Klub czecho.pl

Tomaszówka wybrała przewodniczącego

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

28 czerwca 2007

We wtorek 26 czerwca na Osiedlu Tomaszówka odbyły się wybory przewodniczącego i Zarządu Osiedla. Przewodniczącym Osiedla Tomaszówka został wybrany Andrzej Polaczek, do Zarządu weszli: Dariusz Janko, Małgorzata Jasny i Janusz Uszok. W zebraniu mieszkańców uczestniczył burmistrz Marian Błachut, przewodniczący Rady Miejskiej – Marek Kwaśny, radna Bożena Głąbek i sekretarz miasta Marek Gazda.
Na zebranie przyszło 90 osób, co było sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że w grudniu 2004 roku na Osiedlu przestał funkcjonować Zarząd, nie udało się także przeprowadzić w styczniu następnego roku nowych wyborów ze względu na brak kworum tj. co najmniej 30 osób. Najwidoczniej mieszkańcy Tomaszówki, postanowili zmienić ten stan rzeczy i licznie przybyli na spotkanie. Przewodniczącym zebrania został wybrany Mirosław Janko, do komisji skrutacyjnej przygotowującej głosowanie mieszkańcy wybrali: M. Suchy. B. Sokołowską i K. Czyża.

By wybrać swojego przewodniczącego mieszkańcy Tomaszówki głosowali dwa razy. W pierwszej turze wyborów było czterech kandydatów: Dariusz Janko, Małgorzata Jasny, Andrzej Polaczek i Janusz Uszok. Żaden z kandydatów nie otrzymał w tajnym głosowaniu wymaganej bezwzględnej większości głosów, więc do drugiej tury przeszli Dariusz Janko, który otrzymał 22 głosy i Andrzej Polaczek, na którego głosowało 55 osób.

Mieszkańcy Tomaszówki , korzystając z obecności władz samorządowych Czechowic-Dziedzic, poruszali nurtujące ich tematy. Wśród pytań do burmistrza pojawiły się zapytania o powody wysokiej ceny wody i ścieków, o braku parkingów na osiedlu przy ul. Łukasiewcza i ul. Ślepej, o potrzebie zagospodarowania terenu przy MOSiR od strony ul. Szwajcarska Dolina, o coraz większej ilości anten do przekazu telefonii komórkowej na budynku Gościńca, a także o problemie składowania gruzu przy ul. Dębowej. Mieszkańcy zwrócili również uwagę na fakt nie wykaszania działek, zarówno gminnych, jak i prywatnych, o braku placu zabaw dla dzieci na osiedlu przy ul. Ślepej. Pojawił się również temat rekultywacji wysypiska śmieci, a właściwie o braku prac na tymże terenie.

Kolejne zebranie wyborcze w Czechowicach-Dziedzicach już w czwartek 28 czerwca o 17.30 w Strażnicy OSP "Dziedzice". Tym razem spotkają się mieszkańcy Osiedla Dziedzice.

new / czecho.pl

Źródło: UM Czechowice-Dziedzice

Powrót

Nowi klubowicze

sylwiha112

Bielsko-Biała
w klubie od: 2021.04.17

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 664

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 277

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270