Klub czecho.pl

Jak odpowiednio zorganizować swój budżet na lato

Wyświetleń: {%ile_wyswietlen}

1 lipca 2020, 13:02

Ostatnie miesiące, w drastyczny sposób wpłynęły na sytuację ekonomiczną na całym świecie, naturalnie odbiło się to również na naszej indywidualnej sytuacji finansowej. Mimo wszystko poza budżetem, kwarantanna znacząco wpłynęła także na stan naszego samopoczucia. Miesiące izolacji sprawiły, że wraz z powolnym znoszeniem obostrzeń, Polacy już zaczynają planować letnie wakacje.
Jak odpowiednio zorganizować swój budżet na lato

Powrót do normalności wiąże się z kolejnymi wydatkami, aby gospodarka mogła podnieść się na nogi, również konsumenci muszą wrócić do pełnego w niej uczestnictwa. W kontekście ostatnich wydarzeń to zadanie nie należy do najprostszych. Wiele przedsiębiorstw miało poważne kłopoty z utrzymaniem się podczas kwarantanny. Szczególnie ucierpiała turystyka i gastronomia, których funkcjonowanie jest w pełni zależne od naszej możliwości zrzeszania się.

Najprostszą odpowiedzią na nasze ekonomiczne problemy, jest właściwa organizacja budżetu. Na szczęście nie musi się to sprowadzać to odmawiania sobie wszystkiego oraz życia za absolutne minimum. Chcąc nie chcąc zakupy są nieodłącznym elementem naszego życia, istnieją jednak sposoby, żeby kupić tyle samo za mniejszą kwotę. Jest to pierwszy krok w celu lepszej organizacji naszego budżetu.

Wystarczy poszukać w Internecie! Za dobry przykład można przytoczyć stronę Promocodius Polska. Do dyspozycji są cały wachlarz, kuponów i rabatów na wszelkiego rodzaju produkty, również te pierwszej potrzeby. W tym wypadku nie jest to kwestia ekscesu i kupowania jedynie w celu wydania pieniędzy. Szeroka oferta kodów promocyjnych i zniżek daje nam możliwość zaoszczędzenia sobie stresu związanego z problemami finansowymi.

[h]Organizacja Budżetu[/h]

Jeśli mamy już dostęp do zniżek i kuponów (w tej kwestii warto sprawdzić https://promocodius.com/pl/shops/kody-wot), jak dalej zorganizować budżet? Ostatecznie sprowadza się to do naszego nastawienia. Jeśli narzucimy sobie samodyscyplinę i nauczymy się odmawiać sobie rzeczy, bez których będziemy w stanie się obejść, nasza sytuacja znacząco się poprawi.

Kolejną kluczową kwestią jest wprowadzenie konkretnego planu podczas zakupów. Najlepiej z wyprzedzeniem przygotować listę niezbędnych wydatków i trzymać się jej. Wydaje się to bardzo proste, jednak często zdarza się, że nasza wizyta w sklepie sprowadza się do brania pierwszej rzeczy, która wpadnie nam w oko.

W tym wypadku ostatecznie sprowadza się to do bilansu zysków i strat. Na każdym kroku jesteśmy namawiani do wydawania, często ma to aż kompulsywny charakter. Wydaje nam się, że każdy kolejny produkt przyniesie nam szczęście. Oczywiście nie ma nic złego w sprawianiu sobie małych prezentów. Jednak jeśli ma się to dokonać za cenę stresu związanego z kłopotami finansowymi, to gra jest raczej nie warta świeczki.

Oczywiście wchodzenie w odwrotną skrajności, również do zdrowych nie należy, dlatego po raz kolejny należy przytoczyć możliwość zaoszczędzenia na kuponach i rabatach, ta prosta metoda z czystym sumieniem pozwoli nam wydać pieniądze na rozrywkę.

[h]Przydatne aplikacje[/h]

Gdyby tego było za mało, w Internecie mamy również dostęp do różnych aplikacji (można sprawdzić informacje tutaj https://promocodius.com/about-us), które pozwolą nam lepiej zorganizować nasz budżet. Wśród szczególnie przydatnych należy wymienić:

  • Stocard. Dla osób korzystających z kart lojalnościowych, szczególnie przydatna, jeśli korzystamy z wielu naraz. Aplikacja daje nam szybki dostęp do wszystkich kart w dowolnym momencie.
  • Listonic - Czyli lista zakupów w wersji cyfrowej, znacznie ułatwia sporządzenie listy i przede wszystkim rozczytanie się.
  • Drivvo - Coś dla kierowców. Aplikacja sporządza raporty z kosztów tankowania i innych wydatków związanych z posiadaniem samochodu.
  • Pepper - Wszelkiego rodzaju promocje, okazje i rabaty. Aplikacja udziela informacji o różnych sklepach i daje nam dostęp do oferowanych przez nie kuponów.

Powrót

Nowi klubowicze

Chudley

Ligota
w klubie od: 2020.09.17

Trewor1974

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.15

Hobbysta

Czechowice - Dziedzi
w klubie od: 2020.09.13

lotsendom

Katowice
w klubie od: 2020.09.04

Asiamloda90

Czechowice-Dziedzice
w klubie od: 2020.09.01

Najaktywniejsi - forum

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
postów: 3528

spoko

Czechowice-Dziedzice
postów: 3429

miastobis

domowa
postów: 2945

CzechoMeteo

Czechowice-Dziedzice
postów: 2612

919

****
postów: 2284

Najaktywniejsi - komentarze

drobnyzuczek

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 1089

Mickiewicz12

Developerowice-Lokow
komentarzy: 650

Gemini1Duo

Miasto Dziurawych Dr
komentarzy: 425

radny

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 270

mariakania22

Czechowice-Dziedzice
komentarzy: 266