Klub czecho.pl

W hicie A-Klasy Rotuz bez punktów

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

18 sierpnia 2020, 13:35

Długie 10 miesięcy upłynęło od ostatniego meczu ligowego w wykonaniu Rotuza. W tym czasie odbywały się jedynie treningi oraz mecze kontrolne. Frekwencja na treningach była bardzo zadowalająca. Mecze sparingowe wypadały różnie, było kilka zwycięstw, jednak porażki również się zdarzały.
W hicie A-Klasy Rotuz bez punktów
Najważniejsze było jednak to, że w każdym meczu kształtował się styl i charakter drużyny Jakuba Kubicy. Rotuz nie był drużyną która starała się grać dobrze w piłkę lecz ekipą która grała piłką. I właśnie to było widać w meczu inaugurującym ligę, meczem w Wilkowicach z drużyną która wydaje się być faworytem do awansu. Wynik nie oddaje w pełni tego jak wyglądał przebieg gry, był to zdecydowanie mecz walki o czym świadczy aż 13 żółtych kartek i jedna czerwona dla gospodarzy. Był to mecz twardy ale też dynamiczny i przemyślany taktycznie przez obie ekipy. Akcje obu drużyn były z reguły składne i pozbawione przypadkowości. Mecz od początku był bardzo wyrównany, dlatego dopiero indywidualny błąd stopera Rotuza i brak asekuracji przyczynił się do szybkiej kontry gospodarzy i w konsekwencji gola. Gracze z Bronowa nie podłamali się tym faktem, lecz stworzyli dobre sytuacje bramkowe w postaci strzału Ferugi w poprzeczkę oraz sytuacji sam na sam Wronki okupionej niestety kontuzją w starciu z byłym bramkarzem Podbeskidzia.

W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło, poza słabnącymi siłami obu ekip, nawet deszcz padał nieco mniej intensywnie... Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Gro toczyła się głownie w środku pola a wszelkie zagrożenie szybko było niwelowane przez obie formacje defensywne. Obrazu gry nie zdołał odmienić wprowadzony na ostatni kwadrans Gaszczyk, który imponował skutecznością w sparingach, jednak w meczu z doświadczonymi ligowcami nie był w stanie stworzyć choćby połowy sytuacji bramkowej. Gdy Rotuz postawił wszystko na jedną kartę, angażując się bardziej w ofensywie, gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę w 90. minucie, pieczętując tym samym wynik spotkania.

Po meczu zespół z Bronowa ma prawo odczuwać spory niedosyt, jednak w powietrzu ewidentnie unosi się zapach nadziei, że przy takiej grze zwycięstwa nadejdą niebawem.

GLKS Wilkowice - UKS Rotuz Bronów 2:0

GLKS Wilkowice: Zajac, Sacha, Dancik, Gawryś, Łukaszewski (80' Ślęziak), Kruczek, Kasprzycki, Kępys (65' Wiewióra), Błasiak, Bąk (84' Marzec)

UKS Rotuz Bronów: Krysta, Szczelina P., Bieńko, Gomółka, Dzida (80' Szczelina A.), Świerkot (70' Jarek), Cyroń (76' Urbanek), Wronka (38' Sosna), Papkoj, Feruga, Miszczak (75' Gaszczyk)

Powrót

Nowi klubowicze

basmix

cz
w klubie od: 2020.10.06

podlewskawbd

Zgorzelec
w klubie od: 2020.10.05

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266