Klub czecho.pl

Gdzie można usunąć za darmo zaćmę?

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

7 września 2020, 11:50

Artykuł sponsorowany:

Podczas gdy kolejki na operację zaćmy w Polsce są coraz dłuższe, tuż obok - 2,5 km od granicy, można to zrobić szybko i za darmo. Jak?
Těšín Medic ClinicUsunięcie zaćmy zajmuje ok. 20 minut. Kwalifikację i operację można wykonać w ciągu jednego dnia, co dla seniorów ma znaczenie. Nie muszą chodzić po szpitalnych korytarzach i czekać w absurdalnie długich kolejkach na swoją kolej. Wystarczy skorzystać z możliwości jakie daje ustawa transgraniczna. Pacjent usuwa zaćmę w przygranicznej klinice Těšín Medic Clinic i może zdecydować się na soczewkę na NFZ (za 0 zł) lub dopłacić do soczewki premium.

Klinika w Czeskim Cieszynie jest blisko, pracuje w niej wyłącznie polski personel lekarski i pielęgniarski, a wszelkie formalności związane ze zwrotem kosztów biorą na siebie nasi specjaliści - tłumaczy Joanna Sobka, Dyrektor ds. administracyjnych z TMC.

W praktyce wygląda to tak, że pacjent przyjeżdża do nas na określoną godzinę, jest kwalifikowany i przygotowywany do zabiegu. Staramy się, by każdy miał wystarczający czas na rozmowę z lekarzem i konsultację wyboru wszczepianej soczewki. To ważna decyzja, bo podejmujemy ją raz na całe życie. Po około dwóch tygodniach pacjent wraca do nas na kontrolę i zazwyczaj operację zaćmy na drugim oku. Dzięki temu ograniczamy ilość przyjazdów i długość pobytu w klinice. Stawiamy na komfort i bezpieczeństwo pacjentów - opowiada Joanna Sobka.

Pamiętajmy, że zaćmę można usunąć tylko operacyjnie. Ważne jest więc, aby świadomie podjąć decyzję o wyborze odpowiedniej soczewki. Klinika w Czeskim Cieszynie umożliwia dopłatę do soczewek wykonanych w wyższej technologii (już od 349 zł). Dzięki temu pacjent nie tylko usuwa zaćmę, lecz także może skorygować aktualną wadę wzroku i uwolnić się od okularów.

Niestety w Polsce w ramach zabiegu refundowanego nie możemy dopłacić do nowoczesnej soczewki. W szpitalach wszczepiane są jedynie soczewki jednoogniskowe. Pacjent musi więc nadal na co dzień używać okularów lub zakładać je do czytania i do pracy przy komputerze.

Jak skorzystać z szybkiej i darmowej operacji zaćmy? Wystarczy umówić się na zabieg w TMC pod numerem +48 690 412 288. Czas oczekiwania to ok. 2 tygodnie. Pacjent nie musi się martwić formalnościami. Całą dokumentację i kontakt z NFZ bierze na siebie Klinika.

Těšín Medic Clinic to renomowana polska klinka, od 5 lat operująca zaćmę polskim pacjentom. Jest blisko, bo tuż przy granicy. Klinika znana jest także z dużego nacisku na bezpieczeństwo sanitarne, co ważne jest szczególnie w czasie Covid-19.

Szybki kontakt z doradcą TMC: +48 690 412 288
Więcej informacji na https://www.tesinmc.pl/

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266