyższe technologie, graniczy z cudem. Z tego względu wiele osób decyduje się pójść w tym względzie na częściowy kompromis. W ostatnich miesiącach na mapie podwrocławskich inwestycji deweloperskich pojawił się jednak pewien jasny punkt, który może wpłynąć na decyzje podejmowane przez kolejnych inwestorów. Chodzi o Przystań pod Lasem nieopodal Chrząstawy Wielkiej.

Atrakcyjne osiedle domów w zabudowie bliźniaczej i jednorodzinnej nie tylko oferuje nabywcom dostęp do systemu rekuperacji, pompy ciepła, ogrzewania podłogowego, systemu odzyskiwania deszczówki i systemu bezzłączowej instalacji wodnej. Deweloper zadbał także o nasadzenia na terenie inwestycji drzew tlenowych produkujących o wiele więcej tlenu i pochłaniających więcej dwutlenku węgla niż gatunki drzew typowe dla Polski.

Co najlepsze, Przystań pod Lasem powstaje nad samym brzegiem malowniczego jeziora i zapewnia dostęp do prywatnej plaży. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się także atrakcyjne lasy mieszane pełne dróg rowerowych i spacerowych. Dla osób szukających ekologicznej nieruchomości w pięknej okolicy jest to więc okazja, której się nie przepuszcza.

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266