Klub czecho.pl

Rusza informatyzacja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

2 września 2020, 12:24

Rozpoczęła się informatyzacja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, która wymierne korzyści przeniesie zarówno małym pacjentom oraz ich rodzicom, jak i dziecięcej placówce medycznej.
szpital pediatryczny
Rusza informatyzacja Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Proces informatyzacji Szpitala Pediatrycznego rozpoczęto od zakupienia odpowiedniej infrastruktury teletechnicznej w postaci serwera, systemów ochrony sieci i specjalnych przełączników. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego koszt tego zakupu wyniósł 399 602 zł. Obecnie trwa przetarg dotyczący dostarczenia szpitalowi odpowiedniego oprogramowania, a wkrótce ruszy przetarg na zakup sprzętu komputerowego. Zaopatrzenie dziecięcej placówki medycznej w fachową infrastrukturę, programy oraz urządzenia zakończy pierwszą fazę informatyzacji. Potem przyjdzie czas na przeszkolenie szpitalnego personelu. Finałem, który najprawdopodobniej nastąpi w przyszłym roku, ma być pełne wdrożenie systemu e-zdrowie.

- Obecnie funkcjonuje u nas e-recepta i e-skierowanie, ale e-zdrowie to dużo więcej, bo to także możliwość wystawiania i archiwizowanie dokumentacji medycznej wraz z wewnątrzszpitalnym obiegiem wyników badań, jak i możliwość elektronicznej rejestracji. Wprowadzenie tego systemu z punktu widzenia szpitala przyniesie oszczędność czasu, pracy oraz miejsca przeznaczanego obecnie na archiwizowanie dokumentacji medycznej, której powstaje u nas naprawdę wiele. Ale korzyści odczują również pacjenci i ich rodzice - mówi Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

- Po pierwsze, możliwa będzie elektroniczna rejestracja na wizytę w przyszpitalnych poradniach oraz rezygnacja z niej, jeżeli z jakiś przyczyn przybycie dziecka do poradni będzie niemożliwe. Po drugie, uprawnione osoby będą miały wgląd do naszej dokumentacji medycznej. Więc jeśli nasz pacjent trafi na przykład do kliniki czy innego szpitala, zajmujący się tam nim lekarz będzie mógł błyskawicznie sprawdzić na co i jak był u nas leczony oraz jakie schorzenia u niego zdiagnozowaliśmy. Rodzicom oszczędzi to przyjazdu do nas po kopie dokumentacji medycznej. Oczywiście, jeżeli pacjenci lub ich opiekunowie będą potrzebowali takiej dokumentacji w formie papierowej, to zawsze ją w naszym szpitalu otrzymają - dodaje dyrektor.

mp / czecho.pl, źródło: Szpital Pediatryczny

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266