Klub czecho.pl

Wybrano zarząd na osiedlu Centrum

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

24 czerwca 2007

W piątek 22 czerwca mieszkańcy osiedla Centrum wybrali zarząd i przewodniczącego osiedla. Przewodniczącym Osiedla Centrum został Karol Bielas, a do zarządu weszli: Elżbieta Bajorek, Barbara Bocheńska, Adam Leśnik, Zygmunt Mizera i Jan Sikora. Ogólne zebranie mieszkańców odbyło się w Szkole Podstawowej nr 5, przybyło na nie 40 osób. Wśród zaproszonych gości byli: przewodniczący Rady Miejskiej – Marek Kwaśny, burmistrz Marian Błachut, jego zastępca Jacek Puchała, członek Zarządu Powiatu - Stanisław Pięta.
Po przyjęciu przez mieszkańców sprawozdania z działalności Zarządu Osiedla za lata 2003-2004, przystąpiono do wyboru przewodniczącego i Zarządu Osiedla Centrum. Powołano trzyosobową komisję skrutacyjną (Cz. Białek, H. Chromik, B., Krzemińska), która przeprowadziła tajne głosowania – w pierwszej kolejności na przewodniczącego osiedla. W szranki stanęło dwóch kandydatów - Karol Bielas i Adam Leśnik. Obaj w tajnym głosowaniu zdobyli po 20 głosów. Regulamin przewiduje, że w takiej sytuacji głosowanie jest powtórzone. W drugiej turze jednym głosem przewagi wygrał Karol Bielas, który został przewodniczącym osiedla CENTRUM. Następnie zostało przeprowadzone głosowanie do Zarządu Osiedla w skład, którego weszło pięć osób.

Choć zebranie mieszkańców miało charakter wyborczy, korzystając z obecności włodarzy miasta, mieszkańcy zadawali szereg pytań, przedstawiali także swoje bolączki.
Była, więc mowa o najbardziej znanej ruinie w osiedlu zwanej „Białym Domem”, o drogach zarówno głównych, jak np. o niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic: Niepodległości, A. Mickiewicza i H. Kołłątaja, ale także o drogach bocznych jak ul. Braterskiej, K. Szymanowskiego, czy H. Wieniawskiego. Mieszkańcy tychże ulic skarżyli się m.in. na brak oświetlenia i stan dróg. Mieszkańcy dopytywali także, dlaczego najbardziej reprezentacyjny deptak w mieście – ul. J. Słowackiego jest parkingiem dla samochodów, chociaż powinna mieć zupełnie inny charakter. Przewodniczący zebrania Zygmunt Mizera przypomniał mieszkańcom, że już podczas wrześniowego zebrania ogólnego mieszkańców Osiedla Centrum będzie można zgłaszać zadania do budżetu na 2008 r.

UM Czechowice-Dziedzice

Powrót

Nowi klubowicze

Mariusz7777

czechowice dziedzice
w klubie od: 2021.03.29

wikimiki

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.16

Monka28

Czechowice Dziedzice
w klubie od: 2021.03.15

ksenia

Bestwina
w klubie od: 2021.03.11

Euro90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2021.03.09

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 663

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

Clarence_Boddicker

Kraków
komentarzy: 269