Klub czecho.pl

Mieszkańcy wysłali petycję do władz miasta ws. węzła przy DK-1

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

19 sierpnia 2020, aktualizacja: 20 sierpnia 2020, 19:40

Do władz miasta trafiła petycja, w której mieszkańcy terenów przyległych do ulicy Ligockiej i Drogi Krajowej nr 1 wyrazili swój sprzeciw wobec wstępnej wizualizacji bezkolizyjnego węzła, który ma powstać w okolicy ich domów.
Będzie bezkolizyjny węzeł przy DK-1 i Ligockiej? Jest projekt
Mieszkańcy wysłali petycję do władz miasta ws. węzła przy DK-1 · fot. Google Street View


Mieszkańcy rejonu ulicy Ligockiej i DK-1 wyrazili swój sprzeciw na zlokalizowanie węzła w sposób przedstawiony w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Czechowice-Dziedzice.

- Budowa rond po wschodniej i zachodniej stronie DK-1 tj. węzła Brzeziny w przedstawiony sposób wpłynie na uniemożliwienie, zakłócenie i ograniczenie korzystania z nieruchomości sąsiadujących tj. domów mieszkalnych zlokalizowanych bezpośrednio oraz w obszarze oddziaływania rond (uniemożliwia spokojne i niezakłócone zamieszkiwanie czyli prawidłowe korzystanie z nieruchomości mieszkalnej zgodnie w jej przeznaczeniem, ze względu na nadmierny hałas, zanieczyszczenia powietrza) - argumentują mieszkańcy.

- Rondo po wschodniej stronie DK-1 w węźle Brzeziny, będzie rondem najbardziej obciążonym przez pojazdy, a ruch z DK-1 w ogromnym stopniu przeniesie się z drogi krajowej na mieszkalną część ul. Brzeziny - czytamy w petycji.

Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, wartość domów mieszkalnych położonych bezpośrednio oraz w obrębie oddziaływania rond węzła Brzeziny i ul. Brzeziny diametralnie spadnie, więc ich sprzedaż i zakup działek budowlanych i budowa domów w innych lokalizacjach będzie niemożliwa ze względów finansowych właścicieli tych domów.

- Rozwiązanie problemu skrzyżowania DK-1 / ul. Ligocka powinno odbywać się z poszanowaniem praw jednostki, a obowiązkiem działających organów jest podejmowanie działań zmierzających do ograniczenia wpływu hałasu i zanieczyszczenia powietrza dla obywateli. Zaproponowane rozwiązanie (wizualizacja). działa na szkodę właścicieli mieszkających w strefie oddziaływania węzła Brzeziny - podsumowują osoby mieszkające w tej części Czechowic-Dziedzic.

Petycja, podpisana przez mieszkańców, została wysłana do Komisji Rozwoju i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego, Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach oraz burmistrza miasta.

Przypomnijmy, portal czecho.pl 7 lipca informował, że w sieci pojawiła się wstępna wizualizacja węzła drogowego, który ma zostać wybudowany w rejonie ulicy Ligockiej oraz DK-1. To właśnie wtedy czechowiccy radni mieli podjąć uchwałę w sprawie podjęcia działań umożliwiających powstanie bezkolizyjnego węzła komunikacyjnego w tamtym rejonie, jednak nie została ona poddana pod głosowanie ze względu na fakt, iż projektu nie poddano pod dyskusję podczas posiedzenia Komisji Rozwoju, która działa przy czechowickiej RM.

mp / czecho.pl, źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266