Klub czecho.pl

Sypialnia a pora roku

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

19 sierpnia 2020, 7:28

Śpimy niemalże ? własnego życia. Należałoby zatem zadbać o to, by kołdra, jaką się pokrywamy była bardzo przyjemna w dotyku, miła oraz wygodna. W końcu dobry sen to także skuteczny relaks. W nocy nasze ciała się ożywiają, przygotowując na trudy oraz wyzwania dnia następnego.
Sypialnia a pora roku

Na rynku tekstylnym znaleźć można multum typów pokryć, natomiast jakie spośród nich zasługują na własną uwagę? Owe sztuczne, lub może owe wypełnione pierzem? Gładkie lub pikowane? Białe lub kolorowe? Kołdry letnie, kołdry zimowe, natomiast może całoroczne?

[h]Jak wybrać kołdrę wobec pory roku?[/h]

Dobrze dopasowana kołdra będzie zakupem, jaki będzie spełniał własną funkcję poprzez mnóstwo lat. Jej głównym założeniem jest trzymanie ciepła, dobra wymiana powietrza i zapewnienie dużego komfortu oraz wygody wypoczynku. Niestety ciągle są osoby, jakie niezbyt dobrze dokonują doboru oraz w wyniku, bądź jest im za zimno, lub za gorąco. To dlatego kołdra także winna być dopasowana względem panującej pory roku. Chodzi tu często o dobre utrzymywanie ciepła i wymianę powietrza, co sprawi, iż nic nie zmąci spokoju wypoczynku.

koldra_letnia

[h]Jaka pościel na lato?[/h]

Pościel na lato winna być lekka, by nie ogrzewać również ciała podczas dusznych nocy. Ważną cechą kompletu jest także jego przewiewność. To istotne, by pościel ochładzająca "oddychała" - dzięki temu w okresie wypoczynku będziemy mieli uczucie dobrego komfortu cieplnego, nie będziemy się wybudzać i pocić. Dobrze również, by zestaw na lato miał wartości zezwalające na odprowadzenie wilgotności z przestrzeni ciała. Na upalniejsze dni zwłaszcza zalecane są produkty zrobione w 100% z ekologicznych włókien.

komplet_posciel_haftowanej

[h]Miłe ciepło w zimie[/h]

Chłodne zimowe noce nie należą do przyjemnych. Gdy w mieszkaniu nie ma centralnego ogrzewania, to wnętrza łatwo wychładzają się oraz mieszkańcy marzną. W wypadku centralnego ogrzewania zimna nie czuje się aż tak bardzo, lecz chłodne powietrze nie jest zbyt dobre dla zdrowia. Lepiej owinąć się ciepłą kołdrą aniżeli spać przy ocieplaniu ustawionym na maksymalną temperaturę. Pościel bawełniana na zimę winna łączyć w sobie wartości termoizolacyjne oraz przewiewność. Z produktów powstałych z bawełny najdoskonalszym doborem na zimę będzie flanela, jaka jest grubsza od standardowej bawełny oraz puszysta.

posciel_zimowa_z_kocem

[h]Kołdra 4 pory roku - jeden zestaw na cały rok?[/h]

Mnóstwo osób ma dwa zestawy - na jesień oraz zimę i wiosnę oraz lato. Sławą cieszy się natomiast również uniwersalna kołdra 4 pory roku, bowiem jest to praktyczny dobór oraz warta pomyślenia opcja. Jakie ma właściwości? Zajmuje mało miejsca oraz jej żywotność jest relatywnie duża, poza tym jest to dobry zestaw, bowiem tańszy aniżeli zakup pojedynczych kołder na każdy sezon. Kołdra 4 pory roku to kołdra łączona, dwuelementowa oraz dwuczęściowa za pomocą spinek, rzepów, zatrzasków czy nap. Nabywając więc kołdrę całoroczną oraz pragnąc ją używać poprzez parę lat, należy dobrać taki rodzaj, jakiego łączenia są dobre oraz skuteczne. Najwygodniejszym wyjściem są zatrzaski, ponieważ nie pozwolą na przedostanie się zabrudzeń do materiałów.

koldra_caloroczna

Źródło https://i-posciel.pl

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 651

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266