Klub czecho.pl

Charytatywny kiermasz podręczników i książek w Sferze

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

24 sierpnia 2020, 16:00

Zbliża się początek roku szkolnego. To doskonały moment, aby przejrzeć niepotrzebne podręczniki i przynosząc je do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera w Bielsku-Białej, wesprzeć akcję Fundacji Arka "Książka wspiera bohatera". Już 5 września odbędzie się kolejny Charytatywny Kiermasz Książek i Podręczników w Sferze na rzecz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Będzie można kupić podręczniki w atrakcyjnych cenach.
Akcja "Książka wspiera bohatera" · fot. Fundacja ArkaTy razem w odpowiedzi na zapotrzebowanie uczniów, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego, będzie można oddać i nabyć na kiermaszu podręczniki.

- Prosimy, aby były to podręczniki aktualne i niezniszczone. Możecie je przynosić do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera do 2 września, tak, aby przed akcją mogły przejść kwarantannę - mówią organizatorzy.

Celem akcji jest wsparcie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Już 4 tysiące 237 dzieci skorzystało z bezpłatnych biletów do kina, teatru czy różnorodnych zajęć edukacyjnych ufundowanych przez Fundację ze środków z charytatywnych kiermaszy.

- Bardzo się cieszymy, iż w tych trudnych czasach udaje nam się organizować kolejne akcje, a "Książka wspiera bohatera" należy do naszych ulubionych inicjatyw. Zawsze możemy liczyć na Waszą obecność i na wsparcie partnerów. Społeczny aspekt akcji, czyli wsparcie dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych jest bardzo motywujący do działania. Dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich miłośników książek, ludzi i środowiska na kolejny kiermasz - wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca.

[h]Zbiórka trwa cały czas - nowe punkty [/h]

Książki najlepiej przynosić do Punktu Informacyjnego w Galerii Sfera I. Ponadto w Bielsku-Białej i okolicy jest już kilkanaście miejsc, w których można to zrobić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na Facebooku Fundacji Arka. Przekazane książki będzie można nabyć na kiermaszu w bardzo atrakcyjnych cenach. Kiermasze są organizowane z zachowaniem wszystkich wytycznych związanych z pandemią.

Organizatorzy zachęcają do zorganizowania zbiórki przedszkola i szkoły, firmy i instytucje z Bielska i okolic.

Lista punktów w Bielsku i okolicach:

  • Galeria Sfera, Punkt Informacyjny,
  • Bistro Masala,
  • Tofu Bistro,
  • Sklep Smaki i Aromaty,
  • Kawiarnia Aquarium w BWA,
  • Gminny Ośrodek Kultury "Promyk" w Bystrej (gmina Wilkowice).


[h]Dlaczego "Książka wspiera bohatera?"[/h]

Akcja Książka wspiera bohatera jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko. To inicjatywa Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalna i pomoc społeczną. Organizatorzy zbierają od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizują ich kiermasze dając im ?drugie życie?, a za zebrane środki fundują bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniają ich ekologiczne marzenia.

W akcji chodzi o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywom obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której razem robimy coś dla innych. Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości. Więcej informacji o akcji www.ksiazkawspierabohatera.pl i na Facebooku akcji.

Partnerzy akcji: Galeria Sfera, Zakład Gospodarki Odpadami, Urząd Miasta Bielska-Białej, Grupa Kęty i E-Words.

ar / czecho.pl

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266